Çözüldü Mi 6x error 7 den kurtulamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

general42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
6X
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
stable v.10.0.2
Telefon Modeli
mi 6x
Bootloader Kilidi
Açık
cihaz mi 6x.
eu rom 10.0.2 yüklüydü.
zip olarak eu rom 10.2.3.0 indirdim hafızaya attım. Güncelleyiciden paketi seçip yükle dedim. Kapandı ve fastboot da açıldı. Fastbootu kapatamadım. Tek çare twrp ye girme oldu. Ordan sistemi yeniden başlatınca da kapatıp açınca da fastboota giriyordu. Twrpden romu tekrar yüklemeyi denedim ama her zaman error 7 failed to update system image hatası verdi. Data dalvik cache falan temizledim denedim olmadı. Alt sürümleri indirdim denedim olmadı. En son internal storageyi de sildim kişisel bilgilerin olduğu. Yine denedim hep aynı hata. Demeyi unuttum internette olan notepad ile updater sprict içindeki bahsedilen ilgili satırları da sildim ve kaydedip zipleyip attım denedim olmadı. Cihaz kaldı böyle kaldı şu an. Artık ne olduysa kapatıp açınca fast boota da girmiyor mi logosu gidip geliyor sadece.
Cihaz unlocked zaten dememe gerek yok.
Farklı sürüm romlar denediğimi de tekrar belirtmek istiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp ye halen girebiliyorum yanlış anlaşılmasın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

getprop("ro.product.device") == "wayne" || abort("E3004: This package is for \"wayne\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".");
ui_print("Target: xiaomi/wayne/wayne:9/PKQ1.180904.001/9.4.18:user/release-keys");

ben ui_print kısmını silmiyordum orayı da sildim oldu. Boşuna hafızayı da silmişim ya.
assets olmayınca belli olmuyordu tam nereye kadar sileceğim sadece getprop kısmını siliyordum :/

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt