Yardım Mi 6 Rom sonrası ekran döndürme çalışmıyor

AliEmre06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliEmre
Cihazım
Mi6
Konular
6
Selamlar, İyi Forumlar
Mi 6 Telefonumda hali hazırda kullandığım miui eu 2.6.18'i çeşitli sorunlar nedeniyle temiz kurulumla yeniden telefonuma kurdum ve rootladım. Fakat bu işlemler sonrası telefonun ekran döndürme özelliği çalışmıyor. Telefonu tamamen açıp-kapattığımda 10-15dk sağlıklı çalışırken sonrasında yataydaysa yatay, dikeydeyse dikey rotasyonda ayarlı kalıyor. Magiskden kamera modüllerinde mi sıkıntı diye tek tek sildim, denedim, yeniden kurdum fakat nafile bunlardan da kaynaklı değil. Pusula vs gayet iyi çalışıyor fakat denemek için indirdiğim Traffic Riderda, genel arabirim ve uygulamalarda jiroskop çalışmıyor.
Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

selcukseker58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
mi6
Konular
5
20.6.11 sürümünü kullanıyorum. 20.6.18 de dediğiniz sorun var malesef.

AliEmre06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliEmre
Cihazım
Mi6
Konular
6
20.6.11 sürümünü kullanıyorum. 20.6.18 de dediğiniz sorun var malesef.
aslında ilk çıktığından beri kullanıyorum bu romu ama önceden yoktu. Bildiğiniz 20.6.11 ile bu romun farkları var mıdır? olmadı o roma geçmeyi düşüneceğim de

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Ne 20.6.18 de ne de daha önceki sürümlerde ekran döndürme hatası diye bir problemim olmadı. En basit şekliyle ayarlardan ekranı otomatik döndür seçeneği aktif edilince gayet Stabil çalışıyor.
Romdan kaynaklı bir problem olduğu düşüncesinde değilim.

AliEmre06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliEmre
Cihazım
Mi6
Konular
6
Ne 20.6.18 de ne de daha önceki sürümlerde ekran döndürme hatası diye bir problemim olmadı. En basit şekliyle ayarlardan ekranı otomatik döndür seçeneği aktif edilince gayet Stabil çalışıyor.
Romdan kaynaklı bir problem olduğu düşüncesinde değilim.
Bu sorunu önceden yine bir rom değişikliği sonrası yaşadığımı hatırlıyorum fakat bi şekilde düzeltmiştim şu anda her yerde çözüm arıyorum. Teşekkürler.

Başına daha önce gelen, çözümünü bilen başka arkadaşlar var mıdır?

selcukseker58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
mi6
Konular
5
İki rom arasında bariz bir fark yok zaten.
Bazı sorun giderme ve güvenlik güncellemesi yazmışlar ingilizce olarak aşağıda yazıyor.
Hatta mi 6 telefonu etkileyen bir güncelleme yok diyebiliriz.
Bu güncellemeler haftalık çıkıyor zaten.
7 gün içinde birşey değişmemiş diyebiliriz.
Bu sebeple en stabil versiyona dönmek en mantıklısı.

MIUI 12 China Beta ROM 20.6.18 Full Changelog:
  • Control Center:
1. New lockscreen disables drop-down control center settings.

• System:
1. Updated security patch [06-2020] to improve system security.

• Status bar, Notification bar:
1. Fixed an issue where the call capsules displayed abnoramally after its gets freezed.

• Camera:
1. Added AI Watermark to intelligently recognize the scene and add watermark automatically[Mi CC9 Pro, Redmi K30].
2. New shoot 2.0, more images support GIF, emoji pack, change of tone, Change background[Mi 10 Pro].
3. New front and rear double scene function before and after a screen recoding, guide-level viewing experience[Mi 10, Mi 10 Pro].
4. New camera green orange and black ice filters- makes movie like experience.

• 3rd-party app anomaly analysis:
1. Enhance the ability to match problems, Show you reason and solution for crash issue[Mi 9]
2. Added 3rd-party app exception analysis feature to remind of the cause and soution of some crash issues[Mi 10, Mi 10 Pro].

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Bende daha önce bu sorunu yaşadım.
Ayarlar ikonuna basılı tutup, uygulama bilgisinden tüm verilerileri temizle yapın, düzeliyor.

AliEmre06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliEmre
Cihazım
Mi6
Konular
6
Bende daha önce bu sorunu yaşadım.
Ayarlar ikonuna basılı tutup, uygulama bilgisinden tüm verilerileri temizle yapın, düzeliyor.
Ne yazık ki bir işe yaramadı.

Telefonu açıp kapatıyorum bir sorun yok gayet sağlıklı aradan 10-15dk geçince hiçbir şekilde çalıştıramıyorum. Geçmiş zamanda başıma gelmişi bir şekilde gidermiştim hep aklımda Magiskle alakalı gibi kalmış bakıyorum, tek tek modülleri silip-yüklüyorum yapamadım.
Mesela az önce çalışmazken şu anda çalışmaya başladı ve çok az sonra yeniden gidecek. Araçlardan Oto Döndürmeyi kapatıp biraz bekleyip açtığımda da biraz çalışıyor. Anlayamadım deli etti beni ne fotoğraf çekilebiliyor ne YT vs sağlıklı kullanılabiliyor.
Romu 20.6.18den 20.6.11e indirdim yine olmadı.
Yorumunuz için teşekkürler

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Ne yazık ki bir işe yaramadı.

Telefonu açıp kapatıyorum bir sorun yok gayet sağlıklı aradan 10-15dk geçince hiçbir şekilde çalıştıramıyorum. Geçmiş zamanda başıma gelmişi bir şekilde gidermiştim hep aklımda Magiskle alakalı gibi kalmış bakıyorum, tek tek modülleri silip-yüklüyorum yapamadım.
Mesela az önce çalışmazken şu anda çalışmaya başladı ve çok az sonra yeniden gidecek. Araçlardan Oto Döndürmeyi kapatıp biraz bekleyip açtığımda da biraz çalışıyor. Anlayamadım deli etti beni ne fotoğraf çekilebiliyor ne YT vs sağlıklı kullanılabiliyor.
Romu 20.6.18den 20.6.11e indirdim yine olmadı.
Yorumunuz için teşekkürler
Aynı şey 20.6.18 de bana da olmuştu.( Halbuki daha önce kurduğum 20.6.18 de böyle bir sorun yoktu.) Sizin gibi 20.6.11 e dönmüştüm orada da düzelmemişti. Ayarlar menüsünü komple verileri temizle yaptığımda düzelmişti.
Düzelmediyse 4 wipe ve format data ile tekrar kurulum yapmanızı öneririm.

AliEmre06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliEmre
Cihazım
Mi6
Konular
6
Arkadaşlar hepinize teşekkürler az önce yaklaşık olarak 6-7 kez rom yükle-sil, root modülleri, format data, başka romlar yükleme vs derken en son Miui 11e dönmeyi düşünüyordum -lineage OS denediğimde bir sorun yaşamadım ama miui arayüzü istiyorum :)- bi anda eskiyi anımsayıp nedenini hatırladım

Süper Duvar Kağıtları bunu yapan. :@headbang~~

En son yeniden aynısı yaşayınca duvar kağıdını normal fotoğrafa değiştirdim ve çalışıyor Jiroskop.
Başka bu sorunu yaşayan arkadaşlara da rehber olması dileğimle. Yorumlarınız için teşekkürler

Üst Alt