Yardım (MI 6) 9.5.3.0 (Kararlı) Root

gazel90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Memur
Konular
8
Arkadaşlar öncelikle Merhaba Xiaomi mi 6 telefona sahibim. Önceki telefonlarımı rootsuz kullanmadım. Ama ilk defa xiaomi mi 6 kullanıyorum. Telefonumu rotlayıp kök dizin sahibi olmak istiyorum. En son yayınlanan global sürümü kullanıyorum. Rot konusunda en baştan bana yardımcısı olacak arkadaşlar varsa bir zahmet buraya bekliyorum. Teşekkür ederim...

karanliknotalar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
Mi 9 Pro 5G
Konular
2
TWRP yi telefona flaşla, twrp çalıştır, usb ile cihazı pc ye bağla magisk zip dosyasını telefona kopyala (işleme başlamadan öncede kopyalayabilirsin). TWRP den kurulumu yap, ardından cihazı açıp magisk manageri kur tamamdır. Yalnız verdiğim oreo için olan twrp yi kullan yoksa dosyalara erişemezsin.

Xiaomi Mi6 Twrp Recovery + Xiaomi.eu Rom v.7.1 Kurulumu
Oreo İçin TWRP:
Magisk:
Magisk Manager:
[doublepost=1522235944,1522235586][/doublepost]o TWRP de sıkıntı yaşarsan bunu denersin :

Konusu:

Oyla:

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
TWRP yi telefona flaşla, twrp çalıştır, usb ile cihazı pc ye bağla magisk zip dosyasını telefona kopyala (işleme başlamadan öncede kopyalayabilirsin). TWRP den kurulumu yap, ardından cihazı açıp magisk manageri kur tamamdır. Yalnız verdiğim oreo için olan twrp yi kullan yoksa dosyalara erişemezsin.

Oreo İçin TWRP:
Magisk:
Magisk Manager:
[doublepost=1522235944,1522235586][/doublepost]o TWRP de sıkıntı yaşarsan bunu denersin :

Konusu:
Hocam 9.5.3.0 hoşuma gitmedi 9.2.2.0 a geri döndüm android 7.1 twrp root yüklü twrp 3.2.1.0 kullanıyorum root supersu v2.82 .. snapchat gibi uygulamalar cihazda root tespit ederse uygulamayı açmıyor suan için unroot edip snapchat i köksüz olarak açtım ve twrp den root u tekrar flasladm kullanabiliyorum fakat uygulamadan çıkış yaparsam yine giriş yapmıyacak ve işlemleri tekrar etmem gerekecek magisksu da sanırım root gizleme olayı varmış suan bu durumdayken nasıl magisk kurabilirim verdiğiniz dosyalar benim twrp ve android sürümüme olurmu veya önceden supersu kurmuş olmam sıkıntı çıkarırmı yardımcı olursanız sevinirim ..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

gazel90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Memur
Konular
8
Çok teşekkür ederim hocam. Bir sorum daha olacak. Biliyor sunuz global rom çok sık güncelleniyor. Bu roma attığım root Firmware güncellendiğinde geri gitmez mi peki?

Oyla:

karanliknotalar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
Mi 9 Pro 5G
Konular
2
root guncellediğinde gider, supersu artık eskidi. supersuyu kendi menüsünden kaldır seçeneğini kullanarak silip magisk zip dosyasını supersu mantığı ile aynı şekilde kurabilirsin. Ekstradan manager apk uygulamasını kurman lazım sadece, ayar birşey gerektirmiyor,
[doublepost=1522258821,1522258736][/doublepost]Önceden kurmuş olman unroot ettiğinde sıkıntı çıkarmaması lazım ayrıca. denemedim hiç

Oyla:

goktugaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktuğ Aydın
Cihazım
mi6
Konular
5

Oreo İçin TWRP:
Magisk:
Magisk Manager:

Konusu:
Hocam merhaba dediklerinizi yaparken bir hata ile karşılaştım. Twrpden verdiğiniz magisk zipini kurarken 'Updater process ended with ERROR: 1
Error installing zip file '/sdcard/Magisk-v16.0.zip' hatası alıyorum ne yapmalıyım ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam merhaba dediklerinizi yaparken bir hata ile karşılaştım. Twrpden verdiğiniz magisk zipini kurarken 'Updater process ended with ERROR: 1
Error installing zip file '/sdcard/Magisk-v16.0.zip' hatası alıyorum ne yapmalıyım ?

Şu videodaki adımları izleyerek çözdüm sorunu. Kendi global beta rom'umun boot.img'sini twrp aracılığıyla bootlayarak yaptım.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt