Soru mi 8 Lite için AOSP Rom yok mu?

berkays07

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berkay
Cihazım
mi 8 lite
Konular
33
xda da doğru düzgün mi 8 lite konusu bile yok. üvey evlat mı bu telefon smoking~~smoking~~smoking~~

easede

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
12
GSI rom yükleyebilirsiniz bende araştırdım kilidin açılmasına 7 gün var, o süreye dek bulamazsam GSI aosp rom yüklemeyi düşünüyorum

Oyla:

berkays07

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berkay
Cihazım
mi 8 lite
Konular
33
gsi nedir hocam?

Oyla:

easede

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Yanılmıyorsam android 8 ile gelen bir özellik adı da Project Treble diye geçiyor. mi 8 lite bunu destekliyor. Google play store dan Treble Check uygulamasını indirip destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz. Project Treble sistemi android cihazların daha hızlı güncelleme alabilmesi için oluşturulan bir sistem. Cihaz donanım farketmeden Generic System Image (GSI) denilen romu project treble yi destekleyen tüm cihazlara kurabiliyorsunuz. Şuan da AOSP romların çoğunda GSİ mevcut. Farklı farklı şirketlerde GSI romları yayınlayacağını umuyorum. Meizu'nun Flyme işletim sisteminin de GSI romunu görmüştüm. Dediğim gibi bu romları TWRP den system.img olarak kurabiliyorsunuz ama öncesinde bir araştırma yapmanızı ve sorumluluk kabul etmediğimi belirtmek isterim. XDA da yeterince bununla ilgili açıklama var

Oyla:

berkays07

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berkay
Cihazım
mi 8 lite
Konular
33
Yanılmıyorsam android 8 ile gelen bir özellik adı da Project Treble diye geçiyor. mi 8 lite bunu destekliyor. Google play store dan Treble Check uygulamasını indirip destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz. Project Treble sistemi android cihazların daha hızlı güncelleme alabilmesi için oluşturulan bir sistem. Cihaz donanım farketmeden Generic System Image (GSI) denilen romu project treble yi destekleyen tüm cihazlara kurabiliyorsunuz. Şuan da AOSP romların çoğunda GSİ mevcut. Farklı farklı şirketlerde GSI romları yayınlayacağını umuyorum. Meizu'nun Flyme işletim sisteminin de GSI romunu görmüştüm. Dediğim gibi bu romları TWRP den system.img olarak kurabiliyorsunuz ama öncesinde bir araştırma yapmanızı ve sorumluluk kabul etmediğimi belirtmek isterim. XDA da yeterince bununla ilgili açıklama var

teşekkürler hocam uzun açıklamalarınız için :)

Oyla:

easede

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Mokee rom çıktı istersen deneyebilirsin :)

Oyla:
Üst Alt