Yardım Mi 8 Lite V10.2.2.0 Sürümü Mobil Veri,Şebeke,4G Sorunu [ Bilinen ilk çözüm yöntemleri eklendi ]

hurt91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Yahu bıktım bu mobil verinin kopmasından bu telefonu iade edebilir miyiz lanet ettim telefona garantisi hala 23 ay mevcut.

Bilinen çözüm yöntemleri :

eu rom diğer hatlarda 3g öncelikli seçiyorum.

taşıyıcı kısmına girip belirtilmemiş seçerseniz hat 4g desteği buluncca 4g ye geçiyor eğer bulunduğun yerde 4g zayıfsa 3g den devam ediyor bu şekilde kopma olmuyor ama bölgende 4g kötü ise taşıyıcıdan belirtilmemiş seçebilirsin o zaman telefon kafasına göre çektiği şebekeye giriyor yok 4g zayıf ise belirtilmemiş değil elle seçmen gerekiyor o zamanda 4g 3g edge vs.... hepsini seçebilisin asla kopma olmuyor eminim 4g kapsama alanına girince kopmadan bağlantı değişiyor ve hızın 80 lere kadar geliyor. telefonda sorun yok sorun şebekelerde şimdi bunu iyice araştırdım aradaşlar sizde bakabilirsiniz türkcell ve vodofone 4g yatırımını kısmış en son yapılan ihalede tüm 4g şebekelerini telekom almış (internette en son şebeke ihalesi yazarsanız görürsünüz) bu telefon band20 destekliyor ama türkcell ve vodafone band20 ihalesine girmemiş band20 ve 800-850-1900 vs... gibi ihalelerde band aralıkları var 1 den 20 hatta 40 a kadar yani sorun kısaca şebekeden ya da telefonu değiştireceksiniz başka çözümü yok telefonların band aralıkları hakkında detaylı bilgi gsmarena dan bakabilirsiniz mi 8 lite tüm bandları destekliyor global versonda çin bandları tamamen farklı zaten telefonun orjinal mi çin mi olduğunu kontrol edin çinse hiç uğraçmayın adamların band sistemi çok farklı neyse bandı kontrol ettikten sonra şebekenin size o bölgede hangi banddan hismet verdiğini bulursanız o zaman sıkıntı kopma vs... olmuyor karışmamıştır umarım kafalar...

son olarak hattı 3g ye alıp taşıyıcıyı 4g ye çevirirsen telefon çalışıyor bende
yada 3g ye alıp taşıyıcıyı belirtmezseniz gene çekiyor 4g servis yakalarsa oraya giriyor

işin garibi ben açık alanda türkcell ile 3g de 50 -60 7- indirme alırken

4g de 20-25 alıyorum ????

bu da sanırım kullanıcı çokluğu ve türkcellin 4g yatırımlarını durdurmasından band aralıkları alımlarına ara vermesinden aşırı yüklenmeden oluyor .

herkes 4g kullanıyor ama verimini kontrol etmiyor diye düşünüyorum.

dip not geçeyim aslında 4.5 g diye bir halt yok buda uydurma biliyorsunuz ? tüm sıkıntı alt yapıda yani yeni telefonlar çok iyi ama türkiye geriye gidiyor...

ben de telefonu yeni aldım alır almaz bilmeden güncelleme yaptım. sonra mobil veri sorunu ile tanıştım. internetteki tüm çözümleri denedim. youtube dahil. hatta vodafonla yarım saatlik bir telefon görüşmesi yaptım olmadı. sonra telefonu servise gönderdim. sürüm düşürmüşler 9,6,5,0 sürümünü yüklemişler. servisten geleli 3 gün oldu ve sıkıntı olmadı. bu arada bu sorun yazılımsal ve kronik bir sorun. millet bilip bilmeden konuşuyor. serviste 10 gün kaldı adamlarla neredeyse ahbap oldum her gün her gün telefonla görüştüm. iade raporu istedim dediler ki telefonda bir sıkıntı yok sadece son güncelleme de bir problem var. durum bu. ayrıca çok net söylüyorum delta servis özellikle uyardı 10,02,2 yazılımını tekrar yüklemeyin problem bu yazılımdan kaynaklanıyor dedi.

Yukarıda bahsi geçen sürüm

Fastboot :

Recovery :

MiFlash 2016.04.01.0 64Bit

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lacost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Android İşletim Sistemi
AnaSayfa -> Tüm Uygulamalar -> Ayarlar -> Kablosuz özelliği ve ağlar -> Mobil şebekeler -> Erişim Noktası Adları
"Menü" tuşuna basılır ve "Yeni APN" seçilir.
Ad : Vodafone Internet
APN : internet
Proxy :
Bağlantı noktası :
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone
Sunucu :
MMSC :
MMS proxy'si :
MMS bağ. nokt. :
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 02
Kimlik doğrulama türü : Yok (ya da PAP veya CHAP seçiniz)
APN tipi : default

"Menü" tuşuna basılır ve "Kaydet" seçilir.

Ben olayımı bu şekide cözdüm sabahtan beri ugraşıyorum hele şükür bu şekilde cözdüm Hattım vodafone Mi lte 8 vodadone listesinde olmadıgı için ayar göndermiyor . Turkcellde sorun yok Türk Telekomu bilimiyorum

Oyla:

yasintndr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Hocam resimli örneklerle xiaomiye defalarca geri bildirimde bulundum ne kadar dikkatlerini çekti onu bilemem iyice sıktı gerçekten bu mobil veri sorunu. Telefonu elime alasım gelmiyor. Teferruatlı olduğunu bilmesem iade edeceğim ama uğraşmak mesele.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam teşekkür ederim dediklerinizi uyguladım şimdilik çözüldü gibi sanki. İnşallah tekrarlamaz.

Son düzenleme:
Oyla:

Lacost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Tekrarlayacagini sanmıyorum Vodafone yakın zaman Xiaomi üst segment cihazları internet ayar kategorisine yakında alacagini duyurcakmiş yardimimim dokunduysa ne mutlu bana iyi forumlar

Oyla:

hurt91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Tekrarlayacagini sanmıyorum Vodafone yakın zaman Xiaomi üst segment cihazları internet ayar kategorisine yakında alacagini duyurcakmiş yardimimim dokunduysa ne mutlu bana iyi forumlar
Nerden aldınız bu bilgiyi

Oyla:

Lacost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Vodafone da kız kardeşim çalışıyor

Oyla:

hoksi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
orbeyi
Cihazım
samsung 2 star
Konular
4
bu kadar olmaz özellikle başka forumlarda millet delirmek üzere cok hoşuma giden telefondan sogudum yahu.Güncelleme yapan da yapmayan da da var bu sorun

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Android İşletim Sistemi
AnaSayfa -> Tüm Uygulamalar -> Ayarlar -> Kablosuz özelliği ve ağlar -> Mobil şebekeler -> Erişim Noktası Adları
"Menü" tuşuna basılır ve "Yeni APN" seçilir.
Ad : Vodafone Internet
APN : internet
Proxy :
Bağlantı noktası :
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone
Sunucu :
MMSC :
MMS proxy'si :
MMS bağ. nokt. :
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 02
Kimlik doğrulama türü : Yok (ya da PAP veya CHAP seçiniz)
APN tipi : default

"Menü" tuşuna basılır ve "Kaydet" seçilir.

Ben olayımı bu şekide cözdüm sabahtan beri ugraşıyorum hele şükür bu şekilde cözdüm Hattım vodafone Mi lte 8 vodadone listesinde olmadıgı için ayar göndermiyor . Turkcellde sorun yok Türk Telekomu bilimiyorum
Ben turkcell kullanıyorum bende de sorun var sürekli kopuyor çıldıracam

Oyla:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Ben turkcelliyim Allah'ını seven yardım etsin telefonu parcalicam artik

Ben turkcelliyim ben napcam varmı bir yolu bıktım artık kafayim yicem mobil veri çekmiyor yardım edin
Aynı daha telefonu dün aldım sürekli kopuyor

Oyla:

Lacost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Turkcell de sorun yok Osman ağ ayarlarıni sıfırla video daki talimatları uygulayın sorun kalmiycagina eminim eğer sim karttin 4.5 g destekli değil ise sorun varsa kopma yaşarsın hiç yapamıyorsan 4.5 g destekli başka bir telefona takarakta bu işlemi gerceklestirebilirsin pazartesi yeni güncelleme geldiğinde sorun giderilmiş olur inşallah iyi forumlar

Turkcell ayarlarını da atabilirim isterseniz

Oyla:
Üst Alt