Soru mi 8 orjinal şarj aleti ile şarj olma süresi

engineer_06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aslan
Cihazım
mi 8
Konular
1
kvk garantili global sürüm mi 8 aldım orjinal şarj aletiyle şarj ediyorum hızlı şarj yazıyor lakin yüzde 22 den yüzde 42 ye 55 dakikadır ancak gelebildi, ne yapmam gerekir arkadaşlar şarj aletinde ya da soketinde kronik bir sorun var mıdır?

Redrinqman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi 8
Konular
10
Baska prizde sarj etmenizi öneririm

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Ampere diye program var Google play store'da bu program şarj takılı iken akımı ölçüyor.
Normal orijinalini şarj cihazı ile %85e kadar 3400ma ile şarj oluyor. %85 den sonra kademe kademe hız düşüyor. Program ile deneyebilirsiniz. Ayrıca batarya sıcak olduğu durumlarda telefon amperi 2000 ma düşürüyor. Umarım yardımcı olmuşumdur. Program ile test edip sonucu yazarsanız daha güzel yorum yaparız.

Oyla:

engineer_06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aslan
Cihazım
mi 8
Konular
1
şu an 1 saat 47dak,ka olmuş durumda yüzde 22 den yüzde 61 e çıktı sizlerde yüzde 20 den yüzde 100 e kaç dakika da şarj oluyor

Oyla:

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
şu an 1 saat 47dak,ka olmuş durumda yüzde 22 den yüzde 61 e çıktı sizlerde yüzde 20 den yüzde 100 e kaç dakika da şarj oluyor
Yaklaşık 1 saatte tam doluyor hocam kullanırken. Şarj başlığını yada (Quick Charge 3.0) başlıkla yada kabloyu değiştirdiniz mi hiç ? 2 saat çok yavaş gibi geldi bana.

Oyla:

engineer_06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aslan
Cihazım
mi 8
Konular
1
Yaklaşık 1 saatte tam doluyor hocam kullanırken. Şarj başlığını yada (Quick Charge 3.0) başlıkla yada kabloyu değiştirdiniz mi hiç ? 2 saat çok yavaş gibi geldi bana.
Hocam içinden çıkan orjinal şarj aletini kullanıyorum. oda quick charge 3.0 birazdan yüzde 50 den yüzde 100 e kaç dakika da dolacak denemesi yapacam sadece bende mi var acaba bu sıkıntı şansa bak

Oyla:

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
Hocam içinden çıkan orjinal şarj aletini kullanıyorum. oda quick charge 3.0 birazdan yüzde 50 den yüzde 100 e kaç dakika da dolacak denemesi yapacam sadece bende mi var acaba bu sıkıntı şansa bak
Kendi cihazı normal de hızlı şarz etmesi lazım hocamda bellki sıkıntı var. Başka cihaz ile denemenizi tavsiye ederim

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
50'den 100'e doldurmayın. Ampare veya AccuBattery Pro ile şarj olurken kaç amper ile dolduğuna bakın cihazın. Quick Charge bir adaptörle 3000mAh'a kadar dolabilmesi gerekir. Eğer şarj cihazı veya batarya sıcaksa 2000mAh ile dolar. Eğer değerler bunun altındaysa farklı bir Quick Charge 3.0+ destekli aletle doldurun. Yine aynısı olursa cihazın şarj devresi arızalı. Mümkünse dolum testini %10-%80 arasında yapın. %80'e geldiğinde batarya 4.2V'u geçtiği için patlama riskine karşın yavaş şarj olacaktır.

Oyla:

engineer_06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aslan
Cihazım
mi 8
Konular
1
50'den 100'e doldurmayın. Ampare veya AccuBattery Pro ile şarj olurken kaç amper ile dolduğuna bakın cihazın. Quick Charge bir adaptörle 3000mAh'a kadar dolabilmesi gerekir. Eğer şarj cihazı veya batarya sıcaksa 2000mAh ile dolar. Eğer değerler bunun altındaysa farklı bir Quick Charge 3.0+ destekli aletle doldurun. Yine aynısı olursa cihazın şarj devresi arızalı. Mümkünse dolum testini %10-%80 arasında yapın. %80'e geldiğinde batarya 4.2V'u geçtiği için patlama riskine karşın yavaş şarj olacaktır.
ŞU an dediğiniz programı yükledim max 430 ms ile min 250 mili amperle doluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Accubattery de saaatte dolma oranı saatte yüzde 13 civarında gösteriyor şarj aletini kabloyu değiştirdim

Accubattery programında 1saat 12 dakikada yüzde 60 dan yüzde 80

Son düzenleme:
Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
ŞU an dediğiniz programı yükledim max 430 ms ile min 250 mili amperle doluyor.

Accubattery de saaatte dolma oranı saatte yüzde 13 civarında gösteriyor şarj aletini kabloyu değiştirdim

Accubattery programında 1saat 12 dakikada yüzde 60 dan yüzde 80
Değerler normal değil, en az 2000mAh ile şarj alıyor olmanız lazım. Alamıyorsanız cihazı aldığınız yere gönderin. Şansınıza arızalı bir model gelmiş gibi görünüyor.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Oyla:
Üst Alt