Yardım Mi 6x USB ile Bilgisayara Bağlanamıyorum!!!

ihkartal27

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 6x
Konular
1
Merhaba. Telefonumu yaklaşık 5 aydır kullanmaktayım ve son iki haftadır telefonu bilgisayarıma bağlayıp resim ve videolarımı aktarım yapamıyorum. USB ile bilgisayara bağladığımda normalde telefonun ekranına bağlantı seçenekleri gelirdi ve orada dosya paylaşımını seçip aktarımlarımı yapardım. Şu an sadece şarj ediliyor ve ekranıma hiç bir uyarı gelmiyor. Cihazım çinden alandı ve bootloader kilidini ve twrp Türkçe rom yükleme işlemini kendim yaptım. Şu an stabil eu rom telefonumda kurulu. Başka bilgisayarlar ve kablolarla defalarca denedim ama bir sonuç alamadım. Aynı bilgisayar ve kablo ile arkadaşımın mi 6x ini bağlayıp aktarımları yapabiliyorum sadece benim cihazda bir türlü yapamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilicek arkadaşlar varmı acaba. Şimdiden Teşekkürler...

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Telefon hakkında kısmına girip Miui Sürümü yazan yere peş peşe 6-7 defa tıklayıp geliştirici seçeneklerini açın. Ardından Ayarlar>Ek ayarlar>Geliştirici seçenekleri kısmına girip usb hata ayıklama açıksa kapatıp, kapalıysa açıp tekrar deneyin hocam. Çözüm olur mu bilmiyorum ama denemek lazım.

Oyla:

ihkartal27

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 6x
Konular
1
Telefon hakkında kısmına girip Miui Sürümü yazan yere peş peşe 6-7 defa tıklayıp geliştirici seçeneklerini açın. Ardından Ayarlar>Ek ayarlar>Geliştirici seçenekleri kısmına girip usb hata ayıklama açıksa kapatıp, kapalıysa açıp tekrar deneyin hocam. Çözüm olur mu bilmiyorum ama denemek lazım.

o şekilde denedim ama maalesef yine olmuyor

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam eu rom kurulu ise twrp'de vardır diye tahmin ediyorum. Twrp girerek mount kısmında bilgisayara bağlayıp tekrar bakar mısınız?

Oyla:

ihkartal27

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 6x
Konular
1
Hocam eu rom kurulu ise twrp'de vardır diye tahmin ediyorum. Twrp girerek mount kısmında bilgisayara bağlayıp tekrar bakar mısınız?
twrp ekranında mount kısmına giriyorum orda enable mtp görünüyor. başka bir şey mi yapmam mı gerekiyor twrp ekranında.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
twrp ekranında mount kısmına giriyorum orda enable mtp görünüyor. başka bir şey mi yapmam mı gerekiyor twrp ekranında.

Bağladığınız zaman direk bilgisayarın depolama olarak görmesi lazım hocam.

Oyla:

ihkartal27

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 6x
Konular
1
Oyla:

ralp88

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ralp
Cihazım
moto g
Konular
3
ama maalesef görünmüyor. donanımsal bir arıza olma ihtimali varmı acaba. ne yapmamı önerirsiniz. garantili de değil ki servise yollayayım.
sorunu çözdünüz mü. benim mi5 te bu şekilde aksi gibi wipe da yapmış bulundum işletim sistemi yok şu an telefonu kullanamıyorum.

Oyla:

Mete4846

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mete
Cihazım
J7 pro xiaomi m
Konular
0
sorunu çözdünüz mü. benim mi5 te bu şekilde aksi gibi wipe da yapmış bulundum işletim sistemi yok şu an telefonu kullanamıyorum.
Dostum aynı sorun bendede var mi6x cihaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba iyi günler xiaomi mi6x cihazım sıkıntısı işletim sistemi yok ve twrpdeyken yada fastboottayken biligisayar görmüyor lütfen yardım edin annemin telefonu

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Dostum aynı sorun bendede var mi6x cihaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba iyi günler xiaomi mi6x cihazım sıkıntısı işletim sistemi yok ve twrpdeyken yada fastboottayken biligisayar görmüyor lütfen yardım edin annemin telefonu

Oyla:
Üst Alt