Soru mi 8 için en iyi rom hangisi ?

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
arkadaşlar mi 8 için her bakımdan en iyi rom hangisidir?

globalde yıllardır hep kulaklık sesinin kısık olması gibi sinir bozucu buglar olabiliyor.

genelde çin stable romlar daha iyi deniliyor sadece ingilizce kullanmak gerekiyor ki zaten ingilizce kullanıyorum telefonu.

miui pro - xiaomi.eu gibi custom romlar çin romlarını baz alıyor diye biliyorum.

işin kısacası herkes kullandığı romların artılarını eksilerini yazarsa güzel bir rom konusu olacağı kanaatindeyim.

Şimdiden herkese tecrübelerini paylaştıkları için teşekkür ederim.

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Her bakımdan dersen, miui zaten en iyisi.
Performans bakmından Lineage Os.
Farklı bir arayüz arıyorsanız Google Pixel²ROM

Oyla:

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
miui romlarinda en iyisi hangisi demek istemistim.miui pro xiaomi eu miui.am china stable global stable gibi

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Oyla:

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Deneyimime gore cok asiri bir fark yok, eu kullanabilirsin guncelleme destegi tam.

Oyla:

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Deneyimime gore cok asiri bir fark yok, eu kullanabilirsin guncelleme destegi tam.

pil performansı ve buglar konusunda birbirlerinden elbet farkları vardır.şu anda 8.8.9 xiaomi.eu kullanıyorum ve batarya performansı berbat gerekli herşeyi yapmama rağmen.bir başkası 8-9saat sot alıyorken ben 5 saati zor görüyorum.şimdi bu bir fark değilmidir?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çeşitli romları mi 8 lerinde denemiş kişiler yorum yaparsa konunun daha faydalı olacağı kanaatindeyim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çeşitli romları mi 8 lerinde denemiş kişiler yorum yaparsa konunun daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Oyla:

edi1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinc Seray
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Ben eu romdan global roma geçmek istiyorum. Acaba bu işlem nasıl yapılıyor?

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Her bakımdan MIUI demek ne kadar doğru olur bilmiyorum, bu biraz göreceli bence. Birçok Mi telefon kullandım ve MIUI arayüzünü seviyorum. Bundan 3-4 yıl önce MIUI arayüzü uzak ara göze en güzel gelen ve özelleştirmesi en bol olan arayüzüydü. Ama yıllar önce kullandığım mi 4 ile şimdi kullandığım mi8 arasında hiçbir fark yok.Hatta zamanla Xiaominin yaptığı kısıtlamalarla çokta albenisi olmayan ve daha kötü bir sistem olmaya başladı. Yazı tipini bile değiştiremiyorsun o derece. Velev ki Bölgeyi Hindistan yaptın, Temalara yazı tipi geldi, MIUICustomFont uygulaması ile MTZ dosyasını yükledin ve seçtin. 5 Dk sonra stoğa geçiyor tema yine. Yazı boyutunu Çok küçük yapıyorum aşırı küçülüyor, Küçük yapıyorum aşırı büyüyor çoğu uygulamanın ismi sığmıyor falan.
Stabilite dersen bana göre MIUI hiçbir zaman stabil olmadı. Global MIUI 10.0.2.0 kullanıyorum aylardır Changeloglarda çözüldü diye yazılan 1 yerine 2 yazan bildirim sorunu hala var mesela. Ama MIUI kardeşimiz sevdiğimiz bir kardeşimizdir, seviyoruz, kullanıyoruz o ayrı nod~~

Son düzenleme:
Oyla:

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Her bakımdan MIUI demek ne kadar doğru olur bilmiyorum, bu biraz göreceli bence. Birçok Mi telefon kullandım ve MIUI arayüzünü seviyorum. Bundan 3-4 yıl önce MIUI arayüzü uzak ara göze en güzel gelen ve özelleştirmesi en bol olan arayüzüydü. Ama yıllar önce kullandığım mi 4 ile şimdi kullandığım mi8 arasında hiçbir fark yok.Hatta zamanla Xiaominin yaptığı kısıtlamalarla çokta albenisi olmayan ve daha kötü bir sistem olmaya başladı. Yazı tipini bile değiştiremiyorsun o derece. Velev ki Bölgeyi Hindistan yaptın, Temalara yazı tipi geldi, MIUICustomFont uygulaması ile MTZ dosyasını yükledin ve seçtin. 5 Dk sonra stoğa geçiyor tema yine. Yazı boyutunu Çok küçük yapıyorum aşırı küçülüyor, Küçük yapıyorum aşırı büyüyor çoğu uygulamanın ismi sığmıyor falan.
Stabilite dersen bana göre MIUI hiçbir zaman stabil olmadı. Global MIUI 10.0.2.0 kullanıyorum aylardır Changeloglarda çözüldü diye yazılan 1 yerine 2 yazan bildirim sorunu hala var mesela. Ama MIUI kardeşimiz sevdiğimiz bir kardeşimizdir, seviyoruz, kullanıyoruz o ayrı nod~~
herseye ragmen miui haricinde ne kullanabilirizki? telefon olarakta soruyorum bunu.diger markalarin launcherlarina baktigimda gene miui daha iyi gibi geliyor.bazi yazdiginiz seyler size hos gelmeyenler bazilari ise genel.iyisiyle kotusuyle miui iyidir gene.zamaninda note 2 cihazima kurarak tanistim miui ile.evet ozellestirmeler kisitlaniyor ama stabilite konusunda cok kotu degil cok iyi de denilmez.ama miui seviyorum ve gel gelelim asil soruya.acaba en iyi pil omru sunan rom hangisidir?

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11

Yarın bunu kurup deneyeceğim. Henüz üç günlük Rom. Ama şuna eminim pil ömrüm miui 10 dan iyi olacak nod~~
Sonuçlarını ve izlenimlerimi paylaşırım zaten. ARB olduğu için kesseler MIUI 10 Pie bazlı rom yüklemem zaten.

Oyla:

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94

Yarın bunu kurup deneyeceğim. Henüz üç günlük Rom. Ama şuna eminim pil ömrüm miui 10 dan iyi olacak nod~~
Sonuçlarını ve izlenimlerimi paylaşırım zaten. ARB olduğu için kesseler MIUI 10 Pie bazlı rom yüklemem zaten.
ARB android rom builder? deneyimlerini bekliyorum hocam.

Oyla:
Üst Alt