Çözüldü Mi 8 Brick Mevzusu (12.05.2019) --- (ÇÖZÜLDÜ)

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Ben telefona global yükledikten sonra brick olduğunu öğrenince başka rom denemeye çalıştım en güncel çin romunu kurucaktım ama kabul etmedi sadece global sürüm kullanılabilir diye uyarı verdi miflash pro. Yani telefonda yazılım olarak hangi sürümü görürse ona göre yüklüyor olabilir o yüzden çin romu denemesi başarısız oldu %100 eminim puzzle lar yavaş yavaş yerine oturuyor. KASIMM sen diyorsun hacı?
Aslında çok mantıklı değil neden dersen bizim cihazları xiaominin kendi sitesinde imei sorgusu yapınca çin cihazı olarak gözüküyor yani cihazlar çin telefonu, diğer bir sebebi eğer telefonların bi kısmı global bi kısmı çin romu olsaydı çindeki vatandaşlar clear and lock yapınca onlarında cihazlarının brick olması gerekmez mi ? Ben şahsen çin forumlarında hiç brick sorunu yaşayan görmedim. Bu işte başka bir iş var ama ben çözemedim hayırlısı

gokdenizcfe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yattara
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Çin den telefon getirip satış yapan arkadaşlar ile iletişime geçilip direk orda ki resmi yerlerden yardım istense bu cihazların orada garantisi yok mu sonuçta?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Aslında çok mantıklı değil neden dersen bizim cihazları xiaominin kendi sitesinde imei sorgusu yapınca çin cihazı olarak gözüküyor yani cihazlar çin telefonu, diğer bir sebebi eğer telefonların bi kısmı global bi kısmı çin romu olsaydı çindeki vatandaşlar clear and lock yapınca onlarında cihazlarının brick olması gerekmez mi ? Ben şahsen çin forumlarında hiç brick sorunu yaşayan görmedim. Bu işte başka bir iş var ama ben çözemedim hayırlısı
Konuyu uzaktan takip ediyorum. Bu işte bir sabotaj kokusu mu alıyorsunuz. Ip adresinizden nerede olduğunuz biliniyor. Xiaomi bunu özellikle mi yapıyor dersiniz. Çin cihazlarının dışarıda kullanımını engellemek için.

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Konuyu uzaktan takip ediyorum. Bu işte bir sabotaj kokusu mu alıyorsunuz. Ip adresinizden nerede olduğunuz biliniyor. Xiaomi bunu özellikle mi yapıyor dersiniz. Çin cihazlarının dışarıda kullanımını engellemek için.
Alakası yok. Ispanya'da Rusya'da s unlock dan hesap alıp cihazını açtıranlar var. S unlock daki elemana da sordum Vpn muhabbeti fln var gerek var mı böyle bir şeye diye hayır alakası yok dedi. Xiaomi bu güvenlik durumunu cihazlar Çin dışında kullanılmasın ve hırsızlık malı olan cihazların formatlanip kullanılmaması için koyduğundan Cihazı açabilecek yetki ve program ancak yetkili servislerw verilecektir diye düşünüyorum. Xiaomi ile direkt temas kurabilecek yetkide olan tek firma da Evofone maalesef.

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
Aslında evet vpn ile çine bağlanıp olabilirdi belki

yunisss007

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yunis
Cihazım
Mi 8Se
Konular
2
arkadaslar birini buldum 16$ satiyor hesab
[13.09 14:25] Xiaomiiii: india
[13.09 14:25] Xiaomiiii: 16usd
[13.09 14:25] Xiaomiiii: i will unrick ur phone
bana boyle yazdı

apeksx92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
arkadaslar birini buldum 16$ satiyor hesab
[13.09 14:25] Xiaomiiii: india
[13.09 14:25] Xiaomiiii: 16usd
[13.09 14:25] Xiaomiiii: i will unrick ur phone
bana boyle yazdı
Dolandiricidir.Banada cok yazdilar

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OzanSRC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Aslında evet vpn ile çine bağlanıp olabilirdi belki
VPN'de çözüm değil kardeşim. Maltepe'deki arkadaşla da konuştuk parayla VPN aldım denedim yine olmadı dedi. Kaldı ki VPN lazımsa sadece Türkiye için lazım değil Avrupa'da cihazlarını açtıranlar böyle bir sorunla karşılaşmadı.

apeksx92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
Ben cihazimi macaristanda acmaya denedim.Sonuc ayni
VPN'de çözüm değil kardeşim. Maltepe'deki arkadaşla da konuştuk parayla VPN aldım denedim yine olmadı dedi. Kaldı ki VPN lazımsa sadece Türkiye için lazım değil Avrupa'da cihazlarını açtıranlar böyle bir sorunla karşılaşmadı.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TryAgain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Kardeşim yazıldı kaç sefer ama tekrar söyleyelim. Birincisi Antirollback mevzusu yüzünden brick oluyor. Yani eski sürüme geçiremiyorsun cihazı. İkinci olarak da benim de başıma gelen Çin versiyonlu cihazlarımıza Global rom yüklerken Miflash uygulamasından Clear and Lock seçeneğini açık unutarak cihazı ait olmadığı bir sürüme geçirip bootloaderı kilitleyerek.
kardeşim bende rus romundan global yükledim. farkına varmadan flash dedim 2 sn sonra fark ettim clear and lock'ta flash çıkıyormuş başlangıçta. hemen kapattım programı telaş içinde sonra clear diyerek flashladım telefon açıldı 3-4 gündür kullanıyorum ama tırsıyorum sonra kendi kendine brick olmasın?

Üst Alt