Yardım Mi 6 Açılmıyor

ardakyuzz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Merhabalar öncelikle yeniyim forumda. baya bi araştırma yaptım ve bir sonuca ulaşamadım.Telefonumun şarjı bitti ve kapandı, sonrasında ise şarja taktığımda hiçbir tepki vermedi.2 saat kadar şarjda beklettim ama asla bi değişiklik olmadı,telefonu ne bilgisayar okuyor ne de herhangi bir tepki veriyor.Tuş kombinasyonlarını denedim fakat hiç biri işe yaramıyor. Bu arada telefonum açılırken ses kısma tuşunda bir sorun olduğu için bazen fast boot ekranına giriyordu sonrasında ben tekrar başlatarak saçıyordum telefonu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde bundan 2 3 ay önce telefonumun bataryasını değiştirmiştim.Dehi marka bir batarya alıp takmıştım telefonuma.

Son düzenleme:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Merhabalar öncelikle yeniyim forumda. baya bi araştırma yaptım ve bir sonuca ulaşamadım.Telefonumun şarjı bitti ve kapandı, sonrasında ise şarja taktığımda hiçbir tepki vermedi.2 saat kadar şarjda beklettim ama asla bi değişiklik olmadı,telefonu ne bilgisayar okuyor ne de herhangi bir tepki veriyor.Tuş kombinasyonlarını denedim fakat hiç biri işe yaramıyor. Bu arada telefonum açılırken ses kısma tuşunda bir sorun olduğu için bazen fast boot ekranına giriyordu sonrasında ben tekrar başlatarak saçıyordum telefonu.

Birde bundan 2 3 ay önce telefonumun bataryasını değiştirmiştim.Dehi marka bir batarya alıp takmıştım telefonuma.
Şarja taktığımda tepki vermiyor derken, şarj da mı olmuyor, şarj oluyor da Power tuşu tepki vermeyip açılmıyor mu?

Oyla:

ardakyuzz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Hiçbir şekilde bir tepki yok şarj oluyor mu olmuyor mu hiçbir bilgim yok. Normalde şarj olurken yanan beyaz ışık yanmıyor. Telefon bildiğiniz ölü gibi duruyor.

Şarja taktığımda tepki vermiyor derken, şarj da mı olmuyor, şarj oluyor da Power tuşu tepki vermeyip açılmıyor mu?

Hiçbir şekilde bir tepki yok şarj oluyor mu olmuyor mu hiçbir bilgim yok. Normalde şarj olurken yanan beyaz ışık yanmıyor. Telefon bildiğiniz ölü gibi duruyor.

Oyla:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27

Hocam şarj soketini arızalanmış olabilir. Eminim farklı kablo ve şarj cihazıyla şarj etmeyi denemişsinizdir, birde yuvasını temizlemeyi deneyin.

Oyla:

ardakyuzz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Hocam şarj soketini arızalanmış olabilir. Eminim farklı kablo ve şarj cihazıyla şarj etmeyi denemişsinizdir, birde yuvasını temizlemeyi deneyin.

Temizlik konusunda sorun yok.Şimdi temizledim ve temizdi zaten. Ayrıca şarj almaması ile ilgili bir sorun olsa açma tuşuna bastığımda şarjı az uyarısı alırdım diye tahmin ediyorum hocam.

Oyla:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Temizlik konusunda sorun yok.Şimdi temizledim ve temizdi zaten. Ayrıca şarj almaması ile ilgili bir sorun olsa açma tuşuna bastığımda şarjı az uyarısı alırdım diye tahmin ediyorum hocam.
Şarj alıyor olsa, ekranda şarj olduğuna dair grafik çıkardı. Şarj almada sorun olmadığını düşünüyorsanız, geriye tek ihtimal kalıyor Power tuşu arızalanmıştır Hocam.

Oyla:

ardakyuzz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Şarj alıyor olsa, ekranda şarj olduğuna dair grafik çıkardı. Şarj almada sorun olmadığını düşünüyorsanız, geriye tek ihtimal kalıyor Power tuşu arızalanmıştır Hocam.

Ben daha çok anakart sorunu yada sudden death gibi birşey olduğunu düşünmüştüm. Şarj almada ya da power tuşunda bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Oyla:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Ben daha çok anakart sorunu yada sudden death gibi birşey olduğunu düşünmüştüm. Şarj almada ya da power tuşunda bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Kötüsünü aklınıza getirmeyin Hocam. Her şekilde servise gitmesi gerekecek.

Oyla:

ardakyuzz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Kötüsünü aklınıza getirmeyin Hocam. Her şekilde servise gitmesi gerekecek.
:( üzüldüm Garantisi de yeni bitmişti zaten

Başka bir fikri olan arkadaş var mı acaba teşekkürler şimdiden

Oyla:

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Eger sarjla ilgili olsa ekran bi sekilde uyanip biti pil uyarisi verir beyaz isik yanip yanip sonerdi. Umarim anakart degildir zira anakartsa sorun buyuk

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt