Yardım MI 5X HARD BRİCK!!!

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Merhaba xiaomi kullanıcıları tüm yönetici arkadaşlardan yardım istiyorum. Androidle aram baya iyi ama ettim etmedim yapamadım. Telefona mi a1 firmware yüklicektim a1 oreo yanlış anlaşılmasın xda da hazır portlanmış olanı yada hazırını diyelim. Herkesin yüklediği birşey neden böyle oldu anlamadım. Olayı anlatıyorum, Şimdi ben cihazı fasboot moda aldım. .Bat dosyasını çalıştırdım. Yükleme bittikten sonra ekran kapandı. Bilgisayarla bağlantıyı kestim. Güç tuşuna basılı tuttum açılmadı recovery vs. Hiçbir şekilde açılmadı. Pc ye bağlayınca edl modda bildirim ışığı yanıyor. Cihaz yazılımı görmesi gerektiği gibi görüyor qualcomm hs qdloader 98002 gibi bişeydi sanırım olması gerektiği gibi ama Flashlama tamamlanmıyor. Yani flash ediyorum romu emmc dosyasını yazıyor NON-HLOS dosyasında takılı kalıyor. Yükleme hata vermiyor ama write ta kaloyor. Yani ilerlemiyor sıfırda kalıyor. Hata vermiyor. Splash dosyasını yazmaya çalıştım olmadı. emmc dısında dosya almıyor. Cihazımın bootloader kilidi açıktı. Ve tiffany bootloaderdi. Olmayınca en son şu yöntemi denedim. Yine olmadı birkez recovery moda girdi ama ekran açık siyahtı. Görüntü yoktu dedim acaba ekran kartına mı bisi oldu. Sonra pili çıkarıp takınca şarja taktım pil yüzdesi yeşil rekte gözüyordu sorun yok ekranda. Sonra yine denedim stock romu yüklemeyi ama bu sefer yine aynı oldu şuan şarja takınca ışığı yanıyor ama telefon hiçbir şekilde tepki vermiyor. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Paraylada olcaksa düşünürüz. Yani 1250 ye aldımız bir telefonınun yazılımdan çöp olmasını istemem. Teşekkürler şimdiden.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Keşke o yöntemleri denemeseydiniz düzelecek cihazı ellerinizle çöp ettiniz neredeyse. Aboot unu değiştirdiniz cihazın şuan canlanması uğraştırıcı

Son düzenleme:
Oyla:

Redmi559

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi 6a
Konular
28
Stok rom yüklemeyi denedinizmi port romlar hatalı olabilir olmazsa qfill rom varsa deneyin bir işin zor

Oyla:

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Keşke o yöntemleri denemeseydiniz düzelecek cihazı ellerinizle çöp ettiniz neredeyse. Aboot unu değiştirdiniz cihazın şuan canlanması uğraştırıcı
evet ama bunu yukledikten sonra cihaz sadece twrp ye girdi cihazın system, cache filan yok. Yani görüntü vermedi bile hocam mi max in aboot u işlemci işlemişmidir acaba zannetmiyorum pek çünkü cihazın partitionları yazılı değildi. Bunu flashladıgımda. Hocam lütfen yönetici abilerrede söyleyin yardımcı olsunlar. Hocam bide tek denediğim şey oxygen aboot flashlamak ama onunlada açılacalsa onunla açılsın sorun yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Stok rom yüklemeyi denedinizmi port romlar hatalı olabilir olmazsa qfill rom varsa deneyin bir işin zor
Bu aracı kullandım aynı şekilde hata verdi. Denediğim rom 8.1 beta china rom ve miui 10 stable 7.1 cihana rom.

Son düzenleme:
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Forumdaki 64 bit mi flash ile rom kurun edl den cihaza eğer açılmazsa farklı abootlar ile deneme yapmak gerekecek. Keşke siz farklı aboot atmasaydınız cihaza. Canlanmazsa incelemek gerekir cihazı

Oyla:

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Forumdaki 64 bit mi flash ile rom kurun edl den cihaza eğer açılmazsa farklı abootlar ile deneme yapmak gerekecek. Keşke siz farklı aboot atmasaydınız cihaza. Canlanmazsa incelemek gerekir cihazı
hocam kurdum islem basarili dedi ama rel ayni sade sarja takinca bildirim isigi sanye gibi yanip sonuyor

Oyla:
Üst Alt