Rom Mi 6 Global Beta Oreo (Miui9) çıktı..

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 108
  • Görüntüleme 16K

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48

Hadi bakalım...

Fazla değişiklik beklemeyelim, bildiğimiz miui 9 arayüzü. Taban değişti ve Oreo oldu. İlk sürüm olduğu için acele etmeyin. Gün içinde geçiş yapıp buradan gelişlemeri paylaşacağım.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba Mi6 kullanıcıları,

Android O tabanlı Global Beta Rom 8.1.11 sürümü ile birlikte tüm Mi6 kullanıcılarına açıldı. Normal şartlarda Beta Rom kullanıyorsanız bir Wi-Fi ağına başlanmak dışında her hangi bir işlem yapmanıza gerek olmaksızın bu güncelleme cihazınıza bildirim olarak gelecektir. Gelen bildirimi onaylamanız halinde de otomatik olarak yüklenecektir.

Manuel Yükseltme Yapmak isterseniz öncelikle cihazınızda en az 7.12.14 (Android N) yüklü olması gerekli. Bu sürüm yüklendikten sonra Android O güncellemesi OTA üzerinden gelecektir.

( NOT : Bu işlemlere başlamadan önce cihazınızda tam bir yedek almanızı tavsiye ederim. )

Eğer cihazınızda kararlı rom kullanıyorsanız öncelikle 7.12.14 Global Beta roma geçiş yapmanız gerekmektedir.

1. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan MIUI Recovery ROM file 7.12.14 (Android N) .yazanı indirin ve dosya adını update.zip olarak değiştirip telefonunuzun depolama alanındaki kök dizine kopyalayın. (Dosya her hangi bir klasör içinde olmasın)

2. Cihazınızı recovery moda geçirin. Recovery moda geçmek için aşağıdaki iki yöntemden birini kullanabilirsiniz.

Yöntem 1: Güncelleyici uygulamasını açın. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve "Kurtarma modunda yeniden başlat"ı seçin.
Yöntem 2: Cİhazınızı kapatın. Ses açma ve güç tuşlarına beraberce basarak açın.

3. Recovery modunda menüler arasında gezinmek için ses tuşlarını ve seçim yapmak için güç tuşunu kullanın. Bu moda giriş yaptıktan sonra öncelikle dil seçiminin yapılması gerekmektedir. İngilizce seçebilirsiniz.Daha sonra ‘Install update.zip to System One’ seçeneğini seçin ve onaylayın.Yükleme işlemi bitine kadar bekleyin ve bittikten sonra ‘Reboot to System One’seçeneği ile cihazınızı yeniden başlatın.

Bu işlemleri yapıp cihazınız yeniden başladıktan sonra Android O güncellemesi OTA üzerinden gelecek ve otomatik olarak yüklenecektir.

Mi6 için 7.12.14 (Android N) İndirme Bağlantıları
Recovery 1567M

Fastboot 2012M

Karşılaşacağınız hataları lütfen bildirin.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

ksmzky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kesim Özkaya
Cihazım
Mi6
Konular
3
Meğer ben Ore'ya geçmişim de haberim yok!:$Sabahleyin gelen güncellemeyi kurmuştum.Şimdi burada okuyunca farkettim Oreo'ya geçtiğimi.:ohaha--Demek ki, insanın dikkatini çekecek öyle aman aman bir değişiklik yokmuş.;)

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
android yükseldiği için geçiş yaparken veri kaybı yaşar mıyız?

adzate

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Mi 5s Mi 6
Meslek
Grafik Tasarım ve Otomasyon
Konular
15
Hayırlısı Olur Biraz daha beklemekten Yanayım
Bu arada
Herkese Hayırlı Cumalar
Cumamız Mübarek Olsun

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Notification shade varmı kuran arkadaşlar bilgi verebilir mi?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayz55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yıldıray
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
6

Hadi bakalım...

Fazla değişiklik beklemeyelim, bildiğimiz miui 9 arayüzü. Taban değişti ve Oreo oldu. İlk sürüm olduğu için acele etmeyin. Gün içinde geçiş yapıp buradan gelişlemeri paylaşacağım.​
Üstten mesaj ve whatshup a cevap verme özelliği gittimi daha cevap veremiyorum kısa yol çıkmıyor direk içine girmem gerekir

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Çalışmasını yaptığım Çin Rom'una bakarak. Global Rom hiç gelişmemiş. Çin Rom'da aşırı gelişme ve değişiklikler var. Kilit ekranı olsun, eklenen yeni tema Çin Rom'unda daha güzel
[doublepost=1515748466,1515748439][/doublepost]
Notification shade varmı kuran arkadaşlar bilgi verebilir mi?

Yok

abdulsamet.oger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulsamet
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Üniversite (Hemşirelik)
Konular
8
Çalışmasını yaptığım Çin Rom'una bakarak. Global Rom hiç gelişmemiş. Çin Rom'da aşırı gelişme ve değişiklikler var. Kilit ekranı olsun, eklenen yeni tema Çin Rom'unda daha güzel
[doublepost=1515748466,1515748439][/doublepost]
Yok

Hakan Hocam Çin romundaki değişiklikler doğal olarak Mi 6 için MİUİ TR'ye de yansır değil mi ?

Üst Alt