Soru Mi 5x Türkçe

sonofmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yaşar
Cihazım
mi4s
Konular
2
Arkadaşlar merhaba . Cihazım bu gün geldi ve gayet güzel bir telefon . yalnız çin ve ingilizce dilleri var . acaba türkçe dili var mı sitede rom olarak . google play kurdum ve ötesine geçemedim . sanırım unlock işlemi geçici yapılamıyor muş .Türkçe romu varsa onu kurmak istiyorum . yok egerki yok isie o zaman da global ingilizce olan güncelleme alan rom hangisi yazar mısınız ya da link verir misiniz

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Mi5'den mi5X e sadece kamera yüzünden mi geçtiniz yoksa ekran büyük filan diye mi? Özelliklerini detaylı kıyaslandım bir neden bulamadım kendimce meraktan soruyorum.
babama telefon ihtiyacı doğdu, mi5imi ona vermemi kabul etti, ben mi5den memnundum yeniden alıcaktım fakat 900 liraya buldum, forum yöneticilerimizden bazıları ile süpriz bir buluşmada 5x gözüme ilişti. Ve eve gelip, parayı alıp mi5x satın almaya gittim :)

özelliklerini telefonu görene kadar bilmiyordum. Bana mi5 yeterdi, ama mi6 1500e düştüğünde satın almayı düşünüyordum. Mi5xde mi6 ile aynı kamera lensi var, ekranıda 5.5 tam benlik. böylelikle mi5xden yeniden mi6ya geçmeyeceğim

Tamamen tesadüf yani :) güzel tesadüf..

Oyla:

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Berk kardeşim telefonunu iyi günlerde,kazasız belasız kullan inşalah...Bu arada alan herkes iyi günlerde kullansın...Acele etmeyin telefon daha çok yeni....

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Devrim merhaba seni Mi5 forumundan biliyorum, hayırlı olsun telefonun bende 5X kullanıyorum 1 ay oldu, BL kilidini açan şanslı azınlıktan biriyim A1 romu resmen akıyor tavsiye ederim. Merak ettiğiniz birşey olursa yazın.

A1 romu aosp rommuş, aosp romları hiç sevemedim ben :)

Berk kardeşim telefonunu iyi günlerde,kazasız belasız kullan inşalah...Bu arada alan herkes iyi günlerde kullansın...Acele etmeyin telefon daha çok yeni....

Teşekkür ederim hocam :)

Oyla:

cedayroy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
mi5
Konular
6
İsmim berk.hocam mi5x size hangi rom yuklu geldi.bende global china yok, fake rom var
Xiaominin Android one programına dahil ettiği mi5x in ikiz telefonu MiA1 ' in romu hocam yalın Android. Bana Çin stable ile geldi ilk işim BL kilidi açtım TWRP yükledim EU romda takıldım (gayet beğendim) sonra baktım A1 romu portlanmış meraktan geçtim ve akıyor şarj da güzel.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Xiaominin Android one programına dahil ettiği mi5x in ikiz telefonu MiA1 ' in romu hocam yalın Android. Bana Çin stable ile geldi ilk işim BL kilidi açtım TWRP yükledim EU romda takıldım (gayet beğendim) sonra baktım A1 romu portlanmış meraktan geçtim ve akıyor şarj da güzel.
unlock işlemini, çin global stable de mi yaptınız yani?

Oyla:

Vlkn85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
2
Arkadaşlar merhaba ben bu sitede yeniyim şu an mi 5 kullanıyorum yaklaşık 4 ay oldu gayet güzel bi telefon ama bunu eşime verip ben yeni bi telefon alıcam, I ancak karar veremedim mi 5x mi yoksa mi 5 s plus mı? Mi 5x tasarımı ve kamerası çok çok hoşuma gitti ama pil süresi ve işlemcisi 5s plus dan daha kötü gibi ne dersiniz 5x mi yoksa 5 s plus mı? Çok kararsız kaldım, bu bide 5x için şu global rom olayı var onu halletmek zor olurmu ben hiç beceremem bu teknik işleri? Bu konuda fikirlerinizi rica ediyorum çok kafam karışık acil yorum lütfen

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Mi5'i alırken tercih etme nedenlerim, hafiflik(129gr), ekranın 5.1" olması, 820 işlemci idi.

iPhone 6S plus'tan geçtim. 6S plus'ı ağırlığı (192 gr) ve 5.5" ekranla birlikte kötü kasa tasarımı yüzünden gereksiz büyük olması gibi nedenlerle kızıp satmıştım. Mi5X de onun kadar olmasa da bu bakımdan mi5'den kötü değerlere sahip. Çift kamera dışında hiç bir avantajı yok sanki.

Özetle seven güle güle kullansın. Almayan da değerlere dikkat etsin, ona göre karar versin.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Mi5'den mi5X e sadece kamera yüzünden mi geçtiniz yoksa ekran büyük filan diye mi? Özelliklerini detaylı kıyaslandım bir neden bulamadım kendimce meraktan soruyorum.
Bilgisayarda mi? Siz hangisini kullandiniz bende opera tarayicisinin icinde var ama o olmaz herhalde

Oyla:
Üst Alt