Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Arkadaslar telefonu servise yollamıstım ve bugun bana sms attılar..
şu numaralı cihazınızın 1000 tl onarım ucreti vardır diye
daha aramadım oneriniz nedir... cihazın hemen hemen ücte bir bedelini istiyorlar
Kesinlikle o parayı vermeyin ritzy bulduysa başkaları da çözümü bulacaktır. Tahminim çözüm birkaç hafta içinde forumlarda dahil olmak üzere her yerde olacaktır. Sadece biraz daha beklememiz lazım... BomberMAn TR Abidin hocamızdan ben umutluyum çözerse onlar çözer :)

Son düzenleme:

reda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
az
Cihazım
galaxy i9300
Konular
1
Kesinlikle o parayı vermeyin ritzy bulduysa başkaları da çözümü bulacaktır. Tahminim çözüm birkaç hafta içinde forumlarda dahil olmak üzere her yerde olacaktır. Sadece biraz daha beklememiz lazım... BomberMAn TR Abidin hocamızdan ben umutluyum çözerse onlar çözer :)
bencede cok para hemde cok cok 3gun icin de bizimle iletişime geciniz diyor..

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Arkadaslar telefonu servise yollamıstım ve bugun bana sms attılar..
şu numaralı cihazınızın 1000 tl onarım ucreti vardır diye
daha aramadım oneriniz nedir... cihazın hemen hemen ücte bir bedelini istiyorlar

1000 tl ye ana kartın neresini onaracaklar acaba.?? İnandırıcı gelmedi bana. Bence kilit açmanın bir yolunu buldular veya dışarıdan daha ucuza yaptırıp karını koyup para kazanmanın farklı bir yolu. Bence bu brick olayında xiaomi nin insanların dikkatsizliğinden yararlanması ile ilgili beni düşündürten bir detay gözüme çarptı. Son sürüm veya bir önceki mi flash programında açılışta "clear & lock " seçeneği aktif olarak açıldı. Clear & save seçeneğini seçip programı kapatıp tekrar açtığımda yeniden " clear & lock " tiki seçili olduğunu gördüm. Bu açıkça bir yönlendirme ve bir anlık dikkatsizlikten öldüresiye faydalanmadır... Xiaomi kullanıcı ve fanlarını üzmeye devam ederse jiayu gibi 10 sene sonra ismi bile anılmaz.

reda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
az
Cihazım
galaxy i9300
Konular
1
1000 tl ye ana kartın neresini onaracaklar acaba.?? İnandırıcı gelmedi bana. Bence kilit açmanın bir yolunu buldular veya dışarıdan daha ucuza yaptırıp karını koyup para kazanmanın farklı bir yolu. Bence bu brick olayında xiaomi nin insanların dikkatsizliğinden yararlanması ile ilgili beni düşündürten bir detay gözüme çarptı. Son sürüm veya bir önceki mi flash programında açılışta "clear & lock " seçeneği aktif olarak açıldı. Clear & save seçeneğini seçip programı kapatıp tekrar açtığımda yeniden " clear & lock " tiki seçili olduğunu gördüm. Bu açıkça bir yönlendirme ve bir anlık dikkatsizlikten öldüresiye faydalanmadır... Xiaomi kullanıcı ve fanlarını üzmeye devam ederse jiayu gibi 10 sene sonra ismi bile anılmaz.
daha arayıp bilgi almadım anakart mı yoksa başka bir sey mi bilmiyorum... anakartı degiştirecez deseler kasım arkadasımın dedigi gibi eski ankartaımı isterim..
onlardan bootloader kilidini acmadan yollamalarını istersem kabul ederler mi? bootloader kilidini ben acmak istiyorum eger ki bir problem olursa en azından kendi hesap bilgilerimle tekrar girebilirim diye
tsk ler

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
bencede cok para hemde cok cok 3gun icin de bizimle iletişime geciniz diyor..
Valla abi ben öyle çok para kazanan birisi değil zaten çok param olsa xiaomi almazdım :) ortalama geliri olan birisiyim nitekim çok param olsa bile sadece basit bir işlem için 1000 tl zaten vermem. Nitekim ritzy gibi dandik bir servis bile sorunu çözebiliyorsa herkes sorunu çözer kuşkunuz olmasın. Sadece biraz beklememiz lazım.
Açıkçası ben xiaomiye suç bulmuyorum adamların prensipleri gereği çin cihazlarının yurt dışında satılmasını engellemek için yapılmış bir adım saygı duyuyorum. Ancak ülkemizdeki distribütörin bilinçli ya da bilinçsiz olarak bunları ülkemize sokup son kullanıcıyı mağdur etmesinden xiaomi suçlu olamaz. Hadi diyelim cihazları sattınız bu tarz sıkıntılar çıktığında da müşteriye böyle gülünç fiyatlar çıkartamazsınız. Bence yapılması gereken çok basit bu konuyu tüketici hakem heyetine taşınacak bundan sonra global harici cihazların satışı engellenecek ve şuana kadar satılmış olan tüm çin cihazların yazılım sorunlarının onarımında servisler kullanıcılardan ücret talep etmeyecek. Şahsen pazartesi günü müsait olursam hakem heyetine gidip durumu anlatacağım ben mağdur oldum başkaları olmasın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

daha arayıp bilgi almadım anakart mı yoksa başka bir sey mi bilmiyorum... anakartı degiştirecez deseler kasım arkadasımın dedigi gibi eski ankartaımı isterim..
onlardan bootloader kilidini acmadan yollamalarını istersem kabul ederler mi? bootloader kilidini ben acmak istiyorum eger ki bir problem olursa en azından kendi hesap bilgilerimle tekrar girebilirim diye
tsk ler
Dediğiniz imkansız gibi birşey bt kilidini kapalı teslim etmeleri için cihaza global anakart takmaları lazım. Diğer türlü size bt kilidini kapalı olarak teslim edemezler ha diyelim bt kilidi kapalı geldi cihazda sadece çince ve ingilizce dil seçeneği olur. Onuda zaten yapmazlar.

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Zamanında psp ler için iso oyunları oynatan custom yazılım yükleyen yazıcıoğlundaki elemanlar köşe oldu. Şimdi o yazılımları istediğin şekilde nette bulabilirsin. Bir aya kalmaz bu olay da normal bir olaya dönecek. Basit bir fix doayası ile olay çözülecek ama parayı götüren götürecek. Yerini başka yaptırımlar ve başka sıkıntılar olan telefonlara yöneltecekler.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Zamanında psp ler için iso oyunları oynatan custom yazılım yükleyen yazıcıoğlundaki elemanlar köşe oldu. Şimdi o yazılımları istediğin şekilde nette bulabilirsin. Bir aya kalmaz bu olay da normal bir olaya dönecek. Basit bir fix doayası ile olay çözülecek ama parayı götüren götürecek. Yerini başka yaptırımlar ve başka sıkıntılar olan telefonlara yöneltecekler.
Aynen öyle hocam stardart bir sıkıntıya dönüşecek. Gerçi şimdilerde yazıcıoğlunun eski performansı yok 15-16 yaşındayken her aradığımı orada buluyordum eski esnafı kalmadı oranın :)

reda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
az
Cihazım
galaxy i9300
Konular
1
ben 1000 tl vermem sadece çöp olmasını istemiyorum cihazın
yarın arıyacam bakalım sıkıntı neymiş
1000 tl de ısrarcı olurlarsa yaptırmayın derim...

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Aynen öyle hocam stardart bir sıkıntıya dönüşecek. Gerçi şimdilerde yazıcıoğlunun eski performansı yok 15-16 yaşındayken her aradığımı orada buluyordum eski esnafı kalmadı oranın :)

İlk amiga 500 bilgisayarımı ve 1084s commodore monitörümü çağdaş bilgisayardan almıştım. :) hey gidi günler... Şimdi para kazanmak öyle zorki , ana kart için 1000 tl istiyorlar. Telefonu toplasan daha ucuza gelir. Kim inanır buna.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
İlk amiga 500 bilgisayarımı ve 1084s commodore monitörümü çağdaş bilgisayardan almıştım. :) hey gidi günler... Şimdi para kazanmak öyle zorki , ana kart için 1000 tl istiyorlar. Telefonu toplasan daha ucuza gelir. Kim inanır buna.
Abi dediğin bilgisayarı hiç duymadım ben 95 modelim :D

Üst Alt