Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Beyler onu bunu bilmem ama biz bu işi çözemezsek verdiğimiz paralar boşa gidecek isterseniz telefonları çine gönderebileceğimiz birisini arayalım internette biraz bakındım bu sıkıntıyı 100 hong kong dolarına hallediyorlarmış burada çözüm bulunamayacak belli oldu.

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Beyler onu bunu bilmem ama biz bu işi çözemezsek verdiğimiz paralar boşa gidecek isterseniz telefonları çine gönderebileceğimiz birisini arayalım internette biraz bakındım bu sıkıntıyı 100 hong kong dolarına hallediyorlarmış burada çözüm bulunamayacak belli oldu.
Kasım sen de ne meraklısın telefonu Rusya'ya Çin'e yollamaya :D yolladın diyelim tek parça gelecek mi sana belli değil.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Kasım sen de ne meraklısın telefonu Rusya'ya Çin'e yollamaya :D yolladın diyelim tek parça gelecek mi sana belli değil.
Abi 27 gün oldu bozulalı ama 18 gün kullanabildim :D iyice taktım bu konuya kafayı ben yaptıracam bu telefonu öyle veya böyle burada çözüm yok maalesef bu arada senin 30 doları geri verdiler mi bi de maltepeye yollamayı düşünüyo musun telefonu

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Abi 27 gün oldu bozulalı ama 18 gün kullanabildim :D iyice taktım bu konuya kafayı ben yaptıracam bu telefonu öyle veya böyle burada çözüm yok maalesef bu arada senin 30 doları geri verdiler mi bi de maltepeye yollamayı düşünüyo musun telefonu
Ne geri vermesi adam hala ağlıyo 120 dolarım gitti 4 hesabıma mal oldun diye. Benim ne suçum var bilader dedim :D Maltepe'ye yollamam cihazı Evo'dan ya da Ritzy'den haber beklicem ben artık yapacak bişey kalmadı.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Ne geri vermesi adam hala ağlıyo 120 dolarım gitti 4 hesabıma mal oldun diye. Benim ne suçum var bilader dedim :D Maltepe'ye yollamam cihazı Evo'dan ya da Ritzy'den haber beklicem ben artık yapacak bişey kalmadı.
Onlardan pek umudum yok ama bekleyeceğiz artık başka çaremiz kalmadı. Keşke birisi çıkıp yöntem şu desede hepimiz bi rahatlasak :)

TryAgain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Hocam nasıl telefon brick oldu onu söylememişsiniz? söyleyince başklarınında canı yanmasın

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Hocam nasıl telefon brick oldu onu söylememişsiniz? söyleyince başklarınında canı yanmasın
Kardeşim yazıldı kaç sefer ama tekrar söyleyelim. Birincisi Antirollback mevzusu yüzünden brick oluyor. Yani eski sürüme geçiremiyorsun cihazı. İkinci olarak da benim de başıma gelen Çin versiyonlu cihazlarımıza Global rom yüklerken Miflash uygulamasından Clear and Lock seçeneğini açık unutarak cihazı ait olmadığı bir sürüme geçirip bootloaderı kilitleyerek.

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
Ben telefona global yükledikten sonra brick olduğunu öğrenince başka rom denemeye çalıştım en güncel çin romunu kurucaktım ama kabul etmedi sadece global sürüm kullanılabilir diye uyarı verdi miflash pro. Yani telefonda yazılım olarak hangi sürümü görürse ona göre yüklüyor olabilir o yüzden çin romu denemesi başarısız oldu %100 eminim puzzle lar yavaş yavaş yerine oturuyor. KASIMM sen diyorsun hacı?

Üst Alt