Yardım mi 6 Batarya Sorunu

Lixard

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Beyler telefonun şarjı 100' den 85'e çok hızlı iniyor sonra normale dönüyor bu bataryanın ömrü ile alakalı sanırım siz de durum nasıl alalı 2 yılı geçti benim bu telefonu.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Beyler telefonun şarjı 100' den 85'e çok hızlı iniyor sonra normale dönüyor bu bataryanın ömrü ile alakalı sanırım siz de durum nasıl alalı 2 yılı geçti benim bu telefonu.

2 yıl ise normal sayılabilir bu durum. Siz yinede bir ara tamamen boşaltıp bataryayı tekrar doldurun kapalı bir şekilde. 100 olduktan sonra 20 dk daha şarjda kalsın .

Oyla:

hhoops

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
mi 6
Konular
4
ben deji sipariş ettim. beklıyorum gelince değişim yapacağım

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Rom değiştirebilirsiniz. Kernel yükleyebilirsiniz. Çeşitli modüller yükleyebilirsiniz. Tabii bootloader kilidiniz açık ve twrp yüklü ise.

Oyla:

emirozcopur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
shuj dediği gibi telefon kendisi kapanıncaya kadar kullanın. Kapandıktan sonra kapalı şekilde %100 oluncaya kadar şarj edin. Sonra şarjdan çekip telefonu açın. Eğer %100 gözüküp aniden düşmüyorsa kalibrasyon başarılı olmuştur. Fakat telefonu açtıktan sonra %100 değilse tekrar telefonu kapatın ve yine full şarj oluncaya kadar telefonu kapatıp şarj etmeye devam edin. Eğer hiçbir şekilde düzelmiyorsa, 100den 85 e hızlı düşüyorsa batarya değişim vakti gelmiştir. Benimde 2 sene 8 ay oldu. Fakat 100den 85e ani bir düşüş yok şu an.

Oyla:

Lixard

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi 6
Konular
4
shuj dediği gibi telefon kendisi kapanıncaya kadar kullanın. Kapandıktan sonra kapalı şekilde %100 oluncaya kadar şarj edin. Sonra şarjdan çekip telefonu açın. Eğer %100 gözüküp aniden düşmüyorsa kalibrasyon başarılı olmuştur. Fakat telefonu açtıktan sonra %100 değilse tekrar telefonu kapatın ve yine full şarj oluncaya kadar telefonu kapatıp şarj etmeye devam edin. Eğer hiçbir şekilde düzelmiyorsa, 100den 85 e hızlı düşüyorsa batarya değişim vakti gelmiştir. Benimde 2 sene 8 ay oldu. Fakat 100den 85e ani bir düşüş yok şu an.
Ani bir şekilde düşmüyor düz kullanımda 40-50 saniye de yüzde 1 şarj gidiyor hızlı bir şekilde ama bu 85 seviyelerine geldiğinde yavaşlıyor dediğiniz işlemi yaptım birşey değişmedi sanırım bataryamla alakalı ama şu an idare ediyor biraz daha kullanayım olmazsa ben de deji batarya alırım.

Oyla:

emirozcopur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
Ani bir şekilde düşmüyor düz kullanımda 40-50 saniye de yüzde 1 şarj gidiyor hızlı bir şekilde ama bu 85 seviyelerine geldiğinde yavaşlıyor dediğiniz işlemi yaptım birşey değişmedi sanırım bataryamla alakalı ama şu an idare ediyor biraz daha kullanayım olmazsa ben de deji batarya alırım.
Bataryayla olabilir o zaman. Benim dediğim yöntem kalibrasyon içindi. Mesela 100den 97 ye bir anda düşme gibi. Ben de yakın zamanda deji almayı düşünüyorum.

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Bataryayı 0 a getir, kapansın, sonra bekle yeniden telefonu aç, açılıp biraz kullanabilirsin, ya da açılışta yine kapanabilir. Bunu kırmızı ışık yanıp açmayana kadar yap. Sonra telefonu kapalı halde yavaş şarj aleti ile şarj et. Şarjdan çıkar, Telefonu aç , sonra yine şarja tak. Bundan sonra br kaç döngüyü yavaş şarj aleti ile şarj et.
Aradaki 15 lik fark kapanacaktır. Eğer hala kapanmadıysa hücreleri ölmüştür. Yeni batarya gerekli.
Benim bataryada da ani düşüşler başlamıştı, bu yöntem ile kendine geldi şimdilik. Ani düşüşler yaşamıyorum.

Oyla:
Üst Alt