Soru Mi 5x miui 9 global rom

rasimoruc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
rasim
Cihazım
mi 5x
Konular
5
Merhaba arkadaslar 2 kasimda miui9 global olarak kullanima sunulacak acaba mi5x e gelecekmi. Malum turkce kullanmak icin eu rom yukledik acaba ota olarak guncellenecek mi. Yoksa biz yine kendimiz mi yukleyecegiz. Bilgisi olan yardimci olabilecek bir arkadas varmi

faramir86us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doruk
Cihazım
Mi 5
Konular
7
Eu rom yüklediyseniz ota'dan global kararlı sürüm güncellemesi alamazsın. Bunun için kararlı global sürüm dosyasını indirip miflash tool ile kendiniz yüklemelisiniz.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Bildirim çekmecesinde 4 tane simge gösteriyor, bunu 5-6 yapmanın ayarı stok olarak yok. zaten sanırım sadece miuirpoda vardı bu özellik.

Var mı böyle bir ayar.

Onun dışında şuan bildirim konusunda xiaomi eu 7.10.26 romunda 'bütün uygulamalar(n11'den(satıcı ürünü kargoladı, onaylandı vs), wp'ye kadar)' sorunsuz, twrpden backup alıp, wipe yapıp, multirom kursam, wipe yapıp, datayı restore etsem aynı şekilde sorunsuz olur mu cihazım?

Son düzenleme:
Oyla:

onemanband

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
Konular
0
1 hafta önce Çin'den arkadaşıma 2 tane 5X sipariş ettim. Biri kendim için siyah, biri eşim için gold renkli. Xiaomi resmi sayfasından online sipariş yoluyla aldık, arada herhangi bir satıcı yok yani.

Dün gece eşimin telefonuna MIUI 9 güncellemesi geldi. Benimkinde tık yok. İkisi de bootloader kilitli cihazlar. İkisi için de ayrı hesap açıp unlock için 72 saat beklemeye geçmiştim. Resmi MIUI için bekleyin derim yani sırf onu bekliyorsanız. Ben az önce kendi telefonumun kilidini açtım, A1 romu yüklemeyi düşünüyorum.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Içinizi pek karartmak istemem ama, önümüzdeki örneklere bakarak 5X için global rom çıkmayacağını söyleyebiliriz. MiA1, 5X'in globali olarak çıkarıldı. Dolayısıyla buna global rom vermeyecektir.
İsteyenler A1 romunu 5X'e yükleyebilirler ancak güncelleme alamazlar. Her güncellemeyi manüel olarak yapmak zorundalar. A1'deki eskiden Mi cihazlarında da bulunan ve şimdi 5X te dahil yeni cihazlarda bulunmayan 2 ayrı sistem bölümü nedeniyle güncelleme otomatikman yapılamaz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Oyla:

onemanband

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
Konular
0
Içinizi pek karartmak istemem ama, önümüzdeki örneklere bakarak 5X için global rom çıkmayacağını söyleyebiliriz. MiA1, 5X'in globali olarak çıkarıldı. Dolayısıyla buna global rom vermeyecektir.
İsteyenler A1 romunu 5X'e yükleyebilirler ancak güncelleme alamazlar. Her güncellemeyi manüel olarak yapmak zorundalar. A1'deki eskiden Mi cihazlarında da bulunan ve şimdi 5X te dahil yeni cihazlarda bulunmayan 2 ayrı sistem bölümü nedeniyle güncelleme otomatikman yapılamaz.

Xiaomi resmi forumlarında biraz dolaştıktan sonra ben de bu sonuca vardım. 5X için global rom beklemek mantıksız.
bu konudan bahseden arkadaş Eu Romu yüklerseniz güncelleme alırsınız demiş. Bunun aslı var mı? Öyleyse boşuna A1 romu yüklemeyeyim.

Oyla:

srcn09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
3
EU rom kullanmanın bir dezavantajı olur mu ki ? Bende nişanlıma 5x almıştım eu rom yükleyip kendisine verdim. Yabancı bir forum sitesinde de mi 5x için global rom çıkacak diye okudum ama tabi resmi bir açıklama değil o da bizler gibi yorum yapmış.

Oyla:

onemanband

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
Konular
0

Xiaomi resmi forumlarında biraz dolaştıktan sonra ben de bu sonuca vardım. 5X için global rom beklemek mantıksız.
bu konudan bahseden arkadaş Eu Romu yüklerseniz güncelleme alırsınız demiş. Bunun aslı var mı? Öyleyse boşuna A1 romu yüklemeyeyim.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Eu rom güncelleme verdiği sürece ki hemen hemen tüm xiaomi cihazlarına hala veriyor, güncelleme alacaktır tabiki. Biz resmi romdan bahsediyoruz. Eu, Multi, Pro istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.

Oyla:

rasimoruc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
rasim
Cihazım
mi 5x
Konular
5
Bende 2 tane almistim esime.ve bana benim cihaza miui9 gelmisti ama turkce dil yoktu malum eu rom yukledim turkce icin suan kullaniyorum acikcasi dediginiz gibi bende cok arastirdim gelecek diyende var gelmeyecek diyende bakalim yarin gorecegiz 2 kasimda ne olacak a1 i ise android one projesi icin cikardilar zaten.

Oyla:
Üst Alt