Çözüldü Mi 6 şarj olmuyor beyaz ışığı yanıp sönüyor

Semih3585

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Mi6
Konular
1
Mi 6 zamanla yavaş şarj olmaya başlamıştı.Şimdi ise şarja taktığım zaman ve güç düğmesine bastığım zaman beyaz ışığı yanıp yanıp sönüyor telefon açılmıyor?

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam bi iğne yardımı ile şarj soketini temizleyip ardından sarja takip kontrol eder misiniz?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Semih3585

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Mi6
Konular
1
Hocam bi iğne yardımı ile şarj soketini temizleyip ardından sarja takip kontrol eder misiniz?

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Günaydın Hocamn,daha önce o bölgeyi diş fırçası ve incelttiğim kürdan ile temizledim fakat fayda etmedi,telefonun şarjı günden güne uzun sürede doldu ,daha sonra temassızlık yapar gibi şarj bağlantısı kopup kopup geldi,başka bir şarj kablosu denedim yine de telefon şarj olmadı maalesef,9.5.8 güncellemesinden sonra telefonda ahizeden karşı tarafının sesinin az gelmesi sıkıntısı daha sonra da bu şarj arızası zamanla kendini gösterdi ,sıkıntı yazılımsal mı acaba?

Son düzenleme:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Günaydın Hocamn,daha önce o bölgeyi diş fırçası ve incelttiğim kürdan ile temizledim fakat fayda etmedi,telefonun şarjı günden güne uzun sürede doldu ,daha sonra temassızlık yapar gibi şarj bağlantısı kopup kopup geldi,başka bir şarj kablosu denedim yine de telefon şarj olmadı maalesef,9.5.8 güncellemesinden sonra telefonda ahizeden karşı tarafının sesinin az gelmesi sıkıntısı daha sonra da bu şarj arızası zamanla kendini gösterdi ,sıkıntı yazılımsal mı acaba?

Hocam rom değişimine gidin. Sorunlarınızı kontrol edin. Değişen bir şey var mı yok mu diye.
Eğer değişen bişey yoksa sorunlarınız yazılımsal demektir.
Soket ve ahize değişimi yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Delta Servis

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Mi 6 zamanla yavaş şarj olmaya başlamıştı.Şimdi ise şarja taktığım zaman ve güç düğmesine bastığım zaman beyaz ışığı yanıp yanıp sönüyor telefon açılmıyor?

Merhaba

Üründe donanımsal arıza olabilir.Lütfen ürünü yurtiçi veya mng kargo ile ücretsiz olarak bize yollayın gerekli inceleme ve testleri yaptıktan sonra tarafınıza bilgi verebiliriz.

Saygılarımızla.

Semih3585

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
Mi6
Konular
1
Merhaba

Üründe donanımsal arıza olabilir.Lütfen ürünü yurtiçi veya mng kargo ile ücretsiz olarak bize yollayın gerekli inceleme ve testleri yaptıktan sonra tarafınıza bilgi verebiliriz.

Saygılarımızla.
teşekkür ederim ,en kısa zamanda yollayacağım.

servertrakya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
.....
Cihazım
Mİ 6
Konular
0
yanıp yanıp sönüyorsa cihazda açılıcak kadar dahi şarj kalmamıştır,cihazı bir süre ellemeyin şarj olduktan sonra o yanıp sönen ışık sabit şekilde yanıcaktır ve bir süre sonra cihazınız açılıcaktır

caryzman32

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ismail
Cihazım
mi 6
Konular
0
benimde cihazımda aynı sorun var, şarj süresi 4 saati geçiyor, ekranda hızlı şarj ibaresi çıkıyor, yeni şarj aleti ve kablosu aldım sorun aynı şekilde devam ediyor, şarj yuvasınıda temizledim herhangi bir temasıslıkta yok, cihazım mi 6 bu soru muı 11.0.6 sürümünden sonra çıktı

caryzman32

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ismail
Cihazım
mi 6
Konular
0
benimde cihazımda aynı sorun var, şarj süresi 4 saati geçiyor, ekranda hızlı şarj ibaresi çıkıyor, yeni şarj aleti ve kablosu aldım sorun aynı şekilde devam ediyor, şarj yuvasınıda temizledim herhangi bir temasıslıkta yok, cihazım mi 6 bu soru muı 11.0.6 sürümünden sonra çıktı
arkadaşlar sorunumu halloldu, telefonu yeniden başlat yaptım, uzun süredir bunu yapmamıştım bu bana 70 tl ye maloldu

Üst Alt