Sohbet Mi 8 Lite 4/64 İle 3 Saatlik İzlenimlerim ve Mi 5s ile karşılaştırma

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Merhabalar. Bazı arkadaşların bildiği gibi daha önce Mi 5s kullanan birisi olarak cihazımdan çok şikayetçiydim. Yüksek seviye işlemcisine rağmen oyunlarda kasma, arayüzde ara ara yaşanan donmalar vs. çok soğumuştum. Xiaomi bir daha alsammı almasammı derken Mi 8 Lite'ı gördüm ve Mi 5s'i elimden çıkardıktan 2 gün sonra siparişini verdim. Cihazın kutusundan çıkan ekstra olarak sadece silikon kılıf ve cihazda kulaklık girişi olmadığı için type-c kulaklık çevirici. Cihazı kurdum, güncellemelerini yaptım ve kullandığım tüm uygulamaları yükledim. Genel olarak performansı harika 15 dakika pubg oynadım ilk varsayılan olarak orta grafik ayarlarını seçti. Yüksek ve HD ayarlara aldım sıfır kasma ve yüksek grafik kalitesi ile rahatça oynanabiliyor. Mi 5s'te düşük ayarları seçiyordu ve gfx tool kullanmadan rahat oyun oynanmıyordu(ara ara yine takılmalar yaşanıyordu.) Mi 5s Android 8 ve MIUI 10 almasına rağmen halen kamera arayüzü ve pek çok yeni özellik gelmemişti. Mi 8 Lite AI Kamera, Portre modu yeni filtreler ile çok daha kaliteli çekimler yapıyor çift kamera olmasınında çok büyük etkisi var. Telefon geldiğinde %55-60 civarı şarjı vardı hiç şarj etmedim daha sistem güncellemeleri yaptım uygulamaları kurdum verilerimi aktardım vs. şu an %26 şarjı var yaklaşık 3-4 saattir aktif olarak kullanılıyor kısaca. Ekran boyutu ve çentikten dolayı pubg oynarken ve bazı uygulamaları kullanırken sıkıntı yaratıyor. Altta büyük boşluklar kalıyor çentik pubg oynarken alanı kaplıyor ancak güncellemelerle çözüleceğine inanıyorum.

Üst Alt