Yardım Mi 8 Lite V10.2.2.0 Sürümü Mobil Veri,Şebeke,4G Sorunu [ Bilinen ilk çözüm yöntemleri eklendi ]

hurt91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Yahu bıktım bu mobil verinin kopmasından bu telefonu iade edebilir miyiz lanet ettim telefona garantisi hala 23 ay mevcut.

Bilinen çözüm yöntemleri :

eu rom diğer hatlarda 3g öncelikli seçiyorum.

taşıyıcı kısmına girip belirtilmemiş seçerseniz hat 4g desteği buluncca 4g ye geçiyor eğer bulunduğun yerde 4g zayıfsa 3g den devam ediyor bu şekilde kopma olmuyor ama bölgende 4g kötü ise taşıyıcıdan belirtilmemiş seçebilirsin o zaman telefon kafasına göre çektiği şebekeye giriyor yok 4g zayıf ise belirtilmemiş değil elle seçmen gerekiyor o zamanda 4g 3g edge vs.... hepsini seçebilisin asla kopma olmuyor eminim 4g kapsama alanına girince kopmadan bağlantı değişiyor ve hızın 80 lere kadar geliyor. telefonda sorun yok sorun şebekelerde şimdi bunu iyice araştırdım aradaşlar sizde bakabilirsiniz türkcell ve vodofone 4g yatırımını kısmış en son yapılan ihalede tüm 4g şebekelerini telekom almış (internette en son şebeke ihalesi yazarsanız görürsünüz) bu telefon band20 destekliyor ama türkcell ve vodafone band20 ihalesine girmemiş band20 ve 800-850-1900 vs... gibi ihalelerde band aralıkları var 1 den 20 hatta 40 a kadar yani sorun kısaca şebekeden ya da telefonu değiştireceksiniz başka çözümü yok telefonların band aralıkları hakkında detaylı bilgi gsmarena dan bakabilirsiniz mi 8 lite tüm bandları destekliyor global versonda çin bandları tamamen farklı zaten telefonun orjinal mi çin mi olduğunu kontrol edin çinse hiç uğraçmayın adamların band sistemi çok farklı neyse bandı kontrol ettikten sonra şebekenin size o bölgede hangi banddan hismet verdiğini bulursanız o zaman sıkıntı kopma vs... olmuyor karışmamıştır umarım kafalar...

son olarak hattı 3g ye alıp taşıyıcıyı 4g ye çevirirsen telefon çalışıyor bende
yada 3g ye alıp taşıyıcıyı belirtmezseniz gene çekiyor 4g servis yakalarsa oraya giriyor

işin garibi ben açık alanda türkcell ile 3g de 50 -60 7- indirme alırken

4g de 20-25 alıyorum ????

bu da sanırım kullanıcı çokluğu ve türkcellin 4g yatırımlarını durdurmasından band aralıkları alımlarına ara vermesinden aşırı yüklenmeden oluyor .

herkes 4g kullanıyor ama verimini kontrol etmiyor diye düşünüyorum.

dip not geçeyim aslında 4.5 g diye bir halt yok buda uydurma biliyorsunuz ? tüm sıkıntı alt yapıda yani yeni telefonlar çok iyi ama türkiye geriye gidiyor...

ben de telefonu yeni aldım alır almaz bilmeden güncelleme yaptım. sonra mobil veri sorunu ile tanıştım. internetteki tüm çözümleri denedim. youtube dahil. hatta vodafonla yarım saatlik bir telefon görüşmesi yaptım olmadı. sonra telefonu servise gönderdim. sürüm düşürmüşler 9,6,5,0 sürümünü yüklemişler. servisten geleli 3 gün oldu ve sıkıntı olmadı. bu arada bu sorun yazılımsal ve kronik bir sorun. millet bilip bilmeden konuşuyor. serviste 10 gün kaldı adamlarla neredeyse ahbap oldum her gün her gün telefonla görüştüm. iade raporu istedim dediler ki telefonda bir sıkıntı yok sadece son güncelleme de bir problem var. durum bu. ayrıca çok net söylüyorum delta servis özellikle uyardı 10,02,2 yazılımını tekrar yüklemeyin problem bu yazılımdan kaynaklanıyor dedi.

Yukarıda bahsi geçen sürüm

Fastboot :

Recovery :

MiFlash 2016.04.01.0 64Bit

Moderatör tarafında düzenlendi:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Genel yazılımsal 4g problemi olduğunu okuyorum forumda yakın zamanda bir güncelleme gelecektir diye düşünüyorum.

Oyla:

hurt91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Biri xiaomiye yazsada bizi şu dertten kurtarsa sıkıldım artık yazılımsalsa güncelleme atsın. Yarın teknik servisi arayacağım iade etmek istiyorum bildireceğim

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Biri xiaomiye yazsada bizi şu dertten kurtarsa sıkıldım artık yazılımsalsa güncelleme atsın. Yarın teknik servisi arayacağım iade etmek istiyorum bildireceğim
İade prosedürü o kadar kolay değil... Derdini önce servise bi anlat, gerisi zaten uzun bir süreç... :(

Oyla:

hurt91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Aramızda ingilizcesi çok iyi olan bir arkadaşımız varsa bizim derdimizi xiaomi ye bildirsin ya. Mi 8 lite telefonlarda kronik bir mobil veri sorunu var desin ya.

Oyla:

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Konular
5
Aramızda ingilizcesi çok iyi olan bir arkadaşımız varsa bizim derdimizi xiaomi ye bildirsin ya. Mi 8 lite telefonlarda kronik bir mobil veri sorunu var desin ya.
Doğru ama işte kronik değil kiminde ara sıra oluyor kiminde saç baş yoldurtuyor kimindede benim gibi hiç sorun yaşamıyor... Youtubeda felan bazı çözümler var onları bi izle hattın yerini değiştir yada önemli bilgilerin yoksa fabrika ayarlarına dönüp güncellemeyi yeniden kur hepsinide yapmışsan yakında gelecek olan güncellemeyi beklemenden başka yol yok yada iade etmeye çalışacaksın ama o çok daha zor güncellemeyi beklemekten...

Oyla:

hurt91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Doğru ama işte kronik değil kiminde ara sıra oluyor kiminde saç baş yoldurtuyor kimindede benim gibi hiç sorun yaşamıyor... Youtubeda felan bazı çözümler var onları bi izle hattın yerini değiştir yada önemli bilgilerin yoksa fabrika ayarlarına dönüp güncellemeyi yeniden kur hepsinide yapmışsan yakında gelecek olan güncellemeyi beklemenden başka yol yok yada iade etmeye çalışacaksın ama o çok daha zor güncellemeyi beklemekten...
Neden daha zor iade etmek

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Annem babam ve 2 arkadaşım dahil 4 Mi8 lite var çevremde ve hiçbirinde böyle bir sorun yok . Fabrika ayarlarına dönün umarım düzelir

Oyla:

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Konular
5
Neden daha zor iade etmek
Mobil veri çekmemesini iade şartı olarak göstermen ve kabulü zor bir ürünün iade alınması için en az 3 kere garantiye aynı konu yüzünden gitmesi gerek diye biliyorum 4 kerede farklı sorundan giderse değişim yada para iadesi verilebiliyor güncel yasayı şuan bilmiyorum ama önceden böyleydi...

Oyla:
Üst Alt