Soru Mi 6 BL açtıktan sonra rom güncelleme

TheFulcrumP

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Merhaba. Mi 6 telefonuma root atmak istiyordum. BL'yi açmak için geliştirici seçeneklerinden hesap ve cihaz eklemem gerekiyordu. Hata kodu aldığım için (86006) geliştirici romunu yüklüyorum şuan xiaomitool'dan.
Bl açıp root atarsam ve en son romu geri yüklersem herhangi bir sıkıntı olur mu?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Evet sorun olur. Root yetkisi aldıktan sonra orijinal rom yüklerseniz root yetkisini kaybedersiniz. Öncelikle BL kilidini açın. Sonra kullanmak istediğiniz romu yükleyin. Ardından recovery değiştirip root yetkisi alın.

Oyla:

TheFulcrumP

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 6
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet sorun olur. Root yetkisi aldıktan sonra orijinal rom yüklerseniz root yetkisini kaybedersiniz. Öncelikle BL kilidini açın. Sonra kullanmak istediğiniz romu yükleyin. Ardından recovery değiştirip root yetkisi alın.
bl uygulamasında da 72 saat bekle diyor. neden bu kadar uğraştırıyorlar anlamıyorum.
yanlışlık olmasın diye soruyorum hocam; bl açıcam, orijinal en son stabil romu yükleyeceğim ondan sonra root atacağım değil mi?
[doublepost=1527340091,1527339660][/doublepost]Birde hocam geliştirici seçeneklerinden hesap ve cihaz eklemiştim ya geliştirici romuyla. cihazın içinden veya usbden en son resmi romu yüklersem eklenmiş hesap ve cihaz şeysi gider mi?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Evet hocam. 72 saat sonra BL kilidinizi açın, stabil romu (ya da hangi romu kullanmak istiyorsanız) yükleyin ve root yetkisini alın.

Cihazınıza her yeni rom yükleyişinizde güvenlik nedeniyle MI Hesabınızı girmeniz istenecektir. Bu nedenle hesap bilgilerinizi unutmayın ya da rom değiştirmeden önce mi hesabından çıkış yapın.

Oyla:

TheFulcrumP

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Evet hocam. 72 saat sonra BL kilidinizi açın, stabil romu (ya da hangi romu kullanmak istiyorsanız) yükleyin ve root yetkisini alın.

Cihazınıza her yeni rom yükleyişinizde güvenlik nedeniyle MI Hesabınızı girmeniz istenecektir. Bu nedenle hesap bilgilerinizi unutmayın ya da rom değiştirmeden önce mi hesabından çıkış yapın.
Anlatamadım tam. Gider mi diye sorduğum şey mi hesabı değilde geliştirici seçeneklerinde "mi kilit açma durumu" olarak geçen mi hesabını cihazla ilişkilendirdiğim bölüm. yüklü olan en son sürümde çince bir yazıyla hata kodu veriyordu dediğim gibi (86006) rom değiştirirsem bu ilişkilendirme de kaybolur mu?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Eğer ayarlar için o menü gider mi diye soruyorsanız; o bölüm cihaznızdaki rom sürümü ile ilgili. Yükleyeceğiniz romda yoksa o menüyü göremeyeceksinizdir. Ancak bootloader kilidinizi açtıktan sonra o menüye ulaşıp ulaşamamanız pek bir şey ifade etmiyor, bir daha ihtiyacınız olmayacak.

Oyla:

TheFulcrumP

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Eğer ayarlar için o menü gider mi diye soruyorsanız; o bölüm cihaznızdaki rom sürümü ile ilgili. Yükleyeceğiniz romda yoksa o menüyü göremeyeceksinizdir. Ancak bootloader kilidinizi açtıktan sonra o menüye ulaşıp ulaşamamanız pek bir şey ifade etmiyor, bir daha ihtiyacınız olmayacak.
Pekala çok teşekkür ediyorum. Bayağı yardımcı oldunuz

Oyla:
Üst Alt