Yardım (MI 8) Ekranda S6'lardaki pembe çizgiye benzer beyaz bir çizgi sorunu

FeslegenliBogurtlen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Hakan
Cihazım
MI 8
Konular
1
Öncelikle merhabalar sevgili dostlar, 4 aya yakın bir süre önce Xiaomi MI 8 telefon satın aldım. İlk 3 ay sıkıntı arz etmedi fakat 3. ayın sonlarına doğru başlıkta bahsettiğim beyaz çizgi 5 dakika gelip gitmekteydi. Bu süre gün geçtikçe artmaya başladı 2 gün çizgili 1 gün çizgisiz gibi. Şuan ise neredeyse 1 haftadır çizgili kullanıyorum ve aşırı rahatsız edici. Always on display ekranında dahi çıkıyor fakat yeşil olarak. Bu sorunun görüntüsünü hiçbir yerde göremedim fakat gri çizgi sorunu diyenlerde var sanıyorum. Bir çözüm iddiası cihazı rootlayıp bir tür kernel ile bu çizgiyi gidermek. Bu sorunu deneyimleyen ve çözen birilerinden yardım almak istiyorum teşekkürler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
bu veya buna benzer pixel programı ile pixelleri sıfırlatmaya çalışın kernel ile olabilecek birşey gibi durmuyor garantisi varsa ekran tamiri olur s7 s6 sonunda garantiden tamir edildi öyle hatırlıyorum

Oyla:

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Yazılımsal birşey değil bu kernel ile falan çözülmez servise yollayın garantisi varsa ekran değişimi olur.

Oyla:

FeslegenliBogurtlen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Hakan
Cihazım
MI 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
memocaan öncelikle cevabın için teşekkür ederim bahsettiğin ölü piksel programını indirdim ve deniyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yazılımsal birşey değil bu kernel ile falan çözülmez servise yollayın garantisi varsa ekran değişimi olur.
sunqfu cihaz Ritzy garantili ve telefondan uzak durasım yok ama çözemezsem mecburen göndereceğim. Teşekkürler.

Oyla:

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
memocaan öncelikle cevabın için teşekkür ederim bahsettiğin ölü piksel programını indirdim ve deniyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sunqfu cihaz Ritzy garantili ve telefondan uzak durasım yok ama çözemezsem mecburen göndereceğim. Teşekkürler.
Yani telefondan uzak durmadan sorunun tek çözümü kendinizin display modülünü değiştirmeniz. O yüzden tekrar değerlendirin derim ben bu isteğinizi.

Sent from my superior Xiaomeme phone using Tapatalk

Oyla:

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
bu veya buna benzer pixel programı ile pixelleri sıfırlatmaya çalışın kernel ile olabilecek birşey gibi durmuyor garantisi varsa ekran tamiri olur s7 s6 sonunda garantiden tamir edildi öyle hatırlıyorum
Böyle çözülmez ölü piksel değil sorun, panel hasarlı.

Oyla:

FeslegenliBogurtlen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Hakan
Cihazım
MI 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
alperozd bahsettiğin display modülü nedir tam anlayamadım, kendim yeni bir mi 8 ekranı alıp değiştirmeli miyim? Teknik servis bu panel olayını kullanıcı hatası olarak mı görür?

Oyla:

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
alperozd bahsettiğin display modülü nedir tam anlayamadım, kendim yeni bir mi 8 ekranı alıp değiştirmeli miyim? Teknik servis bu panel olayını kullanıcı hatası olarak mı görür?
Kronik bir sorun olmadığından görebilir ama cihazda görünür bir hasar yoksa garanti dahilinde de girebilir, net bir şey söyleyemem. Kenarı bükük ekranlı cihazlarda uzun vadede beklenen bir problem olduğu için garanti dahilinde giriyor. Cihazdan ayrı kalmak istemiyorsanız evet kendiniz değiştirmrelisiniz ama ne kadar sağlıklı olacağı sorgulanır.

Oyla:
Üst Alt