Soru Mi 8 Lite Arama Sırasında Karşı Tarafın Sesini Duyması Sorunu (Eko Sorunu)

Ramz51

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tugay
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Merhabalar,

Mi 8 Lite kullanıyorum bir süredir. Yalnız Android 10 güncellemesinden sonra görüntülü ya da sesli aramalar sırasında, karşı taraf kendi sesini duyduğunu söylüyor. Özellikle aramalarda bu problemler sıklıkla yaşanıyor. Bazı Xiaomi modellerinde bunun donanımsal problem olduğunu okudum; ancak Mi 8 Lite modelinde bu, yazılımsal sanıyorum. Bunu düzeltmek için yapabileceğimi bir ayar ya da düzenleme var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Velcetras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
0
Aynı sorun bir kaç gün önce benim de başıma geldi konuşma esnasında ses fulldu bir iki tık azaltınca sorun düzeldi

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Merhabalar,

Mi 8 Lite kullanıyorum bir süredir. Yalnız Android 10 güncellemesinden sonra görüntülü ya da sesli aramalar sırasında, karşı taraf kendi sesini duyduğunu söylüyor. Özellikle aramalarda bu problemler sıklıkla yaşanıyor. Bazı Xiaomi modellerinde bunun donanımsal problem olduğunu okudum; ancak Mi 8 Lite modelinde bu, yazılımsal sanıyorum. Bunu düzeltmek için yapabileceğimi bir ayar ya da düzenleme var mıdır?

Sorun kullandığınız operatör(karşı tarafda dahil) yada uygulama kaynaklı olabilir. Sorunun cihazda olduğunu düşünüyorsanız, cihazı sıfırlayabilirsiniz.

Oyla:

Yağız Mi 8 Lite

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yağız
Cihazım
Xiaomi Mi lite
Konular
25
Merhabalar,

Pek bilgili değilimdir fakat Mi 8 lite cıhazında hoparlör ve mikrofon yan yana olduğu için ses hoparlörden mikrofona gidiyor olabilir mi

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt