Yardım MI 8 Batarya Kullanımı

procodertr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
MI 13
Meslek
Yazılımcı
Konular
22
merhaba ,

yeni mi 8 aldım . fakat bataryanın hızlı ölmesini istemiyorum. o yüzden bir kaç bilgi soracağım.

Telefonun Şarjını tam bitirip mi şarja koymalıyım ?

Telefonun şarj ederken kullanırsak problem olur mu ?

Sık sık şar yapsak problem olur mu ?

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
%20den aşağı düştükten sonra koymalısın lityum polimer piller %0'a gelince hücre kaybetmeye başlar

telefon hem deşarj hem şarj olması pek sağlıklı sayılmaz nitekim cihaz 30 dk içerisinde hızlı şarj desteği sayesin %50 seviyelerine geliyor.

Oyla:

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
7
cihazı şarja taktığınızda pil ömrünü optimize etmek için size öneriler sunuyor bilgi veriyor, "keep your device at least %10 charged all the time to extend battery life", bir diğeri mealen cihazı gece boyunca şarja koymaktansa azar azar sık sık şarj edin diyor şuan tam orjinalini yazamıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

"batteries charge longer when they get hotter than usual" ,
"don't use your device actively while it's charging to avoid overheating"
cihazı şarja taktığınızda kilit ekranında altta tap to view details yazan yere basarsanız görebilirsiniz

Son düzenleme:
Oyla:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Bataryanızın hızlı ölmesini istemiyorsanız Quick Charge ı dolaba kaldırıp standart şarj cihazı ile kullanın. Çoğu yerde uygun görülmüyor ama benim şahsi kanaatime göre akşam takıp sabah şarjdan alacak şekilde kullanım daha sağlıklı (gün içerisinde 3-4k lık bir bataryayı standart şarj cihazı ile dolduracak süre bulamayacağımdan). 7 yıllardır bu şekilde akıllı telefon kullanıyorum her birini en az 2 sene kullandığım 3 telefonum oldu aynı şekilde eşimde bu sürede 3 telefon eskitti ama hiç birinde pil sıkıntısı çekmedim hatta yedek dursun diye aldığım pilleri bile kullanamadım.

Oyla:
Üst Alt