Gcam Konu Kapandı.

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Mi 6 için kullanabilir miyim?
Paylaştığım sürümler Mi 8 için portlanmış ve yapılandırılmış şekilde hocam maalesef. Çalışmaz diyemem belki çalışabilir ancak hataları olacaktır. Size tavsiyem Mi 6 için portlanmış ve düzenlenmiş sürümleri denemeniz yönünde. Tabi ki buradakileri de yine deneyebilirsiniz :)

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Tripodla bir örnek paylaştım. Kendiniz sürümünüze karar verebilirsiniz :) Vakit buldukça çoğaltırım örnekleri.

Son düzenleme:

Resquee06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kudret
Cihazım
Mi8
Konular
50
Sizin yüklediğiniz xtml dosyasını yükledim ama gece çekiminde kumlama yapıyor nedendir acaba

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Sizin yüklediğiniz xtml dosyasını yükledim ama gece çekiminde kumlama yapıyor nedendir acaba
Orda ki sıkıntı sinyal gürültü oranından kaynaklı hocam. Daha iyi optimize sonuçlar almak için daha fazla kurcalamak gerek. Bu sorunu çözmek için biraz daha ince ayar yapmam gerekli. Ama tabi ki sonuç şu şekilde olur noise (sizlerin tabiriyle kumlanma veya grain de denir) azaltılır ancak ayrıntılardan feragat edilir. Yani daha pürüzsüz bir foto elde edilirken keskinlik ve ayrıntılar düşecektir. Değişikliğe gidersem sizlerin kalite algısına göre değişiklik gösterecektir durum :) Kimisi ayrıntı veya keskinlik ister birazda gürültü olsun sorun değil diyebilir kimisi de gürültü olmasın cam gibi olsun, karanlık olsun sorun değil gibi :) Umarım anlatabilmişimdir :)

Son düzenleme:

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Dostlar Urnyx05 geliştirici ekibi; son zamanlarda yaptığı geliştirmeler ve güncel gcam sürümüne geçmesiyle birlikte birçok sürüm sundu. Takibini yaptığım geliştiricinin çıkardığı yeni sürümlerin stabilleşmesini bekledim ve artık oldukça stabil olduğunu düşündüğüm 7.3.018 sürüm için v1.5 çıkarıldı. Buna uyumlu config dosyası çalışmalarına başlayıp,sürekli denemelerle birlikte on gündür uğraştığım config dosyasını tamamladım ve sizlerle paylaşmak istedim.

Değişenler :

- Konum, kamera sesleri ve google lens önerileri kapatıldı.
- HDR+ kontrolü aktif edildi.
- Lib yaması üzerinde oldukça uzun sürün çalışmalar yapılarak kalite artırıldı.
- HDR+ görüntü kalitesi üst seviyeye çekildi.
- Telefoto kameraya manuel geçiş eklendi.
- Video kaydı 60 FPS olacak şekilde düzenleme yapıldı.

Son düzenleme:

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
hocam gcamde ağır çekim çalışmıyor sanırım. bir de 2x zooma direkt geçiş yaptığınızda uygulamayı kapatıp tekrar açıyor. sadece bende de olabilir bi kontrol edin.

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
hocam gcamde ağır çekim çalışmıyor sanırım. bir de 2x zooma direkt geçiş yaptığınızda uygulamayı kapatıp tekrar açıyor. sadece bende de olabilir bi kontrol edin.
Ağır çekim modları tam olarak portlanamıyor hocam. Gcam sürümlerini fotoğraf çekimi ve video çekimi olarak stabil kullanabilirsiniz :) 2x 'e geçişte yine anlık geçiş yapamaması geliştiricilerin portlamasıyla alakalı maalesef :) Geri dönüş için teşekkür ederim.

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Ağır çekim modları tam olarak portlanamıyor hocam. Gcam sürümlerini fotoğraf çekimi ve video çekimi olarak stabil kullanabilirsiniz :) 2x 'e geçişte yine anlık geçiş yapamaması geliştiricilerin portlamasıyla alakalı maalesef :) Geri dönüş için teşekkür ederim.
anladım hocam ben teşekkür ederim iyi çalışmalar :)

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Mi6 için en sorunsuz parrot un son sürüm apksı. Neredeyse her geliştiriciyi denedim en sorunsuzu buydu.
Parrotun son sürümünde çektiğim fotoğraf açılmıyor, yukarı kaydırınca gösteriyor fakat sağa sola kaydıramıyorum bunun için google fotoğraflar mı yüklemem gerekiyor?

Üst Alt