Rehber Mi 5X için Root Yöntemi (SuperSU & Magisk)

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Her ne kadar riski az olan bir işlem olsa da ilk defa yapanlar için küçük riskler taşımaktadır. Maalesef gözümün önünde yapılmadığı için hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. Eğer riski göze alıyorsanız kalan işlemlere devam edebilirsiniz.

Öncelikle cihazımızda TWRP'nin kurulu olması gerekiyor. Bunun için;

Şu konudan sadece TWRP kurulum adımlarını izleyerek hareket edelim ve TWRP'yi cihazımıza kuralım.

Xiaomi Mi 5X için TWRP ve EU Rom Kurulumu

'TWRP Nedir?' bkz: Recovery (Kurtarma Menüsü)

Kurulumu tamamladıktan sonra hangi root yöntemini yapacağımıza karar verelim.

'Root Nedir? ' bkz: Kısaca kök klasörüne erişim.

Şuan size vereceğim iki çeşit root yöntemi var. Birincisi Magisk bir diğeri ise SuperSU aracıdır.

SuperSU
'yu anlatmama hiç gerek yok sanırım. Sadece kök dizinine erişim izni için kullanılan bir root aracıdır. Magisk ise biraz daha kapsamlı, Xposed tarzında çalışan bir araç. Detaylı bilgisine Google'da aratarak ulaşadabilirsiniz. Ben kendim Magisk kullanıyorum.

SuperSU Linki:

Magisk Linki:

1- İkisinden birini indirdikten sonra telefonumuzun dahili hafızasına atalım, telefonu kapatalım. Ses açma ve Güç tuşlarına MI logosunu görene kadar basılı tutalım ve logoyu görünce tuşları bırakalım.
2- TWRP ekranımız açıldıktan sonra Yükle kısmına gelip telefonumuza attığımız root aracımızı seçip altta ki kaydırma çubuğunu sağa doğru çekerek yüklemesini bekleyelim.
3- Yükleme tamamlandıktan sonra yeniden başlat seçeneğine tıklayarak telefonumuzun yeniden başlamasını bekleyelim.

Telefonumuz açıldıktan sonra root yetkimizi kullanmaya başlayabiliriz.

onrqlzr35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 5x
Konular
0
Hocam Google camerayi da yükleyebilirsiniz magisk ile mi 5x e