Mi 6 Ekran ayarları

hokas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Merhaba arkadaşlar, Mi 6 cihazıma bugün kavuştum, bütün ayarlarını didik didik ettim, öncesinde L-G G3 cihazı kullanıyordum, resmen eşekten inip ata bindim, 128 gb seramik versiyonu var elimde, sormak istediğim şey ise G3 kullanırken ekrana 2 kere tıklayarak ekranı kapatabiliyordum, ancak diğer telefonlarını bilmiyorum ama Mi 6 da böyle bir özellik bulamadım, acaba bunu bir şekilde telefona dahil edebiliyormuyuz onu öğrenmek istedim, bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim, çok rahat bir özellik oluyor çünkü zamanla yandaki tuştan ekranı kapatmaktan , tuş deforme oluyor. Teşekkürler.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hayırlı olsun yeni telefonunuz.

Bildiğim kadarı ile sadece MiuiPro romunda mevcut bu özellik. Miuipro kurarsanız kullanabilirsiniz. Onun dışında başka türlü eklenebiliyorsa arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam telefonun hayırlı olsun.menü tuşuna uzun basarsan altta ayarlar çıkacak. Orda ekran kısa yoları menüsü var.o menüden "kilitle" kısayolunu alıp ana ekrana koyarsan tek tıkla ekranı kapatabilirsin. Arkadaşın dediği gibi o özellik miuipro da var ayrıca bu konuya da göz atmanı tavsiye ederim

Uygulama - Tüm Cihazlar İçin Çift Tıklama İle Ekran Kilitleme (Rootsuz)

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Fiziksel tuşların zamanla deforme olmaması için bu şekilde kullanıyorum.

Kilitle Widget
Link2SD nin Widget (Root gerektirir)
Es Görev Yöneticisi ses ayarı..

Sadece cihazı açmak için tuşa basıyorum. Zamanlı açıp kapa yaparsam fiziksel tuşa basma neredeyse sıfır.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hokas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam telefonun hayırlı olsun.menü tuşuna uzun basarsan altta ayarlar çıkacak. Orda ekran kısa yoları menüsü var.o menüden "kilitle" kısayolunu alıp ana ekrana koyarsan tek tıkla ekranı kapatabilirsin. Arkadaşın dediği gibi o özellik miuipro da var ayrıca bu konuya da göz atmanı tavsiye ederim

Uygulama - Tüm Cihazlar İçin Çift Tıklama İle Ekran Kilitleme (Rootsuz)

Dostum çok teşekkür ederim, minnettarım. O menüyü incelemiştim ama gözümden kaçmış :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Dostum çok teşekkür ederim, minnettarım. O menüyü incelemiştim ama gözümden kaçmış :)
Rica ederüm.Güle güle ekranı iyi kapatmalar hocam :)ertanx hocamın çözümü de harika.telin rootlu ise onu da denemeni öneririm

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Merhaba arkadaşlar, Mi 6 cihazıma bugün kavuştum, bütün ayarlarını didik didik ettim, öncesinde L-G G3 cihazı kullanıyordum, resmen eşekten inip ata bindim, 128 gb seramik versiyonu var elimde, sormak istediğim şey ise G3 kullanırken ekrana 2 kere tıklayarak ekranı kapatabiliyordum, ancak diğer telefonlarını bilmiyorum ama Mi 6 da böyle bir özellik bulamadım, acaba bunu bir şekilde telefona dahil edebiliyormuyuz onu öğrenmek istedim, bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim, çok rahat bir özellik oluyor çünkü zamanla yandaki tuştan ekranı kapatmaktan , tuş deforme oluyor. Teşekkürler.
Ayarlar - tuş ve hareket kısa yolları - ekranı kapat kısmına kapasitif tuşlardan birini ekleyebilirsin.
Ben geri tuşunu ayarladım 2 sn basılı tutunca kapatıyor.

mehasc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
xaomi mi 6
Konular
0
evet bu özellik var ayarlar/ekran/uyandırmak için çift tıkla-- ile telefonu açabiliyor, yine ayarlar/ek ayarlar/key and gesture shortcut---tanda herhangi bir tuşu basılı tutarak otomatik olarak kapama yapabiliyorsunuz..

ozncm

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
OZAN
Cihazım
Mİ 6
Konular
0
Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşım RedMi 4X kullanıyor. Son kullanılan uygulamaları temizleme için sol alttaki menü tuşuna uzun basmayı ayarlamıştık. Telefonuna güncelleme geldiğini ve artık o özelliği kullanamadığını söyledi. Ayarlar-ek ayalar-key and gesture shortcut- mevcut uygulamayı kapat seçeneğini long press menu key olarak yaptık ancak işe yaramadı. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Üst Alt