Çözüldü mi 8 lite hafıza ve kamera

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fikoloji

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fikoloji
Cihazım
a7
Konular
1
Değerli forum yöneticileri ve kullanıcıları,
Mi8 lite ile bu aralar bir kaç sorun yaşamaktayım öncelikle hafıza ile başlayalım;

Telefonumda sürekli hafıza dolu hatası alıyorum, galeriye bakıyorum, android dosyasına bakıyorum, sağ sola bakıyorum toplasan 30 gb dosya çıkıyor ama hafıza hep dolu
hafızam adlı ekteki görsele tıklarsanız göreceksiniz. Dikkatimi çeken MİUİ klasörüm 25GB doluluk gösteriyor. MI 8 Lite\Dahili olarak paylaşılan depolama alanı\MIUI\Gallery\cloud yolunu izlediğimde 2 adet klasör var birisi .trashBin diğeri .cache bu dosyaların dolu olması doğal mı ? içinde dosyalar var ama cloud benim bildiğim bulut dur. Bulut ise internette sana ait bir klasördür ama benim telefon galiba bulutu kendi içinde yapıyor :)
bu dosyaları silsem olurmu ? galerimdekiler gider mi ? çünkü dcmi klasöründe video ve resimlerim duruyor. Bunlarında görsellerini ekledim telefonda doluluğu gösteriyor ama boş klasör, pc de ise dolu gösteriyor. Bunları silsem bi sakıncası bi kaybım olur mu ?

2. sorunumda şudur;
Video çekmek, Cihazımdan resim çekerken hiç bir sorun yok, gündüz gece fark etmez (gece flaşı çok düşük onu geçtim giggle~~ ) ama video çekerken güneş ortamı harici Evde, iş yerinde, kapalı olan bütün alanlarda videoda karıncalanma yapıyor.Örnekleri ekler kısmına ekledim. Fotoğraf çekerken kamera programını açınca biraz daha geniş açı ile açılıyor videoya geçince zoom yapar gibi açı küçülüyor ve görüntü bozuluyor bunu reklam amaçlı değil arıza amaçlı göstermek istiyorum ; inceleme videolarında çektiğim videolar youtube kanalımdaki gibidir.
Bu normal mi ? 2. kameram mı kötü ?

desteğinizi rica ederim
@By.TRabZonLu™ @CraweL

Ekli dosyalar

• hafızam.png
    hafızam.png
    5,6 KB · Görüntüleme: 17
  • .trashBin.png
    .trashBin.png
    244,8 KB · Görüntüleme: 17
  • .cache.png
    .cache.png
    38,4 KB · Görüntüleme: 21
  • görüntü karıncalanma 2.png
    görüntü karıncalanma 2.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 21
  • görüntü karıncalanma.png
    görüntü karıncalanma.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Hocam konunun aşağısındaki yükselt butonunu kullanalım konu yükseltmek için
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

fikoloji

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fikoloji
Cihazım
a7
Konular
1
Telefondan boş gösteren MIUI klasörleri PC ye geçip hepsini sildim. Cloud kapalı ve mi hesabım olmamasına rağmen herşeyi yedek almış telefon. Nedeni ni bilmiyorum. Hafıza düzeldi.

Kamera için "bir hw camera" uygulamasını indirdim video daki parazitlenme çok az gibi görüyorum yine deneyimleyip bilgi vereceğim.

Bu konuda destek olamayıp bilgisi olmayanlar için teşekkürler.
Bilgisi olup yazma gereği duymayan arkadaşlara da teşekkürler. Eminim gözlerinden kaçmıştır.

Ben da yöneticilik yapıyorum, orada da benden destek alabilirsiniz. Nick aynı.

Ayrıca bu klasorler için Bilgi;

Konu kapatılabilir.

Son düzenleme:

Cpt. Price

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi8Lite 128/RN7
Konular
0
Gallery olan şey aslında sizin fotoğraflarınızın küçük resimleri. Silin gitsin ama yeniden oluşacak. Ben galeri uygulamasını ve xmsf uygulamasını adb ile komple sildim yerine f droid galerilerinden birini kurdum. Mutluyum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt