Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Bir güvenlik önlemi alırken bunun dezavantaji da olabiliyor. Bl kilidinin çok caydırıcı bir özelliği var cihaza 3. Parti yazılım donanım yüklemeyi engelliyor.

Ama gel gelelim büyük bir mantık hatası var. Tamam MIUI rom yüklü iken telefon çalındı diyelim. Çalan adam recovery ekranından format data yapıp cihazı sıfırlayabilir hiçbir şifreye gerek kalmadan ama cihazda mi hesabı olduğu için yine de kullanamaz cihazı çalan kişi

Bu mantıkla düşününce cihaza bl kilitli iken orijinal imzalı Xiaomi rom yüklemeye tekrar kiliti açtırmasi çok saçma. Dediğim gibi cihaza format data yapmakla flastool ile temiz rom yüklemenin arasında bir fark yok ki

Velhasıl xioami burada kullanıcıyı düşünüp. Orijinal imzalı rom yüklerken bl kiliti açık olma şartını kaldırması gerekirdi. Kendisiyle çelişiyor çünkü. Kendi yaptığı yazılıma güvenmiyor.

2. Si ise eski cihazlardaki gibi cihazı açmadan edl modda orijinal rom yükleme şansı olabilirdi. Bunlar kullanıcıya kolaylık. Dediğim gibi recovery den format data yapmak ile flastool dan rom yükleme arasında hiçbir fark yok. Şayet cihazı rootlayip sistem dosyalarını değiştirmediyse kullanıcı tek istisna bu.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
Bir güvenlik önlemi alırken bunun dezavantaji da olabiliyor. Bl kilidinin çok caydırıcı bir özelliği var cihaza 3. Parti yazılım donanım yüklemeyi engelliyor.

Ama gel gelelim büyük bir mantık hatası var. Tamam MIUI rom yüklü iken telefon çalındı diyelim. Çalan adam recovery ekranından format data yapıp cihazı sıfırlayabilir hiçbir şifreye gerek kalmadan ama cihazda mi hesabı olduğu için yine de kullanamaz cihazı çalan kişi

Bu mantıkla düşününce cihaza bl kilitli iken orijinal imzalı Xiaomi rom yüklemeye tekrar kiliti açtırmasi çok saçma. Dediğim gibi cihaza format data yapmakla flastool ile temiz rom yüklemenin arasında bir fark yok ki

Velhasıl xioami burada kullanıcıyı düşünüp. Orijinal imzalı rom yüklerken bl kiliti açık olma şartını kaldırması gerekirdi. Kendisiyle çelişiyor çünkü. Kendi yaptığı yazılıma güvenmiyor.

2. Si ise eski cihazlardaki gibi cihazı açmadan edl modda orijinal rom yükleme şansı olabilirdi. Bunlar kullanıcıya kolaylık. Dediğim gibi recovery den format data yapmak ile flastool dan rom yükleme arasında hiçbir fark yok. Şayet cihazı rootlayip sistem dosyalarını değiştirmediyse kullanıcı tek istisna bu.

Hocam dün KASIMM la 2 saat bu konuyu tartıştık :)

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Hocam dün KASIMM la 2 saat bu konuyu tartıştık :)
Valla hocam aynı konudan mağdur olduğum için ben de derin derin düşündüm 3 hafta telefonsuz kaldım. Sizi çok iyi anlıyorum :) onun için bir daha tövbe bl kiliti kapatmaya. Cihazda global stabil rom var ama yine de açık kilit nolur nolmaz.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
dorukhan ın dediği gibi biz 2 saat konuştuk ama mecazen değil harbi 2 saat konuştuk ortada yanlış birşeyin olduğu kesin ama maalesef dediğim gibi sıkıntısını son kullanıcı olarak bizler yaşıyoruz tahminim çok yakın bir gelecekte bu işten vazgeçerler :) umarım..

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Hocalarım sonradan aklıma birşey geldi ama bu noktaya geldiğinize göre denemişsinizdir diye düşünüyorum :)

China stabil rom yüklemeyi denediniz mi flastool dan "clean all and lock" seçerek.

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
D
Hocalarım sonradan aklıma birşey geldi ama bu noktaya geldiğinize göre denemişsinizdir diye düşünüyorum :)

China stabil rom yüklemeyi denediniz mi flastool dan "clean all and lock" seçerek.

Denedik hocam açılmıyor yine. Unlock etmeden hiçbir şekilde recovery ekranının ötesini göremiyorsun.

blackmagicman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
mi8
Konular
0
bakalım inşallah bu hafta çözülür.

blackmagicman