Yardım Mi 8 Amoled Yanığı

gleeman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
mi 8
Konular
15
Telefonumun ekrani bir yıl önce kırıldığı için değişti. Şimdi alttaki menü tuşunun olduğu yerlerin izi kaldı. Bu neden kaynaklanıyor çözümü var mıdır ne yapmalıyım? Tam ekran yaptığımda da tuşların yerini değiştirdiğimde de yanık duruyor.

Mesut Aktaş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Çözüm; ekran değişimi.

Oyla:

mvpeko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Redmi 4a
Konular
1
Geçmiş olsun kardeş. Amoldelerin vahim sonu. Ekran değişimi yapılacak maalesef

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Amoled ekranlarda özellikle şarja takılı iken yüksek parlaklıkta kullanınca, ekranda sabit olan şeylerin izi kalıcı olur, navigasyon tuşları, üstte şebeke wifi pil durumu gibi şeyler sabit olduğu için bu durumda en çok onların izi sabit kalır ekranda. Pubg veya instagram izlerinin olduğu gibi ekrana çıktığı ekranlar da gördüm. En büyük hata şarja takılı iken yüksek parlaklıkta kullanmak. Kullanıma bir zararı olmasa da kalıcı olduğu için ekran paneli değiştirmekten başka tamiri yok maalesef.

Oyla:

gleeman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
mi 8
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amoled ekranlarda özellikle şarja takılı iken yüksek parlaklıkta kullanınca, ekranda sabit olan şeylerin izi kalıcı olur, navigasyon tuşları, üstte şebeke wifi pil durumu gibi şeyler sabit olduğu için bu durumda en çok onların izi sabit kalır ekranda. Pubg veya instagram izlerinin olduğu gibi ekrana çıktığı ekranlar da gördüm. En büyük hata şarja takılı iken yüksek parlaklıkta kullanmak. Kullanıma bir zararı olmasa da kalıcı olduğu için ekran paneli değiştirmekten başka tamiri yok maalesef.
Anladım ben karanlık modda kullanmanın buna neden olduğunu düşünüyorum. Karanlık modda uygulamaları kullandığımdan beridir bu sorun başıma geldi.

Oyla:
Üst Alt