İpucu [Mi 5s] MIUI 9'dan memnun değilseniz MIUI 8!

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Benim fazla bilgim yok dediginiz eski sürüme nasıl dönebilirim bootloader kilitini açıp miflas ilemi döneceğim anlatır mısınız
Evet bootloader kilidi açılıp mi flash ile dönüş yapabilirsiniz

MI 5s Miui.Am 8.8.2 beta

pileki

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Çok teşekkür ederim. Bu konulardan hiç anlamam ancak elimden geleni yapıp bu sürüme geçeceğim. Gül gibi çalışan telefon en son güncellemeyle berbat bir hal aldı. Tuş kilidini açıyorum uygulama ikonları tek tek açılıyor. Telefonun sesi açık telefon çalıyor zil sesi yok. Aşırı ısınma da cabası. Ne güzel sorunsuz bir cihazdı benim için ama şimdi tam cinnetlik.

isafirat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
8
Bu sürümde 3. Parti temaları yüklemek serbest mi yoksa gene hata mı veriyor?

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Bu sürümde 3. Parti temaları yüklemek serbest mi yoksa gene hata mı veriyor?
Stock romlarda mevcut.
Herhangi bir Custom roma geçebilirsiniz mesela Eu, miuipro, epic gibi

MI 5s Miui.Am 8.8.2 beta

yunus_szg_60

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus emre
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
1
Yaklaşık 7 8 aydır kullanıyorum mi 5s.
Hep official rom kullandım hiç değişmedi stabil ve beta olmak üzere ara ara geçiş yaptım. Fakat ben telefondan asla memnun değilim.
Şarj süresi ısınma donma ses gelmeme sorunu vs...

Tek memnun olduğum nokta şu ki kamera

Kameradan başka hiç bir noktadan memnun değilim ve açık açık çok pişmanım. Durumum olsa telefonu değiştirmekten bi saniye geri durmam.

Eski telefonum Huawei p9 lite 2017 idi. Pubg oyununu oynayabilmek için bu telefonu aldım. Ama gel gelelim en düşük ayarlarda bile eski telefonun performansını bu telefonda alamıyorum. Akla hayale gelmiyor. Snapdragon 821 adreno 530 lu bir telefon en düşük ayarlarda bi oyunu bile kasarak donarak ısınarak oynatıyor.

Sorun kesinlikle işlemcide değil çünkü 821 ve 530 bileşimi olan telefonlar cayır cayır her konuda.

Stabil değil hiç bir zaman telefon. Sabah 8 de şarjdan alıp gece 12 ye kadar hiç şarj etmediğim günüm geçmedi. Genelde öğleden sonra 2 3 gibi şarjım bitti her gün.

Kısacık bi not.

Kesinlikle almayın. Elinde olup da durumu olanlar hemen değiştirin.

Vesselam.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Yaklaşık 7 8 aydır kullanıyorum mi 5s.
Hep official rom kullandım hiç değişmedi stabil ve beta olmak üzere ara ara geçiş yaptım. Fakat ben telefondan asla memnun değilim.
Şarj süresi ısınma donma ses gelmeme sorunu vs...

Tek memnun olduğum nokta şu ki kamera

Kameradan başka hiç bir noktadan memnun değilim ve açık açık çok pişmanım. Durumum olsa telefonu değiştirmekten bi saniye geri durmam.

Eski telefonum Huawei p9 lite 2017 idi. Pubg oyununu oynayabilmek için bu telefonu aldım. Ama gel gelelim en düşük ayarlarda bile eski telefonun performansını bu telefonda alamıyorum. Akla hayale gelmiyor. Snapdragon 821 adreno 530 lu bir telefon en düşük ayarlarda bi oyunu bile kasarak donarak ısınarak oynatıyor.

Sorun kesinlikle işlemcide değil çünkü 821 ve 530 bileşimi olan telefonlar cayır cayır her konuda.

Stabil değil hiç bir zaman telefon. Sabah 8 de şarjdan alıp gece 12 ye kadar hiç şarj etmediğim günüm geçmedi. Genelde öğleden sonra 2 3 gibi şarjım bitti her gün.

Kısacık bi not.

Kesinlikle almayın. Elinde olup da durumu olanlar hemen değiştirin.

Vesselam.

Sözüm direk size değil lakin her fırsatta bu telefonu bu kadar kotulemek ne kadar doğru ? Adı üstünde cep telefonu bu. Pubg oynamak için alınan bir oyun konsolu vb bişey değil. Kamerası güzel ve ufak uğraşlar sonucu şarjinin ve stabil olmasının sağlanacağı düşüncesindeyim ben. Telefonunuzu ne kadara aldınız acaba 7-8 ay önce ?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Sözüm direk size değil lakin her fırsatta bu telefonu bu kadar kotulemek ne kadar doğru ? Adı üstünde cep telefonu bu. Pubg oynamak için alınan bir oyun konsolu vb bişey değil. Kamerası güzel ve ufak uğraşlar sonucu şarjinin ve stabil olmasının sağlanacağı düşüncesindeyim ben. Telefonunuzu ne kadara aldınız acaba 7-8 ay önce ?

sonuna kadar katılıyorum. kullandığımız ürünlere milletçe çok fazla anlam ve görev yüklüyoruz. aslında cevap çok basit adı üstünde cep telefonu :)

yunus_szg_60

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus emre
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
1
Ben telefonu kötülemiyorum. Yaşadığım olayları anlatıyorum. Telefonu kötülesem kamerasına iyi demem. Sizin ön yargınız var ama benim yok.
Telefonu aldığımda ödediğim bedel aynı özellikleri taşıyan telefonlara kıyasla daha uygundu. Ama zaten bu telefonları cazip kılan da bu. Ancak siz bu özellikleri kullanmazsanız cazip kılan bi yanı olmaz.

En basitinden bi örnek vereyim size.
Mi 5 miui 9 u mi 5s den daha önce aldı.

Yani kısacası iPhone 5 in güncellemeyi 5s den daha önce aldığını düşünüp ironiyi anlayın.
Benim kötü bir niyetim yok fakat bu telefon olmamış. Kısa ve öz...

yunus_szg_60

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus emre
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
1
Pubg oyun konsolu vs demişsiniz.

Pubg mobile adı üstünde telefonlar için üretilmiş bi oyun.

Bunu oyun konsoluyla kıyaslamanız büyük hata.
Aynı şeyi samsung yapabiliyorsa bu özelliklerle pek tabi xiaomi de yapabilir.

Ben samsung j7 de Huawei p9 lite 2017 de sıkıntısız oynanan oyunu içinde kat be kat işlemci olan xiaomi mi 5s de oynayamazsam tabi ki şikayet ederim.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Ben MI5 kullaniyorum ve şahsi fikrim ne miui 9 ne de MIUI 10 MIUI 8 kadar stabil ve iyi değil. Şu an kendim viperos kullanıyorum.
Size kendi fikrimi söylemem gerekirse, MIUI 8 e dönup titanium Back-Up ile gereksiz uygulamaları sildikten sonra L-speed ve kernel auditor kurup şarj amacli çekirdek hızlarını ayarlamanız. Pubg konusunda tavsiye ya da çözüm odaklı bilgi veremeyeceğim çünkü oyun oynamiyorum. ( Google camera kullanıyorsanız MIUI 8 de android 6 olmamasına dikkat edin.. tavsiyemi uygulamayacaksanız buna dikkat etmenize tabiki gerek yok )
Ben önyargılı değilim hocam.. önyargılı olsam bu yazdıklarım yerine telefonunuz iyi siz memnun değilsiniz derdim.. ufak tefek ayar yapmak telefonun olmadığı anlamına gelmez..
Son olarak MI5 amiral gemisiydi, Mi5s in amiral gemi ünvanında çıkıp çıkmadığını bilmiyorum.. guncelleme konusunun sebebi bu olabilir..
Ben telefonu kötülemiyorum. Yaşadığım olayları anlatıyorum. Telefonu kötülesem kamerasına iyi demem. Sizin ön yargınız var ama benim yok.
Telefonu aldığımda ödediğim bedel aynı özellikleri taşıyan telefonlara kıyasla daha uygundu. Ama zaten bu telefonları cazip kılan da bu. Ancak siz bu özellikleri kullanmazsanız cazip kılan bi yanı olmaz.

En basitinden bi örnek vereyim size.
Mi 5 miui 9 u mi 5s den daha önce aldı.

Yani kısacası iPhone 5 in güncellemeyi 5s den daha önce aldığını düşünüp ironiyi anlayın.
Benim kötü bir niyetim yok fakat bu telefon olmamış. Kısa ve öz...

Üst Alt