Soru Mi 8 Lite Ekran Değişimi - Aliexpress Yardım

• Konbuyu başlatan vlyhn
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 1K

vlyhn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Veli
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Ürün Durumu
Kullanılmış / İkinci El
Fiyat
100
Ürün Takas Durumu
Takas düşünmüyorum
Merhaba arkadaşlar, ben 2 ay önce Mi 8 Lite telefon aldım fakat ilk ayını doldurmadan ekranını çatlattık. Daha önce telefon açmışlığım vardır kendim onarabileceğime inanıyorum gerekli yapıştırıcılar nelerdir hangi tehçizatlar gerekir hepsine hakim sayılırım.

Fakat sorum şöyle aliexpress den daha önce ekran alıp takan oldu mu? Tüm ürünlere %100 orijinal yazmışlar. Tabii ki de xiaomi tarafından üretilmiyor bu ürünler fakat kalite farkı var mı orijinal ekran ve bu aliexpress deki ekranlar arasında pixel farkı aydınlık dokunmatik hassasiyeti vs gibi. Varsa bile hangisi orijinale en yakındır nasıl anlarım? Teşekkürler.

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Merhaba arkadaşlar, ben 2 ay önce Mi 8 Lite telefon aldım fakat ilk ayını doldurmadan ekranını çatlattık. Daha önce telefon açmışlığım vardır kendim onarabileceğime inanıyorum gerekli yapıştırıcılar nelerdir hangi tehçizatlar gerekir hepsine hakim sayılırım.

Fakat sorum şöyle aliexpress den daha önce ekran alıp takan oldu mu? Tüm ürünlere %100 orijinal yazmışlar. Tabii ki de xiaomi tarafından üretilmiyor bu ürünler fakat kalite farkı var mı orijinal ekran ve bu aliexpress deki ekranlar arasında pixel farkı aydınlık dokunmatik hassasiyeti vs gibi. Varsa bile hangisi orijinale en yakındır nasıl anlarım? Teşekkürler.

Daha önce redmi note 3 pro ekranı aldım. Değişimde sorun yaşamadım. Sana şahsi önerim normal ekran var bir de çerçeveli olan. Çerçeveli alırsan daha sağlam olur. Çünkü eşimin mi max 2 ekranı kırıldı. Çerçevesiz aldık ama tam oturmadı orjinal çerçeveye. Hoş durmadı. Tekrar Çerçeveli modelini sipariş ettim. Bunların standard sorunu ışık sızması olabilir.. Telefonuna yandan bakınca tam yapışmadiysa görülebilir.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Üç Türkiye, Bir kez de Çin'den ekran değişimi yaptığım Redmi Note 4 cihazımın ekranından hiç bir şekilde randıman alamadım... Orijinal gibi değiller.

vlyhn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Veli
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Kasalı olanlar 250₺ biraz pahalıya geliyor aslında vergiler de dahil edilince. Delta servis den 2 yıl garantisi vardı telefonumun, ekran için 450₺ istiyorlar. Ekranı da xiaomi den tedarik ettiklerini söylediler. En mantıklısı sanırım servise vermek gibi görünüyor. Hem garantisi de devam edecek.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Kasalı olanlar 250₺ biraz pahalıya geliyor aslında vergiler de dahil edilince. Delta servis den 2 yıl garantisi vardı telefonumun, ekran için 450₺ istiyorlar. Ekranı da xiaomi den tedarik ettiklerini söylediler. En mantıklısı sanırım servise vermek gibi görünüyor. Hem garantisi de devam edecek.
Orijinal ekran için en doğru yol bu bence de... Yes~~

Üst Alt