Yardım Mi 8 GPS sorunu çözen var mı ?

hakanarslan30

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi 8
Konular
17
Mi 8 GPS yada navigasyon çalışmıyor forumda baya araştırdım çözüm bulamadım telefonum sürümü global 9.5.13

İbobayndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 8
Meslek
Mühendis
Konular
6
Aynı sorunu bende yaşamıştım rom değiştirince düzelmişti

Oyla:

zmaylov

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
mi6
Meslek
Otomasyon
Konular
11
Rom değiştirmek ten kastın nedir. Yeni güncelleme aldi mi11. Ne yapmam gerek

Oyla:

İbobayndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 8
Meslek
Mühendis
Konular
6
Misal stabil romdan beta romuna geçtiğim zaman düzelmişti veya tam terside olabilir.

Oyla:

Centasci

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10 Ultra
Meslek
İBB
Konular
77
Bende eu beta yüklü son sürüm navigasyon kullanıyorum sorun yaşamadım hiç GPS ile ilgili

Oyla:

Hamzaomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hamza
Cihazım
Mi8
Konular
0
Bendede mi 8 var ama ben navigasyonda pek bir hataya rastlamadım. Ne gibi bir sorun bu anlamadım açıkçası.

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Hocam mix 2 cihazimda söyle bir çözüm yaptim. Cihazim rootlu bu arada. Gps config dosyasını baska konuma alip. Cihaza reset attim. Navigasyonu actim tabi gps sorunu devam ediyor. Sonra gps config dosyasini aynı yere tekrar attım. Sorunum bu şekilde çözüldü. Yaklaşık 1 aydır bu sorunu yaşıyorum

Oyla:

Apostle91

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bycan91
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
2
Merhaba mi 8 telefonumda navisyon sorunu var.Sabit bir yerde duruyorsanız, harita üzerinde o anki konumunuzu buluyor ve gösteriyor mavi bir nokta ile. Onda sıkıntı yok ama navigasyon çalışmıyor. Ve asıl ihtiyaçta navigasyon zaten. Bende biliyorum nerede olduğumu. Başka bir noktaya yada adrese, yol tarifi dediğinizde, rotayıda oluşturuyor. O da tamam. Sonra sağ alt köşede başlat dediğinizde, ve arabayı sürmeye başladığınızda, navigasyon moduna geçemiyor. Yani, arabayla senkron bir şekilde, rota üzerinde benim konumumu gösteremiyor. Yani değişken bir konumunuz varsa, bunu anlık olarak sürekli işleyerek, beni yönlendiremiyor. Bazen ekranda sürekli GPS aranıyor yazıyor. Google haritaler ve yandex navigasyon tüm programlarda aynı bu şekilde konum gösteriyor güzergahı çiziyor ama ok işareti ilerlemiyor veya saçma sapan donuyor.Yardımcı olursanız sevinirim

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Merhaba mi 8 telefonumda navisyon sorunu var.Sabit bir yerde duruyorsanız, harita üzerinde o anki konumunuzu buluyor ve gösteriyor mavi bir nokta ile. Onda sıkıntı yok ama navigasyon çalışmıyor. Ve asıl ihtiyaçta navigasyon zaten. Bende biliyorum nerede olduğumu. Başka bir noktaya yada adrese, yol tarifi dediğinizde, rotayıda oluşturuyor. O da tamam. Sonra sağ alt köşede başlat dediğinizde, ve arabayı sürmeye başladığınızda, navigasyon moduna geçemiyor. Yani, arabayla senkron bir şekilde, rota üzerinde benim konumumu gösteremiyor. Yani değişken bir konumunuz varsa, bunu anlık olarak sürekli işleyerek, beni yönlendiremiyor. Bazen ekranda sürekli GPS aranıyor yazıyor. Google haritaler ve yandex navigasyon tüm programlarda aynı bu şekilde konum gösteriyor güzergahı çiziyor ama ok işareti ilerlemiyor veya saçma sapan donuyor.Yardımcı olursanız sevinirim

yedeklerini alıp telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamanız ve kontrol etmeniz olmaz ise eski bir sürüme ki bence 8.1 olan bir roma dönmenizi tavsiye ede bilirim ,

bende de yakınlık sensör sorunu vardı 8.1 roma dönerek düzelttim , daha sonra yeni rom kura bilirsiniz ,

Oyla:

mahubey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sami
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Telefonun konum özellikleri açıktır. Ve programlara konuma erişme izni vermişsinizdir diye düşünüyorum. Bunların sorunsuz olduğundan eminseniz telefonda donanımsal başka bir problem olabilir yazılımla alakalı sadece yukarıda bahsettiğim sorunlar varsa dediğiniz sorunları yaşarsınız.

Oyla:
Üst Alt