Soru Mi 5x miui 9 global rom

rasimoruc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
rasim
Cihazım
mi 5x
Merhaba arkadaslar 2 kasimda miui9 global olarak kullanima sunulacak acaba mi5x e gelecekmi. Malum turkce kullanmak icin eu rom yukledik acaba ota olarak guncellenecek mi. Yoksa biz yine kendimiz mi yukleyecegiz. Bilgisi olan yardimci olabilecek bir arkadas varmi

faramir86us

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Doruk
Cihazım
Mi 5
Eu rom yüklediyseniz ota'dan global kararlı sürüm güncellemesi alamazsın. Bunun için kararlı global sürüm dosyasını indirip miflash tool ile kendiniz yüklemelisiniz.

devrimseven60

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
berk
Cihazım
mi5
Bildirim çekmecesinde 4 tane simge gösteriyor, bunu 5-6 yapmanın ayarı stok olarak yok. zaten sanırım sadece miuirpoda vardı bu özellik.

Var mı böyle bir ayar.

Onun dışında şuan bildirim konusunda xiaomi eu 7.10.26 romunda 'bütün uygulamalar(n11'den(satıcı ürünü kargoladı, onaylandı vs), wp'ye kadar)' sorunsuz, twrpden backup alıp, wipe yapıp, multirom kursam, wipe yapıp, datayı restore etsem aynı şekilde sorunsuz olur mu cihazım?

Son düzenleme:

onemanband

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
1 hafta önce Çin'den arkadaşıma 2 tane 5X sipariş ettim. Biri kendim için siyah, biri eşim için gold renkli. Xiaomi resmi sayfasından online sipariş yoluyla aldık, arada herhangi bir satıcı yok yani.

Dün gece eşimin telefonuna MIUI 9 güncellemesi geldi. Benimkinde tık yok. İkisi de bootloader kilitli cihazlar. İkisi için de ayrı hesap açıp unlock için 72 saat beklemeye geçmiştim. Resmi MIUI için bekleyin derim yani sırf onu bekliyorsanız. Ben az önce kendi telefonumun kilidini açtım, A1 romu yüklemeyi düşünüyorum.

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Içinizi pek karartmak istemem ama, önümüzdeki örneklere bakarak 5X için global rom çıkmayacağını söyleyebiliriz. MiA1, 5X'in globali olarak çıkarıldı. Dolayısıyla buna global rom vermeyecektir.
İsteyenler A1 romunu 5X'e yükleyebilirler ancak güncelleme alamazlar. Her güncellemeyi manüel olarak yapmak zorundalar. A1'deki eskiden Mi cihazlarında da bulunan ve şimdi 5X te dahil yeni cihazlarda bulunmayan 2 ayrı sistem bölümü nedeniyle güncelleme otomatikman yapılamaz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

onemanband

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
Içinizi pek karartmak istemem ama, önümüzdeki örneklere bakarak 5X için global rom çıkmayacağını söyleyebiliriz. MiA1, 5X'in globali olarak çıkarıldı. Dolayısıyla buna global rom vermeyecektir.
İsteyenler A1 romunu 5X'e yükleyebilirler ancak güncelleme alamazlar. Her güncellemeyi manüel olarak yapmak zorundalar. A1'deki eskiden Mi cihazlarında da bulunan ve şimdi 5X te dahil yeni cihazlarda bulunmayan 2 ayrı sistem bölümü nedeniyle güncelleme otomatikman yapılamaz.

Xiaomi resmi forumlarında biraz dolaştıktan sonra ben de bu sonuca vardım. 5X için global rom beklemek mantıksız.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
bu konudan bahseden arkadaş Eu Romu yüklerseniz güncelleme alırsınız demiş. Bunun aslı var mı? Öyleyse boşuna A1 romu yüklemeyeyim.

srcn09

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Sercan
Cihazım
Mİ NOTE 3
Meslek
Makine Mühendisi
EU rom kullanmanın bir dezavantajı olur mu ki ? Bende nişanlıma 5x almıştım eu rom yükleyip kendisine verdim. Yabancı bir forum sitesinde de mi 5x için global rom çıkacak diye okudum ama tabi resmi bir açıklama değil o da bizler gibi yorum yapmış.

onemanband

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5X

Xiaomi resmi forumlarında biraz dolaştıktan sonra ben de bu sonuca vardım. 5X için global rom beklemek mantıksız.
bu konudan bahseden arkadaş Eu Romu yüklerseniz güncelleme alırsınız demiş. Bunun aslı var mı? Öyleyse boşuna A1 romu yüklemeyeyim.

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Eu rom güncelleme verdiği sürece ki hemen hemen tüm xiaomi cihazlarına hala veriyor, güncelleme alacaktır tabiki. Biz resmi romdan bahsediyoruz. Eu, Multi, Pro istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.

rasimoruc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
rasim
Cihazım
mi 5x
Bende 2 tane almistim esime.ve bana benim cihaza miui9 gelmisti ama turkce dil yoktu malum eu rom yukledim turkce icin suan kullaniyorum acikcasi dediginiz gibi bende cok arastirdim gelecek diyende var gelmeyecek diyende bakalim yarin gorecegiz 2 kasimda ne olacak a1 i ise android one projesi icin cikardilar zaten.

rasimoruc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
rasim
Cihazım
mi 5x
Evet yolladigin linkte haftalik guncelleme dagitiyorlar eu bu konuda cok iyi bemse ordam yukledim 8.5 i

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cem
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Arkadaşlar eu kurup Miui 9 ile keyfinize bakın. Global rom olsa dahi tek kuracağım rom eu. Mi4, Mi5S ve 5X olarak üçüncü xiaomi cihazım hepsinde de eu kullandım. Gerek ikonlar gerek performans çok daha iyi bana göre ve her cuma düzenli güncelleme alıyorsunuz. İsterseniz de gül gibi Android One romumuz var, isteyen onuda deneyimleyebilir. Tadını çıkarın. :)

Son düzenleme:

rasimoruc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
rasim
Cihazım
mi 5x
Arkadaşlar eu kurup Miui 9 ile keyfinize bakın. Global rom olsa dahi tek kuracağım rom eu. Mi4, Mi5S ve 5X olarak üçüncü xiaomi cihazım hepsinde de eu kullandım. Gerek ikonlar gerek performans çok daha iyi bana göre ve her cuma düzenli güncelleme alıyorsunuz. İsterseniz de gül gibi Android One romumuz var, isteyen onuda deneyimleyebilir. Tadını çıkarın. :)
Bu haftalik guncellemeyi otadan mi aliyor peki ?

rasimoruc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
rasim
Cihazım
mi 5x
Evet hocam otadan geliyor güncellemeler. Boyutu yüksek oluyor ama sonuçta düzenli güncellemeleri alıyoruz çin ile birlikte global olarak :)
Ozaman eu romu hemen yuklemek lazim :) peki yuklerken dikkat etmemiz gereken bir sey varmi 8.5 i yuklerken aboot dosyasi vardi onu silip yuklemistik bunda da ayni mi

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cem
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Ozaman eu romu hemen yuklemek lazim :) peki yuklerken dikkat etmemiz gereken bir sey varmi 8.5 i yuklerken aboot dosyasi vardi onu silip yuklemistik bunda da ayni mi
Önce twrp kurmanız lazım bootloader kilidini açıp. Bunlar zaten varsa romu indirip twrp ile flashlamanız yeterli.

rasimoruc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
rasim
Cihazım
mi 5x
Önce twrp kurmanız lazım bootloader kilidini açıp. Bunlar zaten varsa romu indirip twrp ile flashlamanız yeterli.
Zaten acik twrp yuklu onda problem yok zaten eu 8.5 i kullaniyorum yuklerken aboot dosyasi biraz kafami karistirdi

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cem
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Zaten acik twrp yuklu onda problem yok zaten eu 8.5 i kullaniyorum yuklerken aboot dosyasi biraz kafami karistirdi
8.5den 9a geçiş sırasında yapılması gereken bir şey var mı bilmiyorum hocam 5X için. Ben sefa hocamdan aldım direk eu miui 9 kurulu geldi zaten cihaz.

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cedayroy

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
osman
Cihazım
mi5
8.5den 9a geçiş sırasında yapılması gereken bir şey var mı bilmiyorum hocam 5X için. Ben sefa hocamdan aldım direk eu miui 9 kurulu geldi zaten cihaz.

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Wipe leri yapıp geçmeniz yeterli. Ben 50 defa rom denedim 5x te :) A1 romuda dahil, sonra sattım gitti yine redmi note4 e döndüm band 20 den dolayı.

W0LF

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
ahmet
Cihazım
xiaomi
Mİ a1 almak üzereyimde alışamazsam miui rom kurabilirmiyim güncelleme alan ?

mysta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Oğuzhan
Cihazım
lg g3
mesajlardan anladığım kadarı ile;
mi 5x e miui9 eu rom şuan yüklenebilmekte ve ayarlar kısmından haftalık güncelleme almakta, doğru anlamış mıyım ? eğer öyle ise 1 adet siyah mi 5x ankara'da elden satan varsa ulaşabilir :D

srcn09

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Sercan
Cihazım
Mİ NOTE 3
Meslek
Makine Mühendisi
mi 5x e miui9 eu rom şuan yüklenebilmekte ve ayarlar kısmından haftalık güncelleme almakta, doğru anlamış mıyım ? eğer öyle ise 1 adet siyah mi 5x ankara'da elden satan varsa ulaşabilir :D
Bende ayni seyi anladim :)))

Sefa hocamda siyah 4/64 luk mi 5x vardi bir sorun isterseniz

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rasimoruc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
rasim
Cihazım
mi 5x
evet ben bugün yükledim haftalık güncelleme gelecek gayet stabil ve güzel şu anlık bir problem yok hız olarak ise çok iyi olmuş.

global rom u arıyorum ama hala çıkan bişey yok malesef :)

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!