Sohbet Mi 8 lite 8.1 e nasıl dönerim ?

omerfarukysar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
85
Forumda aradım bulamadım bu işlere de yabancıyım. bu son güncelleme olan 9 beni memnun etmedi telefonu ilk aldığımda olan 8.1 sürümüne nasıl dönerim global kararlı sürüm olanına ?

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Cihazınızın Bootloader kilidini açtıktan sonra MIFlash yazılımı ile sürüm düşürme işlemini yapabilirsiniz.

omerfarukysar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
85
Cihazınızın Bootloader kilidini açtıktan sonra MIFlash yazılımı ile sürüm düşürme işlemini yapabilirsiniz.
Bootloader kilidini ne oluyor onu yapınca garanti dışı oluyor mu

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Bootloader kilidini ne oluyor onu yapınca garanti dışı oluyor mu
Bu gibi soruların çoğuna Sıkça Sorulan Sorular kısmından cevap bulabilirsiniz.

Ayrıca Delta servis dışındaki garantörler, Bootloader kilidi açılmış cihazları Garanti dışı olarak değerlendiriyorlar.
Kilidi açmadan önce Garantör Firma ile iletişime geçerek durumu teyit etmenizi öneririm.
Bootloader Kilidi Nedir?
Bootloader kilidi Xiaomi cihazlara dışarıdan müdahale edilmesini engelleyen bir güvenlik önlemidir. Bu kilit sayesinde cihazların stabilitesi korunarak, aracıların sattıkları cihazlara yükledikleri sahte/casus yazılımların önüne geçilmesi, cihazların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Eğer ki cihazınızda Global ROM yüklü ise bu kilidin açılmasına normal şartlarda gerek yoktur. Ancak China ROM yüklü gelen cihazlara Global ROM yüklenmesi, cihazların root erişiminin açılması, custom recovery yüklenmesi, IMEI değişikliği gibi işlemler için bu kilidin açılması gerekmektedir
Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?
Öncelikle telefonunuzda Ayarlar/Telefon Hakkında/MIUI sürümü üzerine 7 defa tıklayarak geliştirici seçeneklerini açmanız gerekiyor. Daha sonra geri gelerek Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri altında yer alan "Mi Kilit Açma Durumu" bölümüne girerek cihazınızı Mi hesabınıza eklemelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra adresine girerek Mi hesabınızla oturum açın. Oturum açtıktan sonra gelen sayfadan MiFlashUnlock uygulamasını indirebilir ve kilidinizi açabilirsiniz. Kilidi açmak için; uygulama indikten sonra cihazınızı kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açın. Tamirci android logosunu gördüğünüzde bilgisayara bağlayın ve MiFlashUnlock aracında anlatıldığı şekilde ilerleyin. Çok büyük ihtimalle son aşamada 72, 96 veya 360 saat bekleyin gibi bir hata alacaksınız. Bu durum Xiaomi'nin güvenlik amacı ile almış olduğu bir tedbir. Belirlenen süre kadar bekledikten sonra tekrar denemeniz halinde kilidiniz sorunsuz açılacaktır. Detaylı bir anlatım açın burada yer alan konuyu inceleyebilirsiniz

omerfarukysar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
85
Bu gibi soruların çoğuna Sıkça Sorulan Sorular kısmından cevap bulabilirsiniz.

Ayrıca Delta servis dışındaki garantörler, Bootloader kilidi açılmış cihazları Garanti dışı olarak değerlendiriyorlar.
Kilidi açmadan önce Garantör Firma ile iletişime geçerek durumu teyit etmenizi öneririm.
Benim telefon global. O zaman açmama gerek yok. Ama global sürümü nerden bulucam

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Benim telefon global. O zaman açmama gerek yok. Ama global sürümü nerden bulucam
Hocam siz sürüm düşürmek istediğinizi belirtmiştiniz.
Bu işlemi Bootloader kilidi açmadan yapmak olanaksız.

Bu yüzden eğer sürüm düşürmek istiyor iseniz Bootloader kilidini açmanız gerekiyor.
Gerekli işlemler hakkında forumda ufak bir araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Üst Alt