İnceleme Mi 5x Miui 11 İnceleme

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Selam saygıdeğer forumdaşlar, 2 yılını doldurmak üzere olan bir çin cihazı kullanıyorum. Global da modelimizin adı Mi A1 ,ilk saf android serisini başlatan cihazdır kendileri. Efsanevi Snapdragon 625 işlemciyle hala benim için her işimi gören o zamanki tasarım çizgisini yakalayan (iphone 7 plus kopyası kasa) güzide bir telefon. Sadede gelecek olursak global rom zaten bulunmuyor . Ben hep eu kullandım diğer romlar daha iyi olabilir. En son eu 10.3.2.0 yüklü cihazıma miui 11.0.2.0 güncellemesini yaptım. Sıfırlama yapmadım arkadaşlar son 4 stabil sürümden beri nerdeyse 1 yıl faal kullanıyorum cihazı.​
Yenilikler
Tasarım
Arayüz
Koyu Mod ( geliştirici seçeneklerinden açılıyor yarım yamalak diyebilirim ,eksiklikleri var : ayarların hala beyaz kalması ama instagramın koyu moda geçmesi gibi)
Ultra Güç Tasarrufu ( işe yarıyor gerçekten)
Üst bardaki simgelere tıkladığımızda farklı animasyonlar
Yazı tipi değişmiş
Belki bir tık hızlı (redmi note 8 ile uygulama açılışı denedim snap625 vs snap 665 sonuçta ,lakin pek bir fark göremedim bazı uygulamaları benim telefon bazılarını redmi note 8 hızlı açtı, ayrıca o cihaz 128 gb 110 gb ı boş benimki 64 gb 6 gb boş yer var.)
Uygulama temizleme menüsü daha iyi olmuş bence
Arama ekranı değişmiş beyazdan siyaha geçiş sevmedim ben bunu
Simge büyütme iphone benzeri
Pil en önemli burası sanırım ( Pil daha fazla harcıyor gibime geldi ya da aynı android sistemi %30 harcıyordu yine aynı. Genelde forumda pilin miui 11 de daha iyi olduğunu söyleyip umutlanmıştım.) 5-6 saat ekran süresi alıyorum . İlk aldığımda 7-8 saat ekran süresi alıyordum.
Kısacası çok da bir değişiklik yok ama yenilik iyidir.
Resimler:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İndirme sayfasında arama bölümüne mi 5x yazın.

bolobolo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cantekin
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
11
Ekranım kırılmıştı gidip orijinal ekran ile değiştirdim. Pilim de yan sanayi ekran değişimi sırasında hırpalanmıştı. Biraz pahalıya patladı ama telefondan o kadar memnunum ki verdim parayı :)

5X gerçekten güzel telefon ve MIUI 11 ile de daha güzel oldu. camera2 apiyi aktif edip modlu google cam kullanıyorum, çektiğim fotoları MI8 kullanıcısı arkadaşım bile kıskanıyor :)

maximous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
5x
Konular
0
mi 5x fakerom cihazıma forumdaki rehber ile android one 7.1 yükledim. fakat sanırım güncelleme alamayacağım. 7.1 çok eski geldiği için tekrardan miui ye geçip 11 versiyonunu yükleyebilirmiyim? yoksa dönüşte sorun yaşarmıyım?

TheMax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi Max Prime
Konular
19
Ekranım kırılmıştı gidip orijinal ekran ile değiştirdim. Pilim de yan sanayi ekran değişimi sırasında hırpalanmıştı. Biraz pahalıya patladı ama telefondan o kadar memnunum ki verdim parayı :)

5X gerçekten güzel telefon ve MIUI 11 ile de daha güzel oldu. camera2 apiyi aktif edip modlu google cam kullanıyorum, çektiğim fotoları MI8 kullanıcısı arkadaşım bile kıskanıyor :)
hangi camera apk yı kullanıyorsun 5x için

dolu07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
deniz bilici
Cihazım
mi x5
Konular
0
merhaba yurdışı mi 5x kullanıyorum haliyle 2 imei de çakma.Sorum şu bu romu yüklersem imei ler silinirmi ?

Krmacksz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kerim
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Mi 5x telefonuma nasıl miui 11 yüklerim telefon güncelleme bile almıyor yardımcı olur musunuz

Üst Alt