Çözüldü Mi 6 cihazımın Mİ hesabı unutuldu. Nasıl kaldırabilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alonepaw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Hamza
Cihazım
Samsung B310
Konular
1
Öncelikle tüm forum üyelerine, yöneticilerimize ve bilhassa yardımcı olmaya çalışan naçizane arkadaşlara selam ve teşekkürlerimi şimdiden sunuyorum.

Sorunum şu ki,
Van'da ikamet etmekteyim. Mi6 cihazım bulunmakta. Bir alıcı buldum ve cihazı İstanbul'a gönderdim. İstanbul'da bir arkadaşım cihazı, alıcı kişiye gösterdiği vakit, sözde alacak kişi kendi Mİ Hesabını giriyor. Ve telefonu almaktan vazgeçiyor ( Mİ Hesabından çıkış yapmadan. ) Daha sonra tabii ki benim cihazımı sözde alıcıya gösteren arkadaşım durumdan bi haber. Kendim de Mİ hesabı girmemiştim cihaz bende iken. Aradan bi süre geçiyor ve sözde alıcı olan haysiyetsiz '' Cihazı bana 500 liraya ver yoksa hesabımı da kaldırmam sen beş para etmez bir şekilde cihazı kullanırsın '' şeklinde hoş olmayan şeyler söylüyor. Tabii ki bende ''cihazı çöpe atarım sizin gibi şereften yoksun bi insana vermem'' diyerek kapatıyorum.

Ben de cihazla uğraştım baya ve sonunda cihaz Wi-Fi açınca sorun çıkartıyor. Mi Hesabı istiyor.

Cihaza bypass uygulamak ya da başka romlar yükleyerek kullanmak istemiyorum. Sorunsuz bir şekilde kendi oluşturacağım Mi Hesabını girip sorunsuzca Güncelleme alabilecek şekilde kullanmak istiyorum.

Cihaz yurt içi kayıtlı, Bootloader kilidi açık, var mıdır bir çözümü yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar ?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Malesef yok hocam, en fazla yapabileceğimiz bypass tır. Gerçekten sizin adınıza üzüldüm. Bu şeref yoksunu kişi kim ise lütfen isim soyisim tel no şeklinde ifşa edin ki başkaları da bunun tuzağına düşmesin.

Oyla:

weyselaysel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veysel
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
4
Ne ara bozuldu bu kadar bu insanlar yahu.
Hile tehdit zorlama....
Rabbim uzak etsin bunları bizlerden.

Oyla:

Alonepaw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Hamza
Cihazım
Samsung B310
Konular
1
Zenex, weyselaysel desteğiniz için teşekkür ederim. Konuştuğum şahıs '' Şenol Uslanmaz ''. Numarasını kaybettim maalesef.

Oyla:

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
Numarasını nasıl kaybettiniz böyle serefsizin numarasını 40 yere not ederim şahsen..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Alonepaw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Hamza
Cihazım
Samsung B310
Konular
1
Sevgili MİUİ Forum üyelerim. Cihazımın Bootloader kilidi açık olduğundan unutulan Mİ Hesabını kaldırmayı başardık. Ve kendi Mİ Hesabımla da giriş yapmayı başardım.
Yeni bir sorunumuz var ki. Şebeke yok.
*#06# yaptığımda Orjinal İmeiler gözüküyor. Cihaz zaten yurt içi cihazı. Kendi imeileri de sağlam.
Hattı taktığımda pin kodu istiyor giriyorum. Sonra sağ üstte şebekenin çizgileri soluk ve üstüne ''x'' işareti var.
İki sim yuvasınıda denedim.
LTE, 3G, 2G bağlantılarınıda teker teker denemiş bulunmaktayım.
Donanımsal olsa pin kodu istemez diye düşünüyorum lakin kararsızım.
Çözüm önerilerinizi beklemekteyim.
İyi forumlar...

Son düzenleme:
Oyla:

ChamYapragi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Sevgili MİUİ Forum üyelerim. Cihazımın Bootloader kilidi açık olduğundan unutulan Mİ Hesabını kaldırmayı başardık. Ve kendi Mİ Hesabımı da girdim.
*#06# yaptığımda Orjinal İmeiler gözüküyor. Cihaz zaten yurt içi cihazı. Kendi imeileri de sağlam.
Hattı taktığımda pin kodu istiyor giriyorum. Sonra sağ üstte şebekenin çizgileri soluk ve üstüne ''x'' işareti var.
İyi forumlar...

Unutulan hesabi kaldirma islemini nasil yaptiniz bu konu hakkinda bilgi verir misiniz ?

Oyla:

Alonepaw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Hamza
Cihazım
Samsung B310
Konular
1
Unutulan hesabi kaldirma islemini nasil yaptiniz bu konu hakkinda bilgi verir misiniz ?
Hocam Ankara'da bi telefoncu vardı. Kendisine gönderdim. Halledip geri gönderdi sağolsun.
[doublepost=1528956485,1528956415][/doublepost]
Sevgili MİUİ Forum üyelerim. Cihazımın Bootloader kilidi açık olduğundan unutulan Mİ Hesabını kaldırmayı başardık. Ve kendi Mİ Hesabımla da giriş yapmayı başardım.
İyi forumlar...
Zenex --SEFA-- cantara ve miui forumun değerli hocaları sizin görüşleriniz benim için çok değerli

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam Ankara'da bi telefoncu vardı. Kendisine gönderdim. Halledip geri gönderdi sağolsun.
[doublepost=1528956485,1528956415][/doublepost] Zenex --SEFA-- cantara ve miui forumun değerli hocaları sizin görüşleriniz benim için çok değerli
Keşke her hangi bir telefoncu yerine direk konunun uzmanı olan Zenex 'e gönderseydiniz hocam... Kendisi mesajınızı gördüğünde bir cevap yazacaktır.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt