Soru Mi 8 aldım. Neyi guncellemem gerekiyor ?

Gurkut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa G
Cihazım
Mi 9
Meslek
I.T
Konular
14
Merhaba arkadaşlar,
2 hafta önce mi 8 6/64 ile aranıza katıldım fakat o kadar çok şey okumama rağmen tam olarak öğrenemediğim bazı şeyler var. Bunlardan benim içinde en çok merak ettiğim şey telefonuma yeni güncelleme gelip gelmeyeceği. Yada diğer tabirle neyi guncellemem gerektiği. Sizlere ekte telefonun sürümünün olduğu ekranın görüntüsünü de ekliyorum. Bu arada global versiyon yazıyor kutusunda.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-10-26-17-02-32-379_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-10-26-17-02-32-379_com.android.settings.png
    191,4 KB · Görüntüleme: 57

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Cihazınız hayırlı olsun öncelikle :)

Global cihaz aldığınız için bir şey yapmanıza gerek yok güncellemeler otomatik gelecektir zaten, dil sorununuz da yok.

Oyla:

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20

Global cihaz aldığınız için bir şey yapmanıza gerek yok güncellemeler otomatik gelecektir zaten, dil sorununuz da yok.
birşey öğrenmek istiyorum da bende ritzy garantili cihaz var migrostan aldım kutuda herşey çince global değil yani ama bl açık ve global kararlı yüklenmiş cihaza global bir cihazla global olmayan ama global yüklenmiş cihaz arasında ne fark var acaba ? teknik özellikler tarafında fark var mı? eksi bir yanı var mıdır yani

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
birşey öğrenmek istiyorum da bende ritzy garantili cihaz var migrostan aldım kutuda herşey çince global değil yani ama bl açık ve global kararlı yüklenmiş cihaza global bir cihazla global olmayan ama global yüklenmiş cihaz arasında ne fark var acaba ? teknik özellikler tarafında fark var mı? eksi bir yanı var mıdır yani
Daha fazla uğraştırma gerekebilir çünkü xiaomi çin surumune global atılmaz diyor yakında Antirollback gibi bir şey yapabilir.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Teknik özellik bakımından band 20 yok Çin cihazlarda. Bunun eksikliği de Vodafone hatlarda çok hissetilmese de kırsal bölgelerde sinyal sorunları yaratabılıyor.

Ekstra olarak bu konuya bir bakın.

Haber - Global olmayan cihazlar sorun büyük!

Mesajımda ki bilgi yanlışının üzerini çizdim, üstü çizilen yeri kaile almayın.

Son düzenleme:
Oyla:

LloydGanzer54

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
17
Merhaba arkadaşlar,
2 hafta önce mi 8 6/64 ile aranıza katıldım fakat o kadar çok şey okumama rağmen tam olarak öğrenemediğim bazı şeyler var. Bunlardan benim içinde en çok merak ettiğim şey telefonuma yeni güncelleme gelip gelmeyeceği. Yada diğer tabirle neyi guncellemem gerektiği. Sizlere ekte telefonun sürümünün olduğu ekranın görüntüsünü de ekliyorum. Bu arada global versiyon yazıyor kutusunda.
Cihazınız hayırlı olsun
Kullandığınız rom global kararlıdır sizin güncelleme için bir şey yapmanıza gerek yok güncellemeleri kontrol etmeniz gelip gelmediğine bakmanız yeterlidir ama kontrol etmeseniz de olur zamanı geldiğinde bildirim olarak gözükecektir yakında mi 8 e Android 9 gelecek diye biliyorum

Oyla:

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Daha fazla uğraştırma gerekebilir çünkü xiaomi çin surumune global atılmaz diyor yakında Antirollback gibi bir şey yapabilir.
Antirollback denen mevzu sadece bi onceki surume donmeyi engellemek degil mi zaten hep kararli surumleri kullanacak biri icin sorun olmaz herhalde.

Xiaomi telefonlarimizi herhalde brick yapmayacaktir bi sabah aniden

Oyla:

dokidoki

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
bb q10
Konular
10
Bende mi 8 alacagim hazir yeni almis birini bulmusken sormak istiyorum)( gerci Siz baya bi doldurmusunuz (: )
Kutudan ilk ciktiginda kc gb bos alanla geliyor?

Oyla:

Gurkut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa G
Cihazım
Mi 9
Meslek
I.T
Konular
14
Bende mi 8 alacagim hazir yeni almis birini bulmusken sormak istiyorum)( gerci Siz baya bi doldurmusunuz (: )
Kutudan ilk ciktiginda kc gb bos alanla geliyor?
Valla ben 32'den 64'e geçince bayağı bir boş alan var gibi gördüm
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler. Aslında sorunum yok cihaz süper. Miui ile de sorunum pek yok fakat bir iki gariplik/eksiklik görmedim değil. Mesela bildirm ayarlariyla ilgili sıkıntılarım var. Pek düzgün değil sanırım o kısım. Rom değişme unlock vb şeyler okudukça acaba benim de mi yapmam gerekiyor gibi bir düşünceye kapılmıştım.

Oyla:

LloydGanzer54

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
17
Valla ben 32'den 64'e geçince bayağı bir boş alan var gibi gördüm
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler. Aslında sorunum yok cihaz süper. Miui ile de sorunum pek yok fakat bir iki gariplik/eksiklik görmedim değil. Mesela bildirm ayarlariyla ilgili sıkıntılarım var. Pek düzgün değil sanırım o kısım. Rom değişme unlock vb şeyler okudukça acaba benim de mi yapmam gerekiyor gibi bir düşünceye kapılmıştım.
Rom değiştirme tamamen sizin isteğinize bağlı bir şey gerek olduğunu düşünüyorsanız bu romdan memnun değilseniz sitedeki anlatımlara bakarak yapabilirsiniz

Oyla:
Üst Alt