Yardım Mi 6X Yüz Tanıma Çalışmıyor

Dreamchild

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Mi 6x
Konular
4
Merhabalar. Mi 6x i alalı bir hafta oldu. Yüz tanıma özelliğini kullanmak istediğimde telefon kayıt işlemi yapıyor. Ancak kiliti açmıyordu. Yaptığım araştırmalar sonucunda Ek Ayarlardan Bölge olarak Türkiye harici bu özelliği destekleyen bir ülke seçmek gerektiğini (Singapur, Endonezya, Hindistan vb) öğrendim. Ama Ayarlar menüsünde bu seçeneği bulamadım (cihazımda eu rom yüklü). Zaten çin ve eu rom larda bu seçenek yokmuş. Bende telefonumdaki Aktif Google hesabimdaki bölge ayarlarından yukarıda örnek verdiğim ülkelerden birini seçtim. Sonrasında yüz tanıma özelliğini tekrar aktif edince çalışmaya başladı.

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Konu galiba çözülmüş
Hala yardım istiyormusunuz

Oyla:

Dreamchild

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Mi 6x
Konular
4
Ayarlara bölge seçeneği gelse iyi olur.

Oyla:

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Ayarlara bölge seçeneği gelse iyi olur.
China rom zaten sadece çine özel olduğu için seçilecek bir bölge yok. Eu rom da çin romunu baz alarak geliştirilen bir rom olduğu için yine eu romda da bölge seçeneği bulunmayacaktır. Global rom dediğimiz rom onlarca ülke için tek olarak çıktığı için global romda bölge seçeneği olacaktır.
Ayrıca kullandığınız model (6x) sadece çin iç piyasasına dönük bir model olduğu için cihazınıza uygun resmi bir global rom bulunmamaktadır ve %99 çıkmayacaktır

Oyla:
Üst Alt