Yardım Mi 8 Lite V10.2.2.0 Sürümü Mobil Veri,Şebeke,4G Sorunu [ Bilinen ilk çözüm yöntemleri eklendi ]

hurt91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Yahu bıktım bu mobil verinin kopmasından bu telefonu iade edebilir miyiz lanet ettim telefona garantisi hala 23 ay mevcut.

Bilinen çözüm yöntemleri :

eu rom diğer hatlarda 3g öncelikli seçiyorum.

taşıyıcı kısmına girip belirtilmemiş seçerseniz hat 4g desteği buluncca 4g ye geçiyor eğer bulunduğun yerde 4g zayıfsa 3g den devam ediyor bu şekilde kopma olmuyor ama bölgende 4g kötü ise taşıyıcıdan belirtilmemiş seçebilirsin o zaman telefon kafasına göre çektiği şebekeye giriyor yok 4g zayıf ise belirtilmemiş değil elle seçmen gerekiyor o zamanda 4g 3g edge vs.... hepsini seçebilisin asla kopma olmuyor eminim 4g kapsama alanına girince kopmadan bağlantı değişiyor ve hızın 80 lere kadar geliyor. telefonda sorun yok sorun şebekelerde şimdi bunu iyice araştırdım aradaşlar sizde bakabilirsiniz türkcell ve vodofone 4g yatırımını kısmış en son yapılan ihalede tüm 4g şebekelerini telekom almış (internette en son şebeke ihalesi yazarsanız görürsünüz) bu telefon band20 destekliyor ama türkcell ve vodafone band20 ihalesine girmemiş band20 ve 800-850-1900 vs... gibi ihalelerde band aralıkları var 1 den 20 hatta 40 a kadar yani sorun kısaca şebekeden ya da telefonu değiştireceksiniz başka çözümü yok telefonların band aralıkları hakkında detaylı bilgi gsmarena dan bakabilirsiniz mi 8 lite tüm bandları destekliyor global versonda çin bandları tamamen farklı zaten telefonun orjinal mi çin mi olduğunu kontrol edin çinse hiç uğraçmayın adamların band sistemi çok farklı neyse bandı kontrol ettikten sonra şebekenin size o bölgede hangi banddan hismet verdiğini bulursanız o zaman sıkıntı kopma vs... olmuyor karışmamıştır umarım kafalar...

son olarak hattı 3g ye alıp taşıyıcıyı 4g ye çevirirsen telefon çalışıyor bende
yada 3g ye alıp taşıyıcıyı belirtmezseniz gene çekiyor 4g servis yakalarsa oraya giriyor

işin garibi ben açık alanda türkcell ile 3g de 50 -60 7- indirme alırken

4g de 20-25 alıyorum ????

bu da sanırım kullanıcı çokluğu ve türkcellin 4g yatırımlarını durdurmasından band aralıkları alımlarına ara vermesinden aşırı yüklenmeden oluyor .

herkes 4g kullanıyor ama verimini kontrol etmiyor diye düşünüyorum.

dip not geçeyim aslında 4.5 g diye bir halt yok buda uydurma biliyorsunuz ? tüm sıkıntı alt yapıda yani yeni telefonlar çok iyi ama türkiye geriye gidiyor...

ben de telefonu yeni aldım alır almaz bilmeden güncelleme yaptım. sonra mobil veri sorunu ile tanıştım. internetteki tüm çözümleri denedim. youtube dahil. hatta vodafonla yarım saatlik bir telefon görüşmesi yaptım olmadı. sonra telefonu servise gönderdim. sürüm düşürmüşler 9,6,5,0 sürümünü yüklemişler. servisten geleli 3 gün oldu ve sıkıntı olmadı. bu arada bu sorun yazılımsal ve kronik bir sorun. millet bilip bilmeden konuşuyor. serviste 10 gün kaldı adamlarla neredeyse ahbap oldum her gün her gün telefonla görüştüm. iade raporu istedim dediler ki telefonda bir sıkıntı yok sadece son güncelleme de bir problem var. durum bu. ayrıca çok net söylüyorum delta servis özellikle uyardı 10,02,2 yazılımını tekrar yüklemeyin problem bu yazılımdan kaynaklanıyor dedi.

Yukarıda bahsi geçen sürüm

Fastboot :

Recovery :

MiFlash 2016.04.01.0 64Bit

Moderatör tarafında düzenlendi:

ozzami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
19
Ayarları foto çek gönder ayarlara bakalım ayrıca küfür ettircek bir durum yok kimse sana bu telefonu zorla aldırma di bende Mi 8lite kullanıyorum şu anda sorun yok Osman daha dün memnundun şimdi ne oldu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ben de bu ayarları yaptım. Bugün iki arama geldi. Arayan iki kişi de yarım saattir arıyorum. Telefonun kapalı dedi. Turkcell'den kim aramış servisleri aktif olmasına rağmen hiç bir mesaj gelmedi. Ama mobil veri düzgündü. Ben tekrar eski haline getirdim. Siz de aynı problemle karşılaştınız mı?

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Lacost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Ben de bu ayarları yaptım. Bugün iki arama geldi. Arayan iki kişi de yarım saattir arıyorum. Telefonun kapalı dedi. Turkcell'den kim aramış servisleri aktif olmasına rağmen hiç bir mesaj gelmedi. Ama mobil veri düzgündü. Ben tekrar eski haline getirdim. Siz de aynı problemle karşılaştınız mı?

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayır karşılaşmadım

Oyla:

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Bende de sıkıntı yoktu 2 gün önce başladı bu sıkıntı hiçbir güncelleme vs. yapmadığım halde. Şuana kadar birçok telefon kullandım, çakma telefon bile kullandım ama bu kadar pişman olmadım. 1 kuruş bile bu telefona yazık ziyan

Oyla:

Kalorifer_bocegi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
1
Merhaba arkadaşlar.

Mi 8 lite telefonumu alalı henüz birkaç gün oldu. Tünel vs. gibi ağın olmadığı bir yerden çıktığımda telefonum otomatik olarak mobil ağa bağlanmıyor. Her seferinde mobil veriyi açıp kapatmam gerekiyor.

Kapatıp açtığımda hiçbir sorun yok, derhal Spotify benzeri uygulamalar tekrardan çalışmaya başlıyor.

Bağlantım genelde stabil, kopma olmuyor. (Bu başlıktaki arkadaşlarla aynı dertten muzdarip değilim yani) Wifi'dan mobile geçişte de sıkıntı yok. Sadece bağlantının tamamen koptuğu meskenlerden çıkışta tekrardan bağlanmıyor.

Bu sorunun sebebi ve çözümü nedir bileniniz var mı acaba?

Oyla:

ufuk2834

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
kullanıcı
Cihazım
redmi note6 pro
Meslek
Emlak Danışmanı
Konular
7
Telefonu alalı 5 gün oldu 5 gündür mobil veri sorunu ile uğraştım. stabilden betaya geçtim.olmada yeni apn girdim olmadı 2 kere hard reset attım olmadı. Mobil veri kopma ve bağlananama sorunu benim telefonda hafıza kartını çıkarttıktan sonra düzeldi.sorun yaşayan arkadaşlar hafıza kartını çıkartıp denesin. çözüm olabilir.

Oyla:

yasintndr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Telefonu alalı 5 gün oldu 5 gündür mobil veri sorunu ile uğraştım. stabilden betaya geçtim.olmada yeni apn girdim olmadı 2 kere hard reset attım olmadı. Mobil veri kopma ve bağlananama sorunu benim telefonda hafıza kartını çıkarttıktan sonra düzeldi.sorun yaşayan arkadaşlar hafıza kartını çıkartıp denesin. çözüm olabilir.
Kardeşim Sd kartı çıkardıktan sonra hiç olmadı mı yoksa kopmalar seyrekleşti mi ?

Oyla:

Ali Boztepe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Boztepe
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
6
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Turkcell İnternet Ayarları bulduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilir illa 4.5 g çek çek diye yoktur
Bunu yaptım kesinti olmuyor şuan çok teşekkür ederim

Oyla:

amt007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahnmet
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
bende bu telefonu severek aldım.ama beni delirtti.her turlu internet ayarini denedim.vidafone ile kac defa kavga ettim.adamlar bulundugum bolgeyi incelemeye aldi vodafon3 cekim ile ilgili bir sorun bulamadilar.tamamen bu lanet telefondan kaynakli bir sorun evdeki herkes vodafonelu herkesin net full ceker.atsan atilmaz satsan satilmaz.sorunlu telefonu sorun yok deyip satamam.buyuk ihtimalle çöp olcak bu telefon.sehrin göbeginde internet gidiyor.milletin telleri canavar gibi nete giriyor benimki kafasına göre giriyo,kopuyor girse de net cok yavaş. bıktım artik.6 senelik sony telefonuma taktim hatti internet uçuyor.1 kere bile kopmuyor. verilen paralara yazik.ucuz etin tadi olnaz derler dogru.bi telefon cikariyosun sorunlu telefon oldugu halde satmaya devan ediyosun.xiaomi dolandiricidir. sonuc olarak mi 8 lite pişmanliktir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bir de çok bilmis tipler var bu forumda.insanlari kuçuk dusuryor telefon sorunlarini forumda paylasinca.yok telefonu kullanmayi bilmiyor yok androidi bilmiyor, bilmiyorsan neden bu telefonu aliyorsun falan ezmeye calisiyor.sanki xiaomi kendinin de toz kondurmuyor.kendi romdur rottur bir iki ayar yapıyor sanıyor ki telefonu kendi yeniden üretti , prof oldu ya da o ayarla uzaya cikabilecek de diger kullanicilari aşağılıyor. sende yoktur bu sorun baskasinda vardir arkadasim .bilip bilmeden insanları asagilama

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt