Soru Mi 5x Türkçe

sonofmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yaşar
Cihazım
mi4s
Konular
2
Arkadaşlar merhaba . Cihazım bu gün geldi ve gayet güzel bir telefon . yalnız çin ve ingilizce dilleri var . acaba türkçe dili var mı sitede rom olarak . google play kurdum ve ötesine geçemedim . sanırım unlock işlemi geçici yapılamıyor muş .Türkçe romu varsa onu kurmak istiyorum . yok egerki yok isie o zaman da global ingilizce olan güncelleme alan rom hangisi yazar mısınız ya da link verir misiniz

cedayroy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
mi5
Konular
6
Arkadaşlar merhaba . Cihazım bu gün geldi ve gayet güzel bir telefon . yalnız çin ve ingilizce dilleri var . acaba türkçe dili var mı sitede rom olarak . google play kurdum ve ötesine geçemedim . sanırım unlock işlemi geçici yapılamıyor muş .Türkçe romu varsa onu kurmak istiyorum . yok egerki yok isie o zaman da global ingilizce olan güncelleme alan rom hangisi yazar mısınız ya da link verir misiniz
Mi A1 yalın android var Türkçe, Birde EU rom var Türkçe, fakat ikisi içinde BL kilidinin kalkması lazım.
Maalesef 5X için xiaomi belirsiz süre serverleri kapattı, BL kilidini açamazsınız.
Şimdilik yüklü romla idare etmeniz gerekiyor. Global Türkçe rom çıkmadı 5X için.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133

Hayirli olsun, benimde cihazla 2.günüm. mi5'den gectim. Cok cok memnunum. Simdilik hicbirsey yapamiyoruz, geldigi gibi kullaniyorum uzerinde fake rom var. İngilizce.

Serverlar acildiginda sanirim global rom linkleride eklenicek siteye. Yani beklemedeyiz. Bootloader kilitliyken telefona hicbir islem yapmayin hocam.

Oyla:

sonofmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yaşar
Cihazım
mi4s
Konular
2
Arkadaşlar sağolun teşekkürler . bu a1 romunun bire bir uyuşacağını bilsem yükleyeceğim de işte bir iki ufak bug var sanırım . BL kilidi 4 saat önce offical forum da biri açıldı demiş . ben denedim olmadı . önüzümdeki ay 1-8 sanırım xiaomi global rom dağıdacak diyor forumlarda var mı detayı bilginmiz . Bazıları da fake rom bunlar diyor keinlikle BL yapıp rom yüklemeyin yoksa yarı brik olur diyor . global bekleyin diyor . kalakaldık resmen ama telefon iphone 7 plustan daha iyi çekim ytapıyor . arkadaşla kıyasladık gerçekten çok beğendim

Oyla:

cedayroy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
mi5
Konular
6
Hayirli olsun, benimde cihazla 2.günüm. mi5'den gectim. Cok cok memnunum. Simdilik hicbirsey yapamiyoruz, geldigi gibi kullaniyorum uzerinde fake rom var. İngilizce.

Serverlar acildiginda sanirim global rom linkleride eklenicek siteye. Yani beklemedeyiz. Bootloader kilitliyken telefona hicbir islem yapmayin hocam.
Devrim merhaba seni Mi5 forumundan biliyorum, hayırlı olsun telefonun bende 5X kullanıyorum 1 ay oldu, BL kilidini açan şanslı azınlıktan biriyim A1 romu resmen akıyor tavsiye ederim. Merak ettiğiniz birşey olursa yazın.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Devrim merhaba seni Mi5 forumundan biliyorum, hayırlı olsun telefonun bende 5X kullanıyorum 1 ay oldu, BL kilidini açan şanslı azınlıktan biriyim A1 romu resmen akıyor tavsiye ederim. Merak ettiğiniz birşey olursa yazın.
A1 romu nedir hocam? Kurulumda sıkıntı oldu mu

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133

İsmim berk.hocam mi5x size hangi rom yuklu geldi.bende global china yok, fake rom var

Oyla:

bjklove

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iyi
Cihazım
xiaomi 5s
Konular
1
hocam bende bu telefonu almayı düşünüyorum ama global rom çıkmadığı için temkinliyim 4-64 gb olanını 1200 tl den alacağım, sizce bekleyeyim mi yoksa kullanıma engel bir durum yok mu

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
hocam bende bu telefonu almayı düşünüyorum ama global rom çıkmadığı için temkinliyim 4-64 gb olanını 1200 tl den alacağım, sizce bekleyeyim mi yoksa kullanıma engel bir durum yok mu
ingilizce, gapps yüklenebiliyor. Çıkana kadar ingilizce kullanırsın. ben mi5de yedekleme kısmından uygulama+veri yedekledim, önce bilgisayara sonra mi5xe atıp kurdum. serverlar düzeldiğinde çok iş var ama :)

root, bootloader kilidi, twrp, imei repair, rom :)

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4

Mi5'den mi5X e sadece kamera yüzünden mi geçtiniz yoksa ekran büyük filan diye mi? Özelliklerini detaylı kıyaslandım bir neden bulamadım kendimce meraktan soruyorum.

Oyla:
Üst Alt