Yardım Mi 8 Lite V10.2.2.0 Sürümü Mobil Veri,Şebeke,4G Sorunu [ Bilinen ilk çözüm şekli eklendi ]

hurt91

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Yahu bıktım bu mobil verinin kopmasından bu telefonu iade edebilir miyiz lanet ettim telefona garantisi hala 23 ay mevcut.

Bilinen çözüm yöntemi :

ben de telefonu yeni aldım alır almaz bilmeden güncelleme yaptım. sonra mobil veri sorunu ile tanıştım. internetteki tüm çözümleri denedim. youtube dahil. hatta vodafonla yarım saatlik bir telefon görüşmesi yaptım olmadı. sonra telefonu servise gönderdim. sürüm düşürmüşler 9,6,5,0 sürümünü yüklemişler. servisten geleli 3 gün oldu ve sıkıntı olmadı. bu arada bu sorun yazılımsal ve kronik bir sorun. millet bilip bilmeden konuşuyor. serviste 10 gün kaldı adamlarla neredeyse ahbap oldum her gün her gün telefonla görüştüm. iade raporu istedim dediler ki telefonda bir sıkıntı yok sadece son güncelleme de bir problem var. durum bu. ayrıca çok net söylüyorum delta servis özellikle uyardı 10,02,2 yazılımını tekrar yüklemeyin problem bu yazılımdan kaynaklanıyor dedi.
Yukarıda bahsi geçen sürüm

Fastboot :

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Recovery :

MiFlash 2016.04.01.0 64Bit

Moderatör tarafında düzenlendi:

pendroz

Pardus HD RoM™ Founder
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Genel yazılımsal 4g problemi olduğunu okuyorum forumda yakın zamanda bir güncelleme gelecektir diye düşünüyorum.

hurt91

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Biri xiaomiye yazsada bizi şu dertten kurtarsa sıkıldım artık yazılımsalsa güncelleme atsın. Yarın teknik servisi arayacağım iade etmek istiyorum bildireceğim

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Biri xiaomiye yazsada bizi şu dertten kurtarsa sıkıldım artık yazılımsalsa güncelleme atsın. Yarın teknik servisi arayacağım iade etmek istiyorum bildireceğim
İade prosedürü o kadar kolay değil... Derdini önce servise bi anlat, gerisi zaten uzun bir süreç... :(

hurt91

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Aramızda ingilizcesi çok iyi olan bir arkadaşımız varsa bizim derdimizi xiaomi ye bildirsin ya. Mi 8 lite telefonlarda kronik bir mobil veri sorunu var desin ya.

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Aramızda ingilizcesi çok iyi olan bir arkadaşımız varsa bizim derdimizi xiaomi ye bildirsin ya. Mi 8 lite telefonlarda kronik bir mobil veri sorunu var desin ya.
Doğru ama işte kronik değil kiminde ara sıra oluyor kiminde saç baş yoldurtuyor kimindede benim gibi hiç sorun yaşamıyor... Youtubeda felan bazı çözümler var onları bi izle hattın yerini değiştir yada önemli bilgilerin yoksa fabrika ayarlarına dönüp güncellemeyi yeniden kur hepsinide yapmışsan yakında gelecek olan güncellemeyi beklemenden başka yol yok yada iade etmeye çalışacaksın ama o çok daha zor güncellemeyi beklemekten...

hurt91

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Doğru ama işte kronik değil kiminde ara sıra oluyor kiminde saç baş yoldurtuyor kimindede benim gibi hiç sorun yaşamıyor... Youtubeda felan bazı çözümler var onları bi izle hattın yerini değiştir yada önemli bilgilerin yoksa fabrika ayarlarına dönüp güncellemeyi yeniden kur hepsinide yapmışsan yakında gelecek olan güncellemeyi beklemenden başka yol yok yada iade etmeye çalışacaksın ama o çok daha zor güncellemeyi beklemekten...
Neden daha zor iade etmek

shuj

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tanju
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
www.instagram.com/shuttersound_tr
Annem babam ve 2 arkadaşım dahil 4 Mi8 lite var çevremde ve hiçbirinde böyle bir sorun yok . Fabrika ayarlarına dönün umarım düzelir

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Mobil veri çekmemesini iade şartı olarak göstermen ve kabulü zor bir ürünün iade alınması için en az 3 kere garantiye aynı konu yüzünden gitmesi gerek diye biliyorum 4 kerede farklı sorundan giderse değişim yada para iadesi verilebiliyor güncel yasayı şuan bilmiyorum ama önceden böyleydi...

Lacost

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Android İşletim Sistemi
AnaSayfa -> Tüm Uygulamalar -> Ayarlar -> Kablosuz özelliği ve ağlar -> Mobil şebekeler -> Erişim Noktası Adları
"Menü" tuşuna basılır ve "Yeni APN" seçilir.
Ad : Vodafone Internet
APN : internet
Proxy :
Bağlantı noktası :
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone
Sunucu :
MMSC :
MMS proxy'si :
MMS bağ. nokt. :
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 02
Kimlik doğrulama türü : Yok (ya da PAP veya CHAP seçiniz)
APN tipi : default

"Menü" tuşuna basılır ve "Kaydet" seçilir.

Ben olayımı bu şekide cözdüm sabahtan beri ugraşıyorum hele şükür bu şekilde cözdüm Hattım vodafone Mi lte 8 vodadone listesinde olmadıgı için ayar göndermiyor . Turkcellde sorun yok Türk Telekomu bilimiyorum

yasintndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Yasin
Cihazım
Mi 8 Lite
Hocam resimli örneklerle xiaomiye defalarca geri bildirimde bulundum ne kadar dikkatlerini çekti onu bilemem iyice sıktı gerçekten bu mobil veri sorunu. Telefonu elime alasım gelmiyor. Teferruatlı olduğunu bilmesem iade edeceğim ama uğraşmak mesele.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam teşekkür ederim dediklerinizi uyguladım şimdilik çözüldü gibi sanki. İnşallah tekrarlamaz.

Son düzenleme:

Lacost

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Tekrarlayacagini sanmıyorum Vodafone yakın zaman Xiaomi üst segment cihazları internet ayar kategorisine yakında alacagini duyurcakmiş yardimimim dokunduysa ne mutlu bana iyi forumlar

hurt91

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Uğur
Cihazım
Mi 8 lite
Tekrarlayacagini sanmıyorum Vodafone yakın zaman Xiaomi üst segment cihazları internet ayar kategorisine yakında alacagini duyurcakmiş yardimimim dokunduysa ne mutlu bana iyi forumlar
Nerden aldınız bu bilgiyi

Lacost

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Vodafone da kız kardeşim çalışıyor

hoksi

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
orbeyi
Cihazım
samsung 2 star
bu kadar olmaz özellikle başka forumlarda millet delirmek üzere cok hoşuma giden telefondan sogudum yahu.Güncelleme yapan da yapmayan da da var bu sorun

Alperrn2121

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Alperen
Cihazım
Xiaomi mi8 lite
Android İşletim Sistemi
AnaSayfa -> Tüm Uygulamalar -> Ayarlar -> Kablosuz özelliği ve ağlar -> Mobil şebekeler -> Erişim Noktası Adları
"Menü" tuşuna basılır ve "Yeni APN" seçilir.
Ad : Vodafone Internet
APN : internet
Proxy :
Bağlantı noktası :
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone
Sunucu :
MMSC :
MMS proxy'si :
MMS bağ. nokt. :
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 02
Kimlik doğrulama türü : Yok (ya da PAP veya CHAP seçiniz)
APN tipi : default

"Menü" tuşuna basılır ve "Kaydet" seçilir.

Ben olayımı bu şekide cözdüm sabahtan beri ugraşıyorum hele şükür bu şekilde cözdüm Hattım vodafone Mi lte 8 vodadone listesinde olmadıgı için ayar göndermiyor . Turkcellde sorun yok Türk Telekomu bilimiyorum
Ben turkcell kullanıyorum bende de sorun var sürekli kopuyor çıldıracam

Alperrn2121

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Alperen
Cihazım
Xiaomi mi8 lite
Ben turkcelliyim Allah'ını seven yardım etsin telefonu parcalicam artik

Ben turkcelliyim ben napcam varmı bir yolu bıktım artık kafayim yicem mobil veri çekmiyor yardım edin
Aynı daha telefonu dün aldım sürekli kopuyor

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Buradaki ayarları deneyebilirsiniz...

Lacost

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Turkcell de sorun yok Osman ağ ayarlarıni sıfırla video daki talimatları uygulayın sorun kalmiycagina eminim eğer sim karttin 4.5 g destekli değil ise sorun varsa kopma yaşarsın hiç yapamıyorsan 4.5 g destekli başka bir telefona takarakta bu işlemi gerceklestirebilirsin pazartesi yeni güncelleme geldiğinde sorun giderilmiş olur inşallah iyi forumlar

Turkcell ayarlarını da atabilirim isterseniz

colins

Sch
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Colins
Cihazım
Mi 8 lite
Türk Telekom icin
Yeni apn ekleyip
İsim: internet
apn: internet

Geri kalan kısımları elleme dedi musteri hizmetleri (diger kısımları otomatik atıyor zaten) sadece bu şekilde yaptim 2 gündür sorun görünmüyor.
Screenshot_2019-03-02-20-15-50-491_com.android.settings.png

Lacost

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Turkcell İnternet Ayarları bulduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilir illa 4.5 g çek çek diye yoktur

Alperrn2121

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Alperen
Cihazım
Xiaomi mi8 lite
Turkcell de sorun yok Osman ağ ayarlarıni sıfırla video daki talimatları uygulayın sorun kalmiycagina eminim eğer sim karttin 4.5 g destekli değil ise sorun varsa kopma yaşarsın hiç yapamıyorsan 4.5 g destekli başka bir telefona takarakta bu işlemi gerceklestirebilirsin pazartesi yeni güncelleme geldiğinde sorun giderilmiş olur inşallah iyi forumlar

Turkcell ayarlarını da atabilirim isterseniz
Ben turkcelliyim ben de kopuyor videodakini de denedim halen devam ediyor

Lacost

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Hattiniz 1 demi 2 demi

Lacost

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi 8 lite
Ne demek Osman yardımcı olabildiysem ne mutlu bana pazartesi güncelleme gelicek bu sorunda ortadan kalkmış olur inşallah Bazı arkadaşlara ayarları verdiğimiz halde yapamıyorlar bu onların kendi sorunu Ben telefondan memnun kaldım ama kamera sorunu var oda iki uygulama gelicek ve duzelegicegine eminim Super Night ,Scene Mi 9 da o uygulamalar var şu anda iyi forumlar

Üst Alt