Rom Mi 8 Lite Miui Hellas XRTV (Android 10.0) 20.1.21 Beta Rom

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xioami Miui Hellas XRTV rom, içinde bir çok özelleştirme seçeneği bulunan, Custom rom tadında, Çin developer temel bazlı,haftalık özelleştirilen bir Rom'dur.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık,TWRP Recovery yüklü olmalıdır.

Sistem
Optimizasyon - Bazı cihazlar için Android Güvenlik Yaması Ocak 2020'ye güncellendi

Telefon
Düzeltme - Gelen bir çağrı olduğunda çağrı cevaplama kullanıcı arayüzü görüntülenmedi
Düzeltme - Gelen bir çağrı olduğunda çağrı cevaplama arayüzü kilit ekranında görüntülenmedi
Düzeltme - Telefonu kapatırken bazen arayüz sıkıştı

Durum çubuğu, bildirim çubuğu
Düzeltme - Bazen bildirim simgeleri siyahtır

Diğer optimizasyonlar ve ayarlamalar
Düzeltme - Karanlık mod açık değilken üçüncü taraf uygulamaları da ters çevrilir (Redmi K20 Pro)
Düzeltme - Karanlık modda VPN istemi penceresi rengi yanlış

Dikkat:
Çin tatilleri nedeniyle bir sonraki güncelleme 6 Şubat'ta
Kurulum
Miui Hellas ROM u indirin ve dahili/SD Kart belleğe aktarın.
* Cihazınızı TWRP kurtarma modun da başlatın.
* TWRP kurtarmasında, Wipe » Advanced Wipedüğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
* TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız MIUI Hellas ROM Zip dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve reboot edin.

Bilgilendirme

Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler.

*Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

İndirme Bağlantısı
Konu şablonu için cohci52 hocama teşekkür ederim.

Son düzenleme:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xioami Miui Hellas XRTV rom, içinde bir çok özelleştirme seçeneği bulunan, Custom rom tadında, Çin developer temel bazlı,haftalık özelleştirilen bir Rom'dur.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık,TWRP Recovery yüklü olmalıdır.

Sistem
Optimize et - Bazı cihazlar için Android Güvenlik Düzeltme Eki'ni Aralık 2019'a güncelleyin
Düzeltme - Üçüncü taraf uygulamaları konum alamıyor veya yanlış konum göstermiyor
Optimize et - Ekran süresi: Gizlilik Politikası Çince'dir.

Kilit ekranı, bildirim çubuğu, durum çubuğu
Düzeltme - Takvim bildirimi alındıktan sonra ekran kayboluyor
Düzelt - Telefon ve Mesajlaşma gibi belirli uygulamalar için MIUI bildirim stilini kullanırken Bildirim simgesi gösterilmez.
Onar - "Diğer uygulamalar üzerinden görüntüleme" bildirimlerini devre dışı bırakamazsınız. [Yalnızca Android 10]

Başlatıcı
Optimize et - Simgeleri güncelleyin
Düzeltme - Yeniden başlatma sonrasında uygulama çekmecesinin "Tümü" sekmesi, özellikle "Uygulama önerileri" ayarı devre dışı bırakıldığında boştur.
Onar - Koyu mod açık / kapalı, başlatıcı yeniden başlatılmadıkça Google Feed'e uygulanmaz.

Temalar
Düzeltme - Klasik ve Sınırsız tema simgeleri için önizleme yok
Kurulum
Miui Hellas ROM u indirin ve dahili/SD Kart belleğe aktarın.
* Cihazınızı TWRP kurtarma modun da başlatın.
* TWRP kurtarmasında, Wipe » Advanced Wipedüğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
* TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız MIUI Hellas ROM Zip dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve reboot edin.

Bilgilendirme

Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler.

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

İndirme Bağlantısı

Konu şablonu için cohci52 hocama teşekkür ederim.
Hocam şuan kullandığım rom ve verilerimi yedeklemek istiyorum yani bu yedeği yüklediğim zaman direkt olarak şuan kullandığım gibi olsun her şey istiyorum neleri yedeklemem lazım acaba ve o yedeğe döndüğüm zaman sistemde vs bir hata olur mu hocam

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Hocam şuan kullandığım rom ve verilerimi yedeklemek istiyorum yani bu yedeği yüklediğim zaman direkt olarak şuan kullandığım gibi olsun her şey istiyorum neleri yedeklemem lazım acaba ve o yedeğe döndüğüm zaman sistemde vs bir hata olur mu hocam
Bazen hatalar oluşabiliyor hocam. Bu konuyu inceleyebilirsiniz.

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Bazen hatalar oluşabiliyor hocam. Bu konuyu inceleyebilirsiniz.
Teşekkürler hocam :)

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Elinize sağlık hocam.

Redmi K20 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Teşekkürler hocam, ismini ilk defa duydum. Merak uyandırdı bende giggle~~ Diğer Miui romlardan farkı nedir, bilginiz var mı hocam?

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek