Yardım Mi 6 Şarjının normalden daha az gitmesi sorunu

yusfrdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi6
Konular
1
Dostlar merhabalar. Herkese iyi geceler dilerim.

Kısaca özet geçeyim. 2016 temmuz ayı gibi mi 6 almıştım. Halen kullanıyorum.
Başlarda şarjı filan gayet iyiydi. Memnundum yani her halinden.

Geçen aylar askere gittim geldim. Sonra yurt dışı işleri şu bu derken telefon 11 ay kadar evde durdu. Yani kullanmadım. (Kullanılmadı ama telefon boş batarya ile de beklemedi. Eşim 4-5 günde bir şarja takıyordu)

Bu nedenden midir bilmiyorum. Şarjı gerçekten az gider oldu. Yaklaşık 2 aydır elimde telefon. 3 saatten biraz fazla ekran süresi alıyorum artık. 4 saati çok nadir buluyor. Eskiden 5 saati çok rahat bulur bazı kez 6 saati zorlardım.

Hani oyun filan da oynamıyorum. İş için kullanıyorum zaten genelde. İnstagramdan ürün satışı için falan mesajlara cevap veriyorum o kadar. Telefonun performansında bir sorun yok. Gayet güzel çalışıyor. Bataryanın ömrü mi bitmeye başladı acaba diyorum?

Elimde bir tane iPhone 6s var. O bile daha iyi yani düşünün durumu :) Telefon durduğu yerde bile şarj tüketiyor.
Geçen haftalar Miui 11 güncellemesi geldi. Onu yaptım hemen belki değişir düzelir diye. Ama durum aynı.
Bende mi bir sorun var. Yoksa güncellemeler sonrası telefonlarda mı bir sorun var bilmiyorum.
Telefonda da çok fazla uygulama var. Google markette bir şey görüyorum (fotoğraf düzenleme gibi) merak edip indiriyorum sonrasında silmeyi de unutuyorum. Çok dolu olması da etki eder mi? Format mı atsam?

Sizlerde durum nedir?

Şarjı daha uzun gitsin diye ne yapmam lazım?
Sizler neler yapıyorsunuz?
Yada şu romu kullan daha iyi sonuç alırsınız diyeceğiniz bir rom var mıdır?

Telefon güncelleme öncesi rootlu idi. Bootloader kilidi açık. Ancak günceleme sonrası sanırım root gitti. Root Checkerden baktığımda root yok diye uyarı veriyor.
Grenify gibi ismi olan bir program vardı. Onu denedim biraz ama beceremedim sanırım.

Bu konu kafamı kurcaladığı için konu açmak istedim. Telefonu da seviyorum yani bana yetiyor. Ekonomik olarak yeni bir cihaz alacakta gücüm yok açıkçası. Alt segment bir şey almakta istemiyorum.

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için en içten teşekkürlerimi sunarım. Kendinize çok iyi bakın. Tekrardan iyi geceler dilerim herkese.

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Merhaba hocam. Bence öncelikle cihazı sıfırlamayı deneyin. Sorun devam ederse şuan revos 9.10.31 sürümünü kullanıyorum. Batarya performansı iyi deniyebilirsiniz. Yada miroom deneyin hocam. Değişik romlarda sorun devam ediyor ise büyük ihtimalle batarya sağlığı düşüktür. Markette accubattery gibi batarya sağlığı için uygulamalar mevcut. Bir hafta uygulamayı kullanarak batarya sağlığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Oyla:

yusfrdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi6
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba hocam. Bence öncelikle cihazı sıfırlamayı deneyin. Sorun devam ederse şuan revos 9.10.31 sürümünü kullanıyorum. Batarya performansı iyi deniyebilirsiniz. Yada miroom deneyin hocam. Değişik romlarda sorun devam ediyor ise büyük ihtimalle batarya sağlığı düşüktür. Markette accubattery gibi batarya sağlığı için uygulamalar mevcut. Bir hafta uygulamayı kullanarak batarya sağlığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hocam cevap için teşekkür ederim.
Revos derken normal miui den farklı bir şey midir?
Yoksa bildiğimiz miui 9 sürümümü.
Bu 11 sürümü ile karanlık mod filan geldi çok hoşuma gidiyor o benim :)
Ne varsa eskilerde var deyip sürüm mü düşür diyorsunuz :)

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Hocam cevap için teşekkür ederim.
Revos derken normal miui den farklı bir şey midir?
Yoksa bildiğimiz miui 9 sürümümü.
Bu 11 sürümü ile karanlık mod filan geldi çok hoşuma gidiyor o benim :)
Ne varsa eskilerde var deyip sürüm mü düşür diyorsunuz :)
Rica ederim hocam. RevolutionOS kısaca revos. MIUI arayüzü ve MIUI 11
Altaki linkten son sürümünü indirebilirsiniz.

Oyla:

yusfrdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi6
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rica ederim hocam. RevolutionOS kısaca revos. MIUI arayüzü ve MIUI 11
Altaki linkten son sürümünü indirebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam. Ben bunu bir inceleyeyim. İndirmek için bastım ama çok ağır iniyor. Sabaha kadar insin :) Sabahta araştırmasını yaparım yedeklerimi falan aldıktan sonra bir bakarım ben buna. Tekrardan teşekkürler.

Bu arada custom romlar rootlu oluyor değil mi ? Eskilerden böyle bir bilgi kalmış aklımda :) Magisk için soruyorum. Huawei kamera yükleme gibi bir niyetim varda. Bir kaç konu buldum bununla alakalı.

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Çok teşekkür ederim hocam. Ben bunu bir inceleyeyim. İndirmek için bastım ama çok ağır iniyor. Sabaha kadar insin :) Sabahta araştırmasını yaparım yedeklerimi falan aldıktan sonra bir bakarım ben buna. Tekrardan teşekkürler.

Bu arada custom romlar rootlu oluyor değil mi ? Eskilerden böyle bir bilgi kalmış aklımda :) Magisk için soruyorum. Huawei kamera yükleme gibi bir niyetim varda. Bir kaç konu buldum bununla alakalı.
Rica ederim. Root sizin tercihinize kalmış hocam

Oyla:
Üst Alt