Mİ 5S VS Mİ Prime

yozlasdas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
zenfone2lasr
Konular
1
Evet arkadaşlar başlıkta gördüğünüz üzere soru çok açık mi5s 64gb vs mi prime 64gb arasındaki fark nedir. Öncelikle bu prime nedir? xiaomi nin kendi sayfasında bile bulunmuyor. Prime de 16 mp kamera var diğerinde 12mp. prime 3000mah 5s 3300mah. Orta tuş farkı var. Ve başka ne fark var? İnternet aleminde ne ingilizce ne türkçe var bu ikisinin kıyaslaması.

bugra333

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
OnePlus 7T
Meslek
Elektronik Müh.
Konular
12
mi5 prime derim.
Çünkü mi5s ara model gibi custom rom kernel vs yönünden teknik destek olarak zayıf kaldı.
12mp kamera var fakat kaliteli bir lens ( google pixel cihazlarda bulunan kamera ile aynı )

mi5 de ise 4 yönlü ois ve yine kaliteli bir lens var tercih sizin

ama dediğim gibi mi5 prime almak daha mantıklı bana göre :hmmm

Oyla:

mkaradag

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Mi 5s + ları:
  • metal kasa
  • dokunmatik parmak izi okuyucusu
  • daha kaliteli kamera sensörü
  • snapdragon 821 işlemci
aklıma gelenler.

Oyla:

ziinal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ziya
Cihazım
yok
Konular
4
çok fazla detay bilmemekle prime modelinde optik görüntü sabitleyici yada tam adı neyse ona benzer bişe olduğunu biliyorum 5s de bu özellik yokmuş

Oyla:

none

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
trump
Cihazım
Mİ5s
Konular
12
çok fazla detay bilmemekle prime modelinde optik görüntü sabitleyici yada tam adı neyse ona benzer bişe olduğunu biliyorum 5s de bu özellik yokmuş

mi5s te ois yok fakat eis var daha yeni bir teknoloji mi5 te sony'nin IMX 298 lensi kullanılıyor mi5s te Sony Exmor RS (IMX378) lensi kullanılıyor ( google pixel telefonundaki ile aynı ) ve kamera olarak ta mi5s daha iyi görüntü ve fotolar veriyor ayrıca mi5s in pili 3300 mah değil 3100 mah tır bazı sitelerde 3200 mah olarak gözükür fakat 3100 mah olarak gelir.işlemci olarak ta mi5s sd 821 kullanırken mi5 prime da 820 vardır her ne kadar hız olarak ikiside 2,15 gh le çalışsada 5s in işlemcisi daha yeni bir işlemcidir.Her iki telefonda seni üzmez yazılım desteği konusunda mi5 biraz daha hızlı cevap verir fakat 5s te aynı yazılımı alır biraz daha geç olarak.

Oyla:
Üst Alt