Mi 5s

isos81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Merhaba,

Çift hat kullanma ihtiyacımdan ötürü Mi 5s aldım. Daha önce de Mi 5 kullanmıştım. Genel olarak Mi 5'ten çok memnundum ancak 5S'te iki problem yaşıyorum.

Birincisi, birçok kişinin başına gelen parmak izi sensörü problemi. İnanılmaz geç okuyor ya da hiç okumuyor. Yabancı sitelerde iki yorum vardı. Bir adam diyor ki parmak hafif nemli olduğu zaman okuyor, kuru iken okumuyor. Denedim, hakkaten onun dediği gibi oluyor. Parmağım kuru iken okumuyor ama hafif ıslatıp deneyince şak diye açılıyor. Diğer yöntem de parmak izimi yatay olarak tanıtmak. Bunu deneyince biraz daha iyileşti ama hala beklediğim performansta değil. Bu konuda ne yapabilirim?

İkincisi ise kilit ekran bildirimleri. Kilit ekrana örneğin whatsapp bildirimi geliyor ancak üstüne tıklayınca müzik çalar gibi bir şey gösteriyor ve geri tuşuna basınca da gitmiyor. Ayrıca Mi 5 kullanırken çift parmak ile bildirim içeriğini görebiliyordum (güncelleme ile Samsung gibi tek parmak ile de görüntülenebileceği söyleniyordu o zaman) ancak şu anda onu da yapamıyorum.

Root, TWRP, flash ve ROM gibi işlemleri hiç yapmadım. Telefon global ROM'lu olarak geldi bana.

Android sürümüm: 6.0.1 MXB48T ve MIUI sürümüm: MIUI Global 8.0 | 8.0.3.0 (MAGMIDI)

Bu konularda bana yardımcı olabilir misiniz?

Selamlar

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Parmak izi sorununu bende yaşıyorum. Özellikle telefon uykudayken bazen kilit ekranı bile açılmıyor. Parmağımı 2-3 kez farklı şekillerde tanıttım. Bir nebze de olsa iyileşti, parmağımı düzgün bastığımda genellikle açıyor ama yine de stabil sayılmaz. Bazen öyle hızlı açıyor ki sanki kilit ekranı yokmuş hissi veriyor. Bence bu güncelleme ile çözülebilecek bir problem(En azından öyle umut ediyorum, başka türlüsünü düşünmek istemiyorum). Bir de şu var, ben bu kıyaslamayı iphone 6s ile yapıyorum. Aradaki fiyat farkını unutuyorum bazen ve iphone gibi performans almak istiyorum:)

msfield11

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Kış aylarından dolayı ellerimiz kuruyor ve parmak iziyle açmak zorlaşıyor. Ben ara ara kremliyorum parmağımı gerçekten inanılmaz hızlı ve hatasız açıyor öyle yapınca. Bi de birden fazla şekilde tanıttım parmağımı.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

isos81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Kış aylarından dolayı ellerimiz kuruyor ve parmak iziyle açmak zorlaşıyor. Ben ara ara kremliyorum parmağımı gerçekten inanılmaz hızlı ve hatasız açıyor öyle yapınca. Bi de birden fazla şekilde tanıttım parmağımı.

Dediğinizde haklısınız ancak aynı kuru parmak diğer her telefonda canavar gibi çalışırken (mesela Mi 5'te hiçbir sorun yok), sadece 5s'te sorun yaşıyorsa problem kuruluktan değil de telefondan gibi geliyor bana.

Bu arada parmağı ekrana yatay olarak ve 2 defa tanıtmak ciddi oranda fayda sağladı. Yine de istediğim performansta değil.

Bahsettiğim yabancı site:

Bu sitede performans farkı ve çözüm önerileri yer alıyor.

isos81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Bir sorum daha olacak. Mesela bir bildirim gelmiş olsun Instagram'dan. Telefonun kilidini açınca hem Instagram logosunda (1) yazıyor hem de durum çubuğunda bildirim görünüyor. Durum çubuğundaki x işaretine basarak bildirimi temizlediğimde, ekrandaki Instagram logosunda yazan (1) de kayboluyor. Bu bildirim kaybolmasın istiyorum. Herhangi bir yöntemi var mı acaba bunun?

Selamlar

isos81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Bu parmak izi sensörü hakkında yardımcı olacak kimse yok mu acaba? Böyle devam edecekse satacağım telefonu

murphysses

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
nexus 5
Konular
0
Telefonu alalı yaklaşık bir hafta oldu. Ben de aynı sürümü kullaniyorum. Benzer sorunlar bende de var. Ve son iki gündür 7-8 kez açılıp kapandı kendi kendine . Ciddi şüphe oluşturmaya başladı telefon. Yeni bir sürüm çözecek mı acaba problemi. İlginç olan da parmak izini kilit koyduğum uygulamalarda sorunsuz kullanmam. Google drive a kilit koydum mesela, program açılmadan önce parmak izimi istiyor ve hiç takılmıyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar global beta rom yükleyen arkadaşlar bahsettiğiniz problemlerin olmadığını belirtiyorlar. Stable 8.2 güncellemesiyle birlikte sorunların giderileceğini düşünüyorum.

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Merhaba,

Çift hat kullanma ihtiyacımdan ötürü Mi 5s aldım. Daha önce de Mi 5 kullanmıştım. Genel olarak Mi 5'ten çok memnundum ancak 5S'te iki problem yaşıyorum.

Birincisi, birçok kişinin başına gelen parmak izi sensörü problemi. İnanılmaz geç okuyor ya da hiç okumuyor. Yabancı sitelerde iki yorum vardı. Bir adam diyor ki parmak hafif nemli olduğu zaman okuyor, kuru iken okumuyor. Denedim, hakkaten onun dediği gibi oluyor. Parmağım kuru iken okumuyor ama hafif ıslatıp deneyince şak diye açılıyor. Diğer yöntem de parmak izimi yatay olarak tanıtmak. Bunu deneyince biraz daha iyileşti ama hala beklediğim performansta değil. Bu konuda ne yapabilirim?

İkincisi ise kilit ekran bildirimleri. Kilit ekrana örneğin whatsapp bildirimi geliyor ancak üstüne tıklayınca müzik çalar gibi bir şey gösteriyor ve geri tuşuna basınca da gitmiyor. Ayrıca Mi 5 kullanırken çift parmak ile bildirim içeriğini görebiliyordum (güncelleme ile Samsung gibi tek parmak ile de görüntülenebileceği söyleniyordu o zaman) ancak şu anda onu da yapamıyorum.

Root, TWRP, flash ve ROM gibi işlemleri hiç yapmadım. Telefon global ROM'lu olarak geldi bana.

Android sürümüm: 6.0.1 MXB48T ve MIUI sürümüm: MIUI Global 8.0 | 8.0.3.0 (MAGMIDI)

Bu konularda bana yardımcı olabilir misiniz?

Selamlar
parmak izi iyi çalışıyor bende mi5s 64 GB parmak izini her şekilde tanıtmayı dene yatay dikey çapraz vs. keza ben öyle yaptım ve hiç olmadığınız görmedim parmağım pis olmadığı sürece süper hızlı

bildirim ekranı rom sürümüyle alakalı uzerine tıklama ile müzik çalar gibi birşey bende yok mesaj bildirimine tıkladığında görüntülemek istermisin diye soruyor ikinci tıklama da mesajı görüntülüyor

ileriki guncellemelerde yeni özellikler eklenecektir. bu telefona daha 2 rom yaptılar bu nedenle eksikleri var şuan yazılım olarak ancak telefondan çok memnunum

Üst Alt