Yardım Mi 8 ile ilgili bir kaç sorunum var

umut495

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi TVBOX
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.0 Kararlı
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba,
Mi8 Global versiyon ile Xiaomi ailesine yeni katıldım. Telefonla ilgili bir kaç sorun var.
1) Telefon sessizdeyken ve kilitliyken whatsapp,instagram gibi bazı programların bildirim sesleri geliyor. Ama birisi arayınca sesli çalmıyor yani telefon gerçekten sessize alınmış durumda.
2) Gelen SMSleri hızlı yanıtlayınca sorun yok fakat mesajlara girip yanıtlayınca karşı tarafa mesaj gitmiyor, daha doğrusu hata veriyor 'başarısız oldu' diye. ( Kişiler Rehberde kayıtlı olmasına rağmen mesajlar kısmında ismi yerine numarası yazıyor ve numaraların başında sıfır yok. )
3) Instagramdaki hikayelerin çözünürlükleri gerçek halinden farklı yani zoom yapılmış gibi izliyorum.

Bu sorunları nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

erendmn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 8
Konular
8
1) uygulama ayarlarından ses kısmını kapatman gerekiyor , aynısı bana da olmuştu
2) onun nedenini bende bilmiyorum +1
3) ekran boyutu 18:9 oldugu ıcın oyle oluyor, dıger hıkayeler 16:9 da paylasılıyor

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Merhaba,
Mi8 Global versiyon ile Xiaomi ailesine yeni katıldım. Telefonla ilgili bir kaç sorun var.
1) Telefon sessizdeyken ve kilitliyken whatsapp,instagram gibi bazı programların bildirim sesleri geliyor. Ama birisi arayınca sesli çalmıyor yani telefon gerçekten sessize alınmış durumda.
2) Gelen SMSleri hızlı yanıtlayınca sorun yok fakat mesajlara girip yanıtlayınca karşı tarafa mesaj gitmiyor, daha doğrusu hata veriyor 'başarısız oldu' diye. ( Kişiler Rehberde kayıtlı olmasına rağmen mesajlar kısmında ismi yerine numarası yazıyor ve numaraların başında sıfır yok. )
3) Instagramdaki hikayelerin çözünürlükleri gerçek halinden farklı yani zoom yapılmış gibi izliyorum.

Bu sorunları nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
3. Problrm için şunu dener misiniz bi ayarlar > ek ayarlar > erişilebilirlik > görüntü boyutu en küçüğe alin

Oyla:

umut495

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi TVBOX
Konular
4
1) uygulama ayarlarından ses kısmını kapatman gerekiyor , aynısı bana da olmuştu
2) onun nedenini bende bilmiyorum +1
3) ekran boyutu 18:9 oldugu ıcın oyle oluyor, dıger hıkayeler 16:9 da paylasılıyor

Teşekkürler.
2. sorun için de çözüm buluruz umarım.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
3. Problrm için şunu dener misiniz bi ayarlar > ek ayarlar > erişilebilirlik > görüntü boyutu en küçüğe alin
2. Problem için de rehberiniz mi hasabina taşımayı deneyin yada numaraların 0 ı yok demişsiniz mi hesabına taşıyarak eklemeyi deneyin

Oyla:

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Rehber problemi bildiğim kadarıyla bütün Xiaomi lerde var ve çözümü rehberde kayıtlı numaraların başına Türkiye nin alan kodu olan +90 ı yazarak kaydetmekti .. tek tek yapmak zor olacağından bu problem için yazılmış rehberdeki tüm numaralarn başına +90 ı hızlıca yazıp kaydeten çeşitli uygulamalar play store da mevcut biraz araştırmayla dilediğiniz uygulamayı kullanarak bu problemi kolayca çözebilirsiniz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

umut495

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi TVBOX
Konular
4
2. Problem için de rehberiniz mi hasabina taşımayı deneyin yada numaraların 0 ı yok demişsiniz mi hesabına taşıyarak eklemeyi deneyin
Mi hesabında rehber. Zaten rehberde +90 ile başlıyor numaralar, rehber kısmında sorun yok. Mesajlar kısmında alıcı ekleyip gönderdikten sonra mesajlarda alıcının ismi yerine sıfırsız numarası yazıyor.

Rehber problemi bildiğim kadarıyla bütün Xiaomi lerde var ve çözümü rehberde kayıtlı numaraların başına Türkiye nin alan kodu olan +90 ı yazarak kaydetmekti .. tek tek yapmak zor olacağından bu problem için yazılmış rehberdeki tüm numaralarn başına +90 ı hızlıca yazıp kaydeten çeşitli uygulamalar play store da mevcut biraz araştırmayla dilediğiniz uygulamayı kullanarak bu problemi kolayca çözebilirsiniz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Numaralar +90 ile başlıyor hepsi hocam. Zaten sorunum rehberde değil, rehberdeki doğru numarayı mesajlar kısmına +90'ı silerek alıyor cihaz.

Oyla:

Restless

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 8
Konular
10
Benimde birkaç sorum var :)

1- Instagram'da akıştaki videolarda bir gariplik var. Video izlerken sayfayı aşağı kaydırıp tekrar yukarı kaydırdığımda videonun tekrar başlaması gerek fakat kaldığı yerden devam ediyor reklamlarda zaten bu böyleydi ama normal videolarda da aynı şekilde olmaya başladı aynı Facebook uygulamasındaki gibi. Bu durumu nasıl çözebiliriz?

2- Herhangi bir uygulama içindeyken başka bir bildirim geldiğinde yukarıdan uyarı çıkmıyor. Bunun bir ayarı var mı?

3- Kilitli ekrandaki bildirimler tuş kilidini açıp kapayınca -silmesem de- kayboluyor (bildirim çubuğunda durmaya devam ediyor) Ios'taki gibi değil. Bunu düzeltebiliyor muyuz?

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt