Soru Mi 6 home tuşu sorunu

Tomarza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yaşar
Cihazım
mi redmi x4
Konular
2
Merhaba sebebini bilmiyorum çözüm bulamadım. Home tuşunun ve parmak izinin çalışmadığını hatta ayarlarda gözükmediğini fark ettim bildiğin kendi kendine uçmuş. Hatta banka uygulamasının girişindeki parmak iziyle gir seçeneği bile kaybolmuş. Yardım edin lütfen sorun nedir ?

oquz_esen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halis Demirc
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Havalandırmamenfez
Konular
6
Bu sorun bendede var Mi6 kullanılıyorum aynı sorun İstanbul Tahtakaleye kadar gittim Xiaomi teknik servise çözemediler 400₺ ye anakart tamiri dedi oda %50 ihtimal olursa işte sorun yazılımsal değil bunu bil kaç defa rom yazılım roott ne varsa yaptım olmadı boşu boşuna tele format filan atma bro

Oyla:

Tomarza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yaşar
Cihazım
mi redmi x4
Konular
2
Bu sorun bendede var Mi6 kullanılıyorum aynı sorun İstanbul Tahtakaleye kadar gittim Xiaomi teknik servise çözemediler 400₺ ye anakart tamiri dedi oda %50 ihtimal olursa işte sorun yazılımsal değil bunu bil kaç defa rom yazılım roott ne varsa yaptım olmadı boşu boşuna tele format filan atma bro
En iyisi Samsung a geri dönmek ben bir daha almam Xiaomi

Oyla:

tatarusame

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İ.
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Benim başıma geldiğinde verdiğim linkteki gibi persist yüklemiştim ve düzelmişti isterseniz deneyebilirsiniz.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Benim başıma geldiğinde verdiğim linkteki gibi persist yüklemiştim ve düzelmişti isterseniz deneyebilirsiniz.

Evet bu çözüm olabilir ancak bu persist silindiği zaman çözüm olabilir. Donanımsal bir arıza da oluşmuş olabilir.

Persist'in silinip silinmediğini kontrol etmek için ekran döndürme, otomatik parlaklık özelliklerinin de çalışıp çalışmadığına bakmak lazım. Çalışmıyorsa persist silinmiştir. Çalışıyorsa persist yüklemek hem işe yaramaz hem de Wideline L1 sertifikasının yok eder.

Oyla:

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Sorun donanımsal home tuşuda görevini yapmıyorsa , hatta ısınma varsa ki benim öyleydi. Parmak izi sensörünün flex kablosunu çıkartıp kestim cihazı kapatabilecek şekilde. Artık görevi görmüyor ama ısınmıyorda uzun süredir böyle kullanıyorum cihazımı parmak izi olmasın önemli değil

Oyla:

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
En iyisi Samsung a geri dönmek ben bir daha almam Xiaomi
Haha ciddi misiniz siz? Telefon piyasaya çıktığı zamandan 4 yıl geçmiş ne bekliyordunuz ki sonsuza kadar hiç bir şeyi bozulmayacak mı? Milletin en iyi diye lanse ettiği iPhone'un parmak izi, bataryası, hoparlörü 2 yıl geçmeden bozuluyor. Ee o zaman iphone da bozuluyorsa hangi telefonu kullanacağız?

Oyla:

empire999

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Damla
Cihazım
LG G4
Konular
2
4 yıldan sonra aynı sorun bende de oluştu bugün, home butonu ve parmak izi tamamen çalışmıyor. Şüphelenmemek elde değil.

Oyla:

turkeycel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
xiaomi Mi 6
Meslek
Mühendis
Konular
10
4.5 Yıldır kullanıyorum tertemiz hala. Bi bataryası kötüleşmişti, yakın zamanda deji batarya aldım onunla yola devam ediyorum. Fonksiyonel tuş olarak bende sadece power tuşu sıkıntı yaptı onda da hala çalışıyor ama sert basman lazım ki çok da önemli değil home tuşu ile de işimi görüyorum. Sonuç olarak cihaz eskidi dolar oldu 17 bebek gibi bakmak lazım wasntme~~

Oyla:
Üst Alt