Yardım Mi 5S ve Mi 5 Batarya Sorunu

pollatt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cemal
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
4
Merhaba herkese iyi forumlar.
Kendim ve eşimin kullanmış olduğu telefonlarda hızlı batarya bitme sorunu başladı.
Özellikle eşimin Xiaomi Mi5 telefonu aşırı hızlı bittiği için alışveriş sitesi üzerinden bir batarya alıp değiştirdim. Ama 1-2 hafta sonra aynı problem baş gösterdi.
%100 iken bir anda telefon %20 - %20 azalarak bir anda kapanıyor. Bazen de biraz daha fazla açık kalıyor. Kendi telefonum nispeten daha kullanılabilir durumda.
Bu telefonlar için batarya baktığımda orjinal batarya bulmakta zorlandım. Telefonlar 4-5 yıllık olduğu için sanırım orjinal piyasada bulunmuyor.
Önerisi olan var mı. Nasıl bir yol almam gerekir.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Deji marka batarya bakın. Orijinal diye satılan bataryaların orijinal olduğunu sanmıyorum.

pollatt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cemal
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
4
Deji marka batarya bakın. Orijinal diye satılan bataryaların orijinal olduğunu sanmıyorum.
Daha önce aldığım xiaomi mi5 için olanı deji markalıydı. Ama sorun çıkardı.

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Nohon marka bataryayada bakabilirsiniz

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
Daha önce aldığım xiaomi mi5 için olanı deji markalıydı. Ama sorun çıkardı.

Hızlı deşarjmı oluyordu yoksa batarya şişme sorunumu yaşadınız hocam. Bende sıklıkla çinden batarya getirtemediğim durumlarda alıp kullanmıştım. Şiştiği felan oldu ama geri gönderdiğimde incelemeye alalım deyip değişimde bulundular sıkıntı çıkarmadılar o açıdan soruyorum. Ki aldığımın üzerinden 2-2,5 ay geçmesine rağmen. Yeni gönderdikleri bataryayı halen kullanmaktayız şükür şuan için sıkıntı yok 2 sene oldu ve ona rağmen performans yerli yerinde. Çinden getirtseniz de gelmesi uzun sürebilir şu durumlarda, birde bunların özel etkinlik ve bayramlarına denk geldimi insan o daha bi sıkıntı.

pollatt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cemal
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
4
Hızlı deşarjmı oluyordu yoksa batarya şişme sorunumu yaşadınız hocam. Bende sıklıkla çinden batarya getirtemediğim durumlarda alıp kullanmıştım. Şiştiği felan oldu ama geri gönderdiğimde incelemeye alalım deyip değişimde bulundular sıkıntı çıkarmadılar o açıdan soruyorum. Ki aldığımın üzerinden 2-2,5 ay geçmesine rağmen. Yeni gönderdikleri bataryayı halen kullanmaktayız şükür şuan için sıkıntı yok 2 sene oldu ve ona rağmen performans yerli yerinde. Çinden getirtseniz de gelmesi uzun sürebilir şu durumlarda, birde bunların özel etkinlik ve bayramlarına denk geldimi insan o daha bi sıkıntı.
Orjinal batarya varken bir anda şarjı boşalıyordu. Türkiye üzerinden aldığım benzer bataryada aldıktan 2 hafta sonra aynı şekilde şarjı boşalmaya başladı.
Telefon tamircisine sorduğumda bu modellerin anakartından dolayı bu sıkıntının olduğunu söyledi. Şİmdi batarya bakıyorum yurt dışından ama kararsısız halen.

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
Orjinal batarya varken bir anda şarjı boşalıyordu. Türkiye üzerinden aldığım benzer bataryada aldıktan 2 hafta sonra aynı şekilde şarjı boşalmaya başladı.
Telefon tamircisine sorduğumda bu modellerin anakartından dolayı bu sıkıntının olduğunu söyledi. Şİmdi batarya bakıyorum yurt dışından ama kararsısız halen.

Mi5s ve mi5 hiç kullanmadım yorum yapmak doğru olmaz ama sıklıkla anakart üzerine bir kaç duyum aldım. Yinede benim malzeme kalitesi dahil olmak üzere en çok ilgi duyup beğendiğim cihazlarından ki tutulmasıda bunu göstermekte. Elbetteki yerel telefon tamircilerinden felan işlemi görmek kaydı ile bir batarya alınabilir ancak aynısı yaşanırmı bilinmez. Alınan veya takılan çoğu batarya ölü durumda çıkı veriyor. Yukarıda bir hocamız nohon önermişti bende adını sıklıkla duydum, genelde bu durumda tavsiye edilen kaliteli bataryalardan olduğu söz ediliyordu getirtilebilir ama ulaşma süreci meçhul içimizde bulunuan durumlardan ötürü.

Üst Alt