Soru Mi 6 hdr kamera modu sorunj

Nanuk16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 6 xiaomi
Konular
5
Merhaba yaklaşık 10 gün önce mi6 aldım.. Bugun akşam hızlıca bir foto cekmem gerekti ev ışığı ortamında.. Kamera foto hdr modundaydı.. Farkettimki hdr modda cekim yapınca yaklaşık 1 saniye cekim yaptıgınız karede hareketsiz kalmanız gerekiyor aksi takdirde kamerayı hareket ettirirseniz hareket halinde iken başka bir kare yakalayıp flu bir şekilde onu kaydediyor..
Konu hakkında bilgisi ve önerisi olan varsa yardım rica ederim..
Ekteki foto birisi aynı karede 1 saniye kadar bekledim.. Diğerinde kamera foto cekim sesinden sonra yavasca hareket ettim sonuc bu..
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Hdr modu uzun pozlama olduğu için tüm cihazlarda (Canon Nikon vs dahil) beklemeyi gerektiriyor diye biliyorum.

Nanuk16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 6 xiaomi
Konular
5
Hdr modu uzun pozlama olduğu için tüm cihazlarda (Canon Nikon vs dahil) beklemeyi gerektiriyor diye biliyorum.
Daha önce lg g2 hdr mod kullanıyordum hiç böyle bir durumla karşılaşmadım.. Sizdede xiaomi cihaz varsa deneyip deneyiminizi paylaşırmısınız

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Bende de 1 saniye gibi bekletiyor. Fotoğraf makinesinde de aynı şekilde sarsıntı veya hareket olmaması için tripod ile çekim yapıyorun düşük ışıkta. Yoksa kötü çıkıyor.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
HDR ( (high dynamic range) faklı değerlerde pozlandırılmış vede standart olan 3 kare fotoğrafın üst üste birleştirilmesinden oluşmaktadır. Bu sebeple hdr modda çektiğiniz resimler normal çekim resimlere göre biraz daha fazla işleme süresi ister. Karşılaştığınız durum gayet normal.

Üst Alt